Skocz do zawartości

Wgniecione membrany GigaWorks T40 II


Recommended Posts

Witam, wczoraj mój ukochany siostrzeniec zamiast zająć się graniem w BF'a 3 musiał pobawić się jeszcze moimi głośnikami Creative Gigaworks T40 II series - wgniótł mi membrany s******...

Czy da się je jeszcze naprawić, wymienić? Jaki może być koszt wymiany membran i gdzie mógłbym czegoś takiego dokonać?

Link to post
Share on other sites

Membranę czy kopułkę (kopułka to jest ta w środku wypukła) ? Z tego co wiem to  pełni zadanie tylko anty kurzowe więc na dźwięku nie stracisz. Więc jeśli chodzi o kopułkę to kosztuje to grosze i na allegro na pewno dopasujesz rozmiar do swoich głośników.Gorzej będzie własnie z wymianą bo zazwyczaj są one przymocowane na kleju i problem tkwi czy ten klej puści pod wpływem ciepła ( suszarka/opalarka) bo jak nie to raczej będziesz musiał z tym żyć :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Możesz:

- wyciągnąć kopułkę odkurzaczem - ale ostrożnie by nie wciągło. Najlepiej użyć rury z regulacją siły ssania - taka z regulowanym otworem

- Wyciąć kopułkę i zmienić na nową

np. http://allegro.pl/kopulka-papier-35-mm-do-tonsil-altus-alton-mildton-i4736880038.html

 

Tylko dobierz swój rozmiar kopułki.

 

Kopułka ma zadanie chronić cewkę. Nie ma wpływu (w uproszczeniu) na jakość dźwięku. Najlepiej jak byś ją wyciągną odkurzaczem lub zostawił tak jak jest.

Wymiana kopułki wiąże się ze zmianą masy membrany - to wpływa na parametry głośnika i może wpłynąć na dźwięk.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

I mnie przy dzieciach jest tak samo.  Głośniki inne ale odkurzacz zrobił robotę.  Można jeszcze paluchami podotykać w miejscu zgięcia, może coś akurat odskoczy. 

Tam soostrzeńca nie ma co winić, kto z nas nigdy nie uszkodził głośnika z tonsilów albo unity wujka hehe! 

Link to post
Share on other sites

Dziękuję wam bardzo za odpowiedzi, i z góry przepraszam za **** ale myślałem że mnie po prostu rozerwie jak zobaczyłem te głośniki, w zeszłym tyg 3 razy dziennie jeździłem żeby mu komputer naprawiać i wczoraj zostawił mi taki prezent w podzięce http://ifotos.pl/zobacz/DSC0341[1_wpeeeas.jpg/ nie chodzi tu już o same pieniądze choć nie powiem udało mi się wyrwać je za grosze, ale tyle czasu spędziłem przy PC żeby je znaleźć, a potem jeszcze nerwówka żeby je wylicytować...

No ale mam nauczkę - mądry Polak po szkodzie, szkoda naprawdę...

Co do odkurzacza próbowałem od razu - nie działa a posiadam ten ze zmienną mocą ssania i nawet pusty worek założyłem, sposób z taśmą również.Nie będę tego przebijał igłą bo takie pomysły też już widziałem.

@Kapitantaito fakt przepraszam - kopułki.

@Darkseeder możesz zdjęcia na macmelbor@gmail.com

@kosq83 sorry nie wiem jak ty, aczkolwiek ja byłem dość surowo wychowywany, i tylko raz zdarzyło mi się zniszczyć zwykły wazon piłką, w wieku 10 lat - bo o komputerze jakimkolwiek w tym wieku mogłem sobie najwyżej pomarzyć albo poczytać w czasopiśmie jakim był wtedy CD-Action. Chciałem po prostu żeby sobie chłopak pograł, bo mam mocniejszy komputer od niego i trochę więcej gier, ale widać to był błąd i to już ostatni jeśli chodzi o dotykanie/korzystanie moich rzeczy.

 

Dziękuję jeszcze raz za informację, jak sprawa stoi bo nie znam się zbytnio na takich rzeczach technicznych, pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

@Lukson gdyby te wgniecenia mnie nie denerwowały nie zaśmiecałbym tego forum tym tematem. Mógłbym założyć maskownice na głośniki i po problemie, ale nie oto tutaj chodzi. Głośniki wyglądały perfekcyjnie, jeszcze przy komputerku to już w ogóle... Pewnie do końca miesiąca będę biadolił, ale jest nad czym bo niestety na takie drugie głośniki pozwolić sobie nie mogę.

Link to post
Share on other sites

Wiem co czujesz.

Siostrzeniec mojej kobity wcisnął kopułkę w jednej z moich kolumn. Kopułka 50mm wykonana z tytanu. Koszt nowej prawie 300pln.

 

Niestety w przypadku Twoich, prostowanie skończy się białymi plamami/śladami po zagnieceniach.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No i chyba dzisiaj padł mi zasilacz do głośników, podpinam go ale oprócz świecącej kontrolki nic z nich nie słychać.Podpiąłem zasilacz od routera ale chyba jest za słaby bo słychać przy odpowiednim przyciśnięciu wtyczki urywany dźwięk :/

Link to post
Share on other sites

Możesz bardziej rozwinąć myśl, bo nie jestem ekspertem w tych sprawach ;)

Jeśli chodzi o wzmacniacz to sprawdzałem czy na płytce nic się nie spaliło, i śladów nie ma...

Już nie wiem co teraz z tym robić, bo takiego drugiego wzmacniacza nie znajdę...

Edytowane przez dxh11
Link to post
Share on other sites

Kurde ale nie mogę tego tego zrozumieć Creative jako firma słuchawki mają naprawdę doj***** natomiast jeśli chodzi o słuchawki to ogromny szacun.Dorwałem słuchawki Creative Creative Labs HS-980 Fatal1ty Professional Series MKII za 70 zł używkę na allegro 3 lata temu. Do dzisiaj działają wyśmienicie i jeśli jeszcze raz miałbym kupować słuchawki, to znów wybrał bym te same.

Jeśli z głośnikami mają takie problemu to po kiego je produkują ?

Link to post
Share on other sites

@dxh11

Sposób z taśmą nie działał u mnie do momentu użycia takiej z mocnym klejem- użyłem taśmy zbrojonej, końcówką długopisu podociskałem taśmę tak by przylegała w możliwie jak największej powierzchni i potem delikatnie, z wyczuciem pociągnąłem- pomogło. Jeżeli kopułki są z tworzywa to ok, jak z celulozy to byś musiał uważać żeby ich nie uszkodzić.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Spoko Spider, niestety prawdopodobnie padł mi układ TDA i jestem w czarnej :/ Nie wiem co teraz zrobić :( One tak zajefajnie grały a teraz stoją i się kurzą :C


Panowie udało mi się nawiązać kontakt z pomocą techniczną, jest support w Bielsku może co poradzą ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...