Skocz do zawartości

Zestaw do +/- 7tyś X99 DDR4 vs Z97 DDR3


Recommended Posts



  • Zastosowanie komputera : Gry,programy 2D,3D
  • Maksymalna kwota : 7000zł +/-
  • Których części potrzebuję : Procesor,płyta,ram,dysk SSD,zasilacz,karta graf, Wi-Fi.
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Ewentualnie.
  • Rozdzielczość mojego monitora i model: TV Full HD
  • Specjalne wymagania : 16GB ram, Dysk SSD Samsung Pro 256 lub 512GB (lepsze propozycje mile widziane), Procesor i7 K seria 4r/8w, GTX 980, Płyta Asus seria TUF, zasilacz modularny.
  • Inne : PC z dużym prawdopodobieństwem będzie "wodowany". Nie wiem którą platformę wybrać czy X99 DDR4 czy Z97 DDR3?

Edytowane przez piccardo
Link to post
Share on other sites

Ciężko będzie się zmieścić w budżecie 2011-v3.

 

Piszesz że chcesz GTX 980, wiesz że jest on kompletnie nieopłacalny ? Może lepiej kupić na chwilę obecną zestaw z GTX 970 oraz z możliwością utworzenia w przyszłości SLI ? Kosz takiego zestawu to około 6 000 zł. 

Link to post
Share on other sites

SLI mnie nie interesuje z uwagi na problemy z sterownikami i średnie wykorzystanie drugiej karty, wedle tego co wiem 980 jest najmocniejszą jednoprocesorową kartą i więcej kart nie chce w PCcie z uwagi na miejsce, generowane ciepło i zurzycie prądu. A czy 2011-v3 jest warte swojej ceny? Co ciągle o to pytanie mi się rozchodzi względem cena/wydajność vs DDR3 Z97

Edytowane przez piccardo
Link to post
Share on other sites

 

 

A czy 2011-v3 jest warte swojej ceny? Co ciągle o to pytanie mi się rozchodzi względem cena/wydajność vs DDR3 Z97

 

Nie jest warte, szczególnie przy Twoich zastosowaniach typu gry oraz 2D i sporadyczne 3D. Bardzo drogie ceny pamięci oraz płyt głównych nic Ci tutaj nie dadzą. Spokojnie możesz brać zestaw na i7 pod 1150 i będziesz miał zapas w postaci HT

 

 

 

wedle tego co wiem 980 jest najmocniejszą jednoprocesorową kartą

 

Z tym że oferuje ona około 10% wydajności więcej niż tańszy o 1000 zł GTX 970, widzisz tutaj jakąkolwiek opłacalność ? To co Ci pójdzie na GTX 980 pójdzie Ci też na GTX 970.  

Link to post
Share on other sites

Przyrost wydajności rzędu 70-100% to średnie wykorzystanie drugiej karty?

No cóż gdyby nie to że i tak nie wszyskie gry obsługują SLi i nie zawsze jest to 70% a o 100% jeszcze w życiu nie słyszałem raczej bliżej 50% i 60% więcej wydajnośći a koszt druguej karty jest taki sam jak tej pierwszej, po za tym tak jak wspominałem dod. karta mocniejszy zasilacz, więcej ciepła, mniej miejsca w budzie, więcej prądu i mocniejsze LC żeby to schłodzić (dla mnie nie opłacalne). Zawsze i wiecznie kupowałem karty właśnie pośrednie i jak do tej pory wiecznie okazywało się po niedługim czasie że jednak tej mocy brakuje i ta topowa jeszcze śmało ciągnie a ta średnia właśnie nie.

 

 

Prosiłbym o podawanie zestawów z uwzględnieniem wymagań.

Edytowane przez piccardo
Link to post
Share on other sites

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

Asus GeForce GTX 980 StriX DirectCu II OC 4GB DDR5 256Bit (1279/7010)

Intel Core i7-4790K /4.0GHz, 8MB, LGA 1150, BOX/

Corsair Obsidian Series 760T (black)

Cooler Master V650S 650W

Liteon iHAS122 SATA (black)

Samsung SSD850 Pro 256GB (550MB/520MB/s)

Raijintek Nemesys

Asus Maximus VII Ranger /intel Z97, LGA 1150/

Kingston 8GB 1866MHz CL9 HyperX Savage

 

7138 zł +  kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

Nieopłacalność z takiego zestawu aż się wylewa  ^^ Jak dasz radę to wrzuć sobie na start 2 x 8 GB pod pracę w 2D / 3D

Link to post
Share on other sites

Kajtek ta 760t za bardzo sie wygina.

 

Za sztywna to ona nie jest, to prawda. Zwłaszcza po wyjęciu koszyków HDD. Z drugiej strony jednak to chyba do szkoły/pracy to jej nosić nikt nie będzie. Będzie stała grzecznie na/pod biurkiem. Klasa buda według mnie!

Link to post
Share on other sites

Moja propozycja jako że płyty wodować nie będę:

 

intel i7 4790K OEM

GTX 970 Gainward stock (jednak się skuszę, najwyżej wymienię)

Asus Gryphon Armor Edition

Corsair RM750

Samsung 850 Pro 256GB

Corsair Vengeance Pro 2x8GB 1866 CL9

WD VelociRaptor SATA III 1TB 64MB (wymienię sobie 7200 obrotowca)

 

Co myślicie? Wszystko wpakuję do obudowy Silverstone Raven RV 01 WB.

Link to post
Share on other sites

Kappi ze ty ja masz to nie znaczy ze jest dobra. Wyglad tak , wykonanie nie

 

A ty co oczadział, ja mam 780T ;)

Do wykonania w 760T nie ma się co przyczepić, tylko ze dla wyglądu trzeba było poświecić trochę sztywności.

W każdym razie autor już obudowę wybrał z tego co widzę i to bardzo ładną :)

 

Jak idziesz w srebrny kolor (płyta i chyba pamięci) to może GPU pod kolor tez dobierz. MSI jest czerwona wiec średnio pasuje. Najbardziej by tu chyba Galax HOF by pasował, no jeszcze EVGA lub Asus bo srebrno-czarne są. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...