Skocz do zawartości

Fundusze inwestycyjne. Myslicie,że warto?


Recommended Posts

Czy ktoś z Was ma może fundusze inwestycyjne? 

Do tej pory oszczędzałem na lokatach ale zastanawiam się czy nie spróbować może czegoś innego. Namawia mnie głównie mój kuzyn, który trochę się w to bawi i twierdzi,ze da się czasami wyciągnąć 10-15%. Jeśli byłoby to możliwe to ok ale czy przypadkiem nie sciemnia? 

Link to post
Share on other sites

Zależy na jakim funduszu bo sa różne to temat rzeka. Bo sa fundusze dużego ryzyka ale sa takie stabilne. Np ja mam z gwarancja 10% zysku i jednocześnie ubezpieczam córkę na wypadek mojej śmierci, polisa wtedy bedzie płacona do jej 25 roku życia :) szfagier z żona wykupili to na krzyż on jej ona jemu :)

Link to post
Share on other sites

Conpensa jak chcesz dam ci namiar na szwagra to sobie Zadzwonisz powiesz co masz a on ci potem powie co ma dla ciebie nie wiem jak wygla sytuacja na chwile obecna z ofertami

Ale gwarancje daje mi Real finanse gwarantują to swoją prowizja w jakiś śmieszny sposób

Link to post
Share on other sites

Ciekawe zestawienie - sam od kilku lat inwestuję także w fundusze inwestycyjne i muszę powiedzieć, że cały czas się tego uczę. Problemem takich zestawień jest to, że opierają się one na danych historycznych. Nie przewidują przyszłości. Pokazują tylko te najbardziej efektowne do tej pory.

Link to post
Share on other sites

Oczywiście, że nie warto. Twoja przyszłość zależeć będzie jedynie od tego ile będziesz miał dzieci i jak je wychowasz. Nie napchasz sobie kabzy i najprawdopodobniej na funduszu stracisz. Bawiłem się w to przez kilka miesięcy i już na starcie strata była, a co dopiero przez lata... skoro dzisiaj nawet umowa na czas nieokreślony nie jest umową na czas nieokreślony, to inwestowanie w fundusze jest po prostu głupie, nawet jeśli zarabia się tyle, że po opłaceniu rachunków i wydaniu na własne zachcianki nadal pozostaje spora suma której nie ma gdzie przepuścić :) Zresztą wystarczy popatrzeć na długość pracy doradców funduszy inwestycyjnych: rok, dwa i zmiana funduszu :)
Dlatego tylko inwestycja w swoją rodzinę ma przyszłość.

Edytowane przez gloryseeker
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...