Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Zastanawiam się nad zmianą słuchawek. Obecnie posiadam sound blaster tactic sigma. Chciałbym słuchawki które sprawdzą sie zarówno w muzyce jak i grach(pozycjonowanie) oraz będą wygodne. Słuchawki będą podpięte pod soundblaster z. Na oku mam aurvany+zalman mic tylko czytałem jakieś opinie że do gier nie bardzo, więc postanowiłem się tu poradzić:) co w takim budżecie jak w temacie polecacie? Czy calki to najlepszy wybór za te pieniądze? Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Właśnie miałem polecic CAL! i w sumie jestem zaskoczony ze ktoś je krytykuję pod kątem gier bo pozycjonowanie mają na bardzo dobrym poziomie i są dosyć szczegółowe no ale fakt zważywszy na uniwersalność tych słuchawek gdy priorytetem jest gaming to istnieją lepsze konstrukcję. Sound blaster Z ma ciepłe brzmienie więc szukaj słuchawek neutralnych


a zresztą paczaj tutaj :)

 

http://www.audiofanatyk.pl/polecane-sluchawki-nauszne-do-gier/

Link to post
Share on other sites

Może nie tyle priorytetem, nie gram zawodowo ani nic z tych rzeczy:) W grach zadowalają mnie moje aktualne konstrukcje a calki chyba gorsze w grach nie będą? Co do karty to można zawsze zmienić na jakiegoś xonarka...:) a jak z wygodą? Można w nich wysiedziec kilka godzin?

Link to post
Share on other sites
Na oku mam aurvany+zalman mic tylko czytałem jakieś opinie że do gier nie bardzo

bardzo dobrze nadają się do grania ale są również bardzo wymagające co do źródła dlatego takie złe opinie o nich.Druga kwestia jest taka, że można spotkać różnie grające Cale, od średnich po słabe.Sound Blaster  Z to będzie za mało do ich, a sam układ dźwiękowy kompletnie się z nimi nie zgra.

Co do karty to można zawsze zmienić na jakiegoś xonarka

do CAL nie musi być koniecznie Xonar, taki AIM CS 808 wystarczyłby.

jak z wygodą? Można w nich wysiedziec kilka godzin?

indywidualna kwestia, dla mnie były bardzo komfortowe ale nie dla wszystkich.

Link to post
Share on other sites

To może tak, jakie słuchawki byście polecili w tej kwocie mniej więcej do mojej karty dźwiękowej? I czy do cali wystarczylby xonar d1/dx czy raczej coś wyżej?

Dzieki za pomoc:) Zakupiłem CAL! I samson go mic. Mam nadzieje ze sprostają moim oczekiwanią:) kartę zmienie na jakiegoś xonara. Można zamknąć.

Link to post
Share on other sites

Witam, żeby nie tworzyć kolejnego tematu. Mam podobny budżet do wydania na słuchawki przeznaczone dla gracza. W oko wpadły mi takie http://www.sklep.hard-pc.pl/p7253,sluchawki-gamdias-hebe.html. Wyglądają bardzo estetycznie i podoba mi się ta funkcja wyciszania dźwięków z otoczenia. Co sądzicie o innych parametrach? Może ktoś z Was korzystał z tego modelu albo z czegoś podobnego? Z góry dzięki za info.

Edytowane przez adik356
Link to post
Share on other sites

 

 

jeśli masz pieniądze na STX, to kupuj nie zawiedziesz się. Jeżeli chcesz zaoszczędzić Phoebus Solo również jest dobry ale nie tak jak ST/STX.
 
W ten weekend kupuję kartę dźwiękową. Warto dokładać do phoebusa 200zł względem DX? Wiem że napewno będzie lepszy ale czy jest to aż tak zauważalna różnica dla zwykłego zjadacza chleba:) czy lepiej przyoszczędzić te dwie stówy i zafundować sobie np recabling CALi?  
Link to post
Share on other sites
Warto dokładać do phoebusa 200zł względem DX?

tak, warto do CAL dokupić lepszą kartę.Jeśli ci słoń nie nadepnął na uszy różnica bez problemu powinna być odczuwalna. Zmiany powinny dotyczyć kilku aspektów np. sceny ,separacji.Recabling może poczekać ,modowane cale jeszcze bardziej są łakome na dobre źródło.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Możesz rozważyć xonar U7 jeśli nie przeszkadza ci rozwiązanie karty zewnętrznej. Zbiera bardzo dobre recenzje

Wolę kartę wewnętrzną. Wsadzi się i nie będzie się walać po biurku:) 

 

Dzięki Panowie za doradzenie. Postaram się wyrwać tego pheobusa i narazie wstrzymam się z recablingiem. 

Link to post
Share on other sites

Mam podobny budżet do wydania na słuchawki przeznaczone dla gracza. W oko wpadły mi takie http://www.sklep.har...mdias-hebe.html.

nie warto,zainteresuj się normalnymi słuchawkami.

 

 

grip3r szkoda, że rezygnujesz z kupna Essence ST względem Phoebusa no ale jeśli nie chcesz używanego sprzętu to nie, choć jak chcesz mój kolega ma na sprzedać Essence STX (450zł) ręczę za niego jak coś.Zyskasz całkiem dużo według mnie, bo lepszą przestrzenność i separację instrumentów.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...