Skocz do zawartości

Komputer do 5000 zł


Recommended Posts

Witam, potrzebuje zestawu do gier/amatorskiej grafiki/programowania.


Zestawy nie zawierają cooler'a bo dopiero w przyszłości planuje OC.


Warto dodać, że zakup komputera planuje na przełomie grudnia/stycznia (myślicie, że ceny spadną lub wejdą jakieś nowe godne uwagi komponenty?)


 


Przygotowałem dwa zestawy: 


1.http://www.morele.ne...ry/info/QSHMeO/


Kolorystycznie dobrane elementy w przyszłości pobawiłbym się w modding (interesuje mnie tylko połączenie czerni z czerwonym)


 


2.http://www.morele.ne...ry/info/i7YGc5/


Tutaj wrzuciłem zamkniętą obudowę Fractala, rozważałem również : 


 http://www.morele.ne...14pc-bk-649555/


 


Płyta Extreme4 jest lepsza od wersji Fatal1ty ? Kości G.Skill są lepsze od Team Group? Lepiej wziąć modularną wersje Antec czy może zupełnie inny zasilacz? Lepszy monitor w podobnej cenie? Będę wdzięczny za wszelkie propozycje i uwagi. Pozdrawiam!


 

Link to post
Share on other sites

 

 

Płyta Extreme4 jest lepsza od wersji Fatal1ty ?

 

Czego oczekujesz od płyty głównej ? Skoro chcesz czerwono czarny zestaw to skąd się wziął Extreme 4 ? W cenie tego  Fatal1ty masz Gigabyte Gaming 5 i właśnie na niego bym stawiał.  W zasadzie spokojnie wystarczy tutaj tańszy MSI Z97 Gaming 3

 

 

Kości G.Skill są lepsze od Team Group?

 

Tańsze kości są zawsze lepsze 

 

 

 

Lepiej wziąć modularną wersje Antec czy może zupełnie inny zasilacz?

 

Skoro chcesz coś tam majsterkować to bierz wersję modularną, możesz celować w XFX XTR 550 / CM V550S / RM 550

Obudowa z pełnym oknem pod mooding ? 

 

Link to post
Share on other sites

A więc, pierwszy zestaw pod modding. Drugi z zamkniętą obudową bez różnicy jaka stylistyka nacisk tylko i wyłącznie na wydajność, słyszałem sporo negatywny opinii o Gigabyte. Odnośnie kości RAM to ironia czy jednak sugestia? Czyli są lepsze zasilacze od antec'a ?

Edytowane przez Hornise
Link to post
Share on other sites

Z obudów, rozważ jeszcze to: http://www.morele.net/obudowa-fractal-design-core-3300-usb-3-0-czarna-fd-ca-core-3300-bl-647769/

Jeśli komputer ma służyć do programowania, to zdecydowanie warto pomyśleć o szybszym procesorze.

 

Płacenie ekstra za modularność zasilacza - IMO bez sensu, to 5 minut więcej pracy przy składaniu, do tego i tak przy mocy 550W wykorzystasz wszystkie wiązki.

 

Płyta główna - jak przeskoczysz pewien poziom, to różnią się kolorem, mi podobają się MSI Gaming (fajnie się świecą w obudowie), w komputroniku są w kompletach z oboma prockami "k" - zawsze parę złotych taniej. Czy lepsze są pamięci 2400 CL11, czy 2133 CL9? Nie mam pojęcia - wydajnościowo porównywalne.

 

Do pracy warto pomyśleć o monitorze 1920x1200 (lub 2K....) ale kosztują już więcej. Tak czy inaczej - praca na jednym monitorze jest upierdliwa, więc pewnie przyjdzie kupić przynajmniej jakiś dodatkowy ekran 22".

 

I druga sprawa - nie wiem co i po co chcesz programować, ale jeśli coś co, wymaga mocy procesora, to proponuję od razu kupić jakiś w miarę rozsądny cooler - BOX nie jest w stanie utrzymać temperatury pracującego pod obciążeniem procesora, głośność swoją drogą - 4790K przy trochę bardziej konkretnych obliczeniach wchodził w thermal throthling.

 

Czy kupować teraz, czy za jakiś czas? Zawsze jak poczekasz, to będzie lepiej, szybciej i taniej, tylko komputer będziesz miał później.

Link to post
Share on other sites

Obudowa całkiem całkiem, są jej wersje z plexi ? Odnośnie płyty głównej myślisz, że żywotność i wydajność MSI jest porównywalna(a może lepsza od ASRock Extreme4) ? Monitor z 1920x1200 do gier też się nada? Myślałem o drugim monitorze ale to dopiero później (jak już nabiorę w prawy, mogę się mylić ale jak dopiero z tym zaczynam to nie potrzebuje jakiś mega wygórowanych warunków do samej nauki). Jeśli chodzi o programowanie również się go dopiero uczę więc jakiś potężny procesor mi się nie przyda,jeśli na chipset Z97 będzie pasować nowa generacja inteli to gdy zacznie mi brakować mocy obliczeniowej to go wymienię. Myślę, że na razie stockowe chłodzenie mi wystarczy, ale i tak prosiłbym o propozycje owego chłodzenia. 

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak ten wybrany przez ciebie, ale te zasilacze modularne, które widziałem (np. silentium) miały taki sobie sens, bo przy średnio rozbudowanym komputerze i tak wszystkie wiązki były podpięte (@Kajtek, jak już cytujesz to dokładnie proszę). To, że jakaś wiązka się odpina lub nie ma wpływ tylko i wyłącznie na to czy ułożenie kabli w obudowie będzie odrobinę łatwiejsze.

 

Co do płyty - kupiłem Gaming 7 - rozbudowana sekcja zasilania, porządne chłodzenie, jak trzeba to pozwoli wycisnąć z procesora to co w warunkach domowych da się z niego wycisnąć. Podświetlenie wyszło przy pierwszym uruchomieniu i faktycznie - wygląda ciekawie.

 

Jeśli chodzi o obudowę - faktycznie chyba nie ma wersji z oknem, ale z drugiej strony skrzynka naprawdę ciekawa - dobrze wykonana i w środku ogromna - wejdzie w nią chyba każde chłodzenie i każda karta graficzna, jedyne ograniczenie to ilość dysków 3.5" możliwych do zamontowania (max 3 szt) - miejsc na dyski 2.5" ma za to pod dostatkiem - chyba 5 sztuk.

 

No i warto wziąć pod uwagę, że zjeżdżając trochę z ceny obudowy i zasilacza, można urwać te 300zł, które można dołożyć do 4790K - czy w tym przypadku warto, to już inna sprawa.

Link to post
Share on other sites

Zasilanie i5, czy i7 - jeden pies. Czy warto? Zależy do czego - do produkowania FPS'ów raczej nie. Do zadań, gdzie faktycznie potrzeba użyć trochę CPU warto - konstrukcja niby ta sama, ale zawsze fabryczne taktowanie 10% wyżej + włączony HT. Czy komputer będzie służył do gier, czy do obliczeń - już sam musisz sobie odpowiedzieć.

Link to post
Share on other sites

 

 

Witam, potrzebuje zestawu do gier/amatorskiej grafiki/programowania.

 

Daruj sobie i7. Jeżeli rozkręcisz się z pracą to zmienisz sobie CPU na i7 Broadwell

 

 

Zestawy nie zawierają cooler'a bo dopiero w przyszłości planuje OC.

 

Jesteś o tym przekonany w 100% ?

 

 

Warto dodać, że zakup komputera planuje na przełomie grudnia/stycznia

 

Wróć do tego tematu tydzień / dwa przed zakupem .... 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...