Skocz do zawartości

Czy to wina baterii-zawieszający się aparat


Recommended Posts

Dzieńdobry.Mam aparat Nikon Coolpix L20.Dzisiaj koło godziny 14 chciałem porobić kilka zdjęć.Kupiłem zwykłe nie alkaliczne baterii firmy Sony.Włożyłem je w aparat i go włączyłem.Zrobiłem jedno zdjęcie ok ale gdy chciałem zrobić drugie aparat zawiesił mi się to znaczy było widać to co chciałem zrobić tylko to było mocno przyciemnione.Wyłączyłem go,odczekałem 10-15 min włączyłem go.Znowu udało mi się zrobić zdjęcie ale gdy chciałem pstryknąć kolejne pojawił mi się biały ekran i koniec.Jedynym sposobem było wyjęcie baterii.Jakby co mam na niego gwarancje.

 

Z góry dzięki za odpowiedzi

Link to post
Share on other sites

Endrju1 - być może masz rację.

Jednakże uważam, że aparat po prostu zaliczył zgon.

Odkąd pracuję w branży, przez 1,5-roku przyjąłem naprawdę sporą liczbę kompaktów Nikona na serwis. Problemy z softem, częste zawieszanie się. Nikon naprawia to bez kręcenia nosem. I robi to w miarę szybko... Nie to co Canon Polska. :P

 

Sprawdź na porządnych akumulatorach, jak nie zadziała - śmiało reklamuj.

Link to post
Share on other sites

Sprawdź na tabliczce znamionowej (przeważnie na "spodzie" aparatu), czy przypadkiem na wymaga baterii 1,5V. Te słabsze nie trzymają odpowiednich wartości - robisz kilka zdjęć, i aparat uznaje że nie ma wystarczająco energii do zrobienia kolejnego.

 

Tylko tu pojawia się problem - nie spotkałem się jeszcze z akumulatorkami 1,5 :P

Link to post
Share on other sites

Spotkałem się z takim problemem, że aparat potrafił się wyłączać/zawieszać na nowych bateriach z aparatu. Trzeba kupić nowe i sprawdzić. To że bateria ma 1,5V a aku 1,2V to jeszcze nic nie znaczy. Jeśli bateria jest zużyta to spadek napięcia spowoduje, że aparat się wyłączy i może nawet nie podać komunikatu "Wymień baterie". Nowe baterie to kilka złotych, czekanie na test aparatu przez serwis to kilka tygodni czekania.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...