Skocz do zawartości

UPS automatyczne wyłączanie komputerów w LAN


Recommended Posts

Witam,

posiadam router tp-link mr3420 v1 z portem USB. Chcę kupić UPS z zarządzeniem przez USB i podłączyć do tp-linka. Czy ktoś wie, czy po wgraniu innego firmware'u(jakiego?) można sprawić, by w razie zaniku napięcia w sieci elektrycznej automatycznie zamknęły się wszystkie komputery podłączone do LAN po kablu(dzieli je jeszcze switch) po zapisaniu wszystkich plików, itd. Jeśli to ważne to wszystkie komputery mają Win7prof

 

Z góry dzięki za wszelką pomoc

P.S. Jestem otwarty również na propozycje UPS-ów. 1000-1500 VA

Link to post
Share on other sites

Może zainteresuje Cię takie rozwiązanie..

Można ustawić UPS w ten sposób, że jeśli bateria w UPS jest rozładowana w np 80% automatycznie zamyka system.

UPSy APC mają takie oprogramowanie (sam z tego korzystam przy serwerach), nie wiem jak inne firmy.

Da się zrobić jeszcze w ten sposób, że jeśli zasilanie zostanie przywrócone komputer się odpali. ( niestety w tym UPSie który posiadam jest taka możliwość tylko w przypadku, gdy UPS rozładuje się do 0% ).

Link to post
Share on other sites

Dzięki, czy w tym rozwiązaniu UPS ma kartę sieciową w środku? To jest nawet lepsze rozwiązanie, ale chyba droższe. Interesują mnie UPS do 1000 zł. Czy to jest jakoś inaczej zrobione?

Moja sytuacja wygląda tak: na przestrzeni 40 m^2 mam 4 komputery, które chce zasilić z tego UPS i jest zrobiony osobny obwód "komputerowy" do tego oczywiście jest rozprowadzona skrętka. Chcę, żeby w razie zaniku napięcia w sieci wyłączyć po chwili wszystkie komputery, zostawić router, AP i switch na zasilaniu UPS. Słyszałem o rozwiązaniach, w których jest jeden komputer serwer(zarządzający tym wszystkim), ale w okolicy szafy rackowej(tam są wszystkie kable) nie mam żadnego komputera, który byłby cały czas i cały czas włączony. Dlatego nasunął mi się pomysł z routerem.

Edytowane przez samoloty
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...