Skocz do zawartości

Wymiena podzespołów czy nowy zestaw?


Recommended Posts

Witam

 

Zastanawiam się, co by było lepszym rozwiązaniem. Uzbierać jakąś większą sumę i wymienić mój zestaw na coś mocniejszego (zapewne na AM3) czy zostawić to co mam i wymienić tylko procesor i ew. dokupić 2GB ramu?

 

I pytanie dodatkowe. Zamawiał ktoś z was już coś w Saturionie? Bo zastanawiam się czy zamawiać tam, czy na agito?

Link to post
Share on other sites

No na allegro, no i jak masz 2gb to dołóż drugą taką kość.Płyta główna dobra, więc tutaj by się opylało q6600

 

Procesor : http://allegro.pl/item1194369538_intel_ ... ev_g0.html

 

Karta graficzna : http://www.ram.net.pl/product_info.php? ... s_id=75778

 

Ram dokup drugą taką samą kość, a w grach będzie wszystko na bardzo ładnych detalach hulało ;)

Link to post
Share on other sites

No właśnie z tym nieszczęsnym ramem będzie największy problem. Bo teraz mam 2x1gb jakiejś firmy TakeMS (co to jest nie mam pojęcia ;) ) więc bym to musiał sprzedać i kupić coś porządniejszego. Tylko teraz tak myślałem, czy nie lepszym pomysłem byłoby uzbieranie ok 2tys. i wymienienie płyty, procka na AMD, ramu na DDR3 i karty. Ewentualnie wydać na początek trochę mniej i odpuścić sobie wymianę karty. Co o tym myślicie?

Link to post
Share on other sites

Wiesz co kiedyś miałem podobny dylemat, czy kupić lepszą grafikę na płytę pod socket 939 czy wymienić całą platformę na nową, a właśnie grafikę sobie odpuścić. Teraz z perspektywy czasu myślę, że dobrze zrobiłem wymieniając mobo, ram i proca, a później kupiłem grafikę. Z tym, że wtedy jeszcze nie było AM3, i5, i7, ddr3 itd. Także moja sugestia jest taka, żeby odłożyć i ruszyć platformę do przodu ;)

Link to post
Share on other sites

A napisz ile jesteś w jakim czasie odłożyć bo to też ważne... Jeżeli 200zł na miesiąc to daj sobie spokój z nową platformą ;)

 

Jeżeli masz już jakieś oszczędności około 400zł to kup Q6600 sprzedaj proca i grafę i kup jakaś grafikę też lepszą... a później nazbieraj na 2gb ramu.

 

pzdr!

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...