Skocz do zawartości

Problem z odblokowaniem Athlona X3 425


Recommended Posts

Witajcie.

Wiem że temat był wałkowany tysiąc razy, ale staremu ( :/ ) benchmarkowcowi możecie chyba pomóc :D

Otóż mam problem z odblokowaniem rdzenia i pamięci L3 (tak, L3, bo to CACYC AC) w moim Athlonie X3 425.

 

Poczytałem o tym trochę w internecie i zrobiłem tak jak tam piszą czyli przestawiłem:

- Advanced Clock Calibration na Auto oraz

- Unleashing Mode na Enabled.

 

Gdy uruchomiłem ponownie komputer, zamiast pojawienia się czwartego rdzenia zauważyłem że "ubył" jeden rdzeń i teraz jest ich 2 :wariat:

Gdy wszedłem do biosu zaważyłem że "4th Core" był wyłączony a pozostałe rdzenie włączone. Próbowałem włączyć wszystkie rdzenie ale komputer nie wstał.

 

Załączam zdjęcie wszystkich opcji odpowiedzialnych za ACC w mojej płycie:

http://a.imageshack.us/img841/336/p1040493.jpg

Wg mnie trochę dziwne jest to że w opcji "Active CPU Cores" mam do wyboru 5 rdzeni.

Nie jestem specem w OC i nie wiem np o co chodzi z tymi procentami.

Ktoś miał doczynienia z odblokowywaniem na tej płycie?

:help:

 

Mój sprzęt w profilu, dla leniwych:

AMD Athlon II X3 425 CACYC AC

Asus M4A785TD-V EVO - bios 2005

2GB Goodram 1333Mhz CL9

Link to post
Share on other sites

Z tymi pięcioma rdzeniami to raczej chodzi oto, że BIOS wspiera 6-rdzeniowe układy - stąd większa liczba w biosie. Jest jeszcze inna możliwość ale raczej imposible.

Próbuj odpalać jedynie rdzenie 2,3 i 4 - ten czwarty jest tym potencjalnym który może zostać odblokowany. Pozostałych nie ruszaj.

Zrób restart i zobacz czy działa. Jak nie będzie działało pozmieniaj wartości "per core" dla 4 rdzenia.

Link to post
Share on other sites

jeśli chodzi o te opcje z 6-rdzeniami to zapewnię chodziło producentowi o "Zosme" czyli 6-rdzeniowe procesory z zablokowanymi dwoma rdzeniami które się niestety nie pojawiły na rynku

 

Wyciągnij bateryjkę CMOS co spowoduje zrestartowanie BIOS-u, przy kolejnym podejściu odblokowywanie zobacz czy czasami nie blokujesz tych rdzeni bo wiem ze jest taka funkcja na tych płytach.

Link to post
Share on other sites

A może nie odpalaj opcji "Unleashing Mode"? Tylko samo ACC.

 

Wiesz, ja mam athlona ii x2 (niektóre modele udaje się przerobić na opertona z odblokowanym mnożnikiem) bawiłem się kiedyś ACC wszystkimi możliwymi opcjami jednak nic nie ruszyło. Teraz dokonałem aktualizacji BIOSU i komp po odpaleniu ACC nie chce wstać. Może trzeba wykonać downgrade BIOSU?

Spróbuj na razie aktualizacji, jak nie pomoże wyłącz opcje Unleashing Mode.

Link to post
Share on other sites

Tyy właśnie tym masz tą samą płytę co ja?

Chyba tak EVO od asusa ty to wyłącz acc ustaw tak jak było rób resa kompa i jak będziesz miał logo płyty lub tam gdzie masz info od biosu że proc taki i taki ram taki to wciśnij klawisz 4 w tedy będzie ci pisać 4 cores unlock

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Witam. Przez kilka dni nic nie pisałem w tym temacie bo nie chciałem więcej spamować, skoro nic z tego nie wychodzi.

Próbowałem metodę Johnego ale nie pomogło. Wgrałem najnowszy bios i też nic. Próbowałem też odblokować procesor na innej płycie, niestety bez żadnych efektów. Chyba sobie odpuszczę, najwidoczniej tej sztuki po prostu nie da się odblokować. :[

 

Pozdrawiam i oczywiście daje pochwały, za dobre chęci :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...