Skocz do zawartości

Nietypowy zestaw, bardzo mały pobór prądu, do pracy 24h/d


Recommended Posts

Witam,

 

Dostałem zlecenie na złożenie komputerka w rodzaju mini-serwera do obsługi firmowej www, poczty, zapasowego DNS(bez wielkich baz danych) itp. Priorytety:

 

- minimalne zapotrzebowanie na prąd(coś jak NASy)

- możliwość podpięcia dysku SSD na SATA(dysk 120 GB jest)

- możliwie największa bezawaryjność

- najlepiej 4 GB RAM

- możliwość zasilenia z 12 V

 

Myślałem na początek o terminalu HP ale to jednak trochę za słabe(tylko 1 GB RAM, bez możliwości SATA).

 

Zastosowania(jak już pisałem):

- firmowa www;

- firmowa poczta;

- zapasowy DNS;

- mini środowisko programistyczne z dostępem do powłoki bash;

- OS to oczywiście Debian;

 

Domyślam się, że platforma to będzie mini-ITX?

 

A no i budżet: powiedzmy 800-1000 zł to max. 

Link to post
Share on other sites

Dobrze by było, żeby była 1 Gbps karta sieciowa.

 

Jest jeszcze pomysł żeby zrobić to na poleasingowym laptopie Dell, HP i zapięcie drugiego dysku w zatoce cdromu. Najlepiej jednak proszę o zestaw na mini-ITX. 

 

Z tego co widzę to ten 5350 to sensowny procek. Widzę nawet na BMK był krótki teścik z płytą Asrocka. Takie coś mnie interesuje lub wydajniejsze.

Edytowane przez Krzysztof
Link to post
Share on other sites

obudowa : http://www.morele.net/obudowa-in-win-60w-zewnetrzny-zasilacz-dic0104-545407/ mała , zasilacz 12v chyba że chcesz inną to śmiało , zmieścisz się

-procesor amd athlon 5350 wyprzedza wszystkie bai trail , dogania "normalne" desktopowe procesory i ma 4 rdzenie oraz odblokowane fsb oraz jest niedrogi

-ASrock AM1B-itx tania , mITX , zupełnie wporządku

-4gb goodram play ddr3 , akurat ramu niewarto dawać mniej 4gb to sensowna opcja , ewentualnie wrzucić najtańsze 4gb ddr3 i też będzie git choć oszczędność zaledwie kilka złotych

razem 639,20zł więc spokojnie się mieści 

moim zdaniem akurat tu amd ma sens , bo platworma am1 stworzona została właśnie do małych energooszczędnych komputerów , no i zapowiadają że jeszcze wydadzą na tą platworme inn procki więc może będzie możliwość upgrade , 

Link to post
Share on other sites

ja pisze nigdy od 100w niedojdzie , w 50w się musi zmieścić , tdp ma 25w więc max około 30w ci weźmie , ale takiego zasilacza niema , chyba że weźmiesz tamtą obudowe co podałe wcześniej to będziesz miał zasilacz 60w jak w laptopie bo płyta ma na niego złącze , i spokojnie to wystarczy , a przy okazji oszczędzisz , bo dawanie tu zasilacza 350w to spore przegięcie ale słabszego markowego zasilacza nieznajdziesz


bay trail ja bym się nieładował , bo są sporo słabsze , mają ograniczenie ramu do 2gb , i brak możliwośći upgrade oraz oc , a tego athlona jak będzie potrzeba to podkręcisz bo ma odblokowane fsb , albo wymienisz mocniejszy bo amd obiecało że wyda jeszcze kilka procków na am1 , dodatkowo masz tam 4 rdzenie a nie 2

Edytowane przez pieterman09
Link to post
Share on other sites

Z tą obsługą RAM coś nie bardzo: 

 

http://allegro.pl/asrock-q1900-itx-j1900-bay-quad-core-2ddr3-usb3-mi-i4710663273.html

 

http://www.asrock.com/mb/Intel/Q1900-ITX/?cat=Specifications

 

Wygląda ciekawie..


Pozostanę jednak przy AM1. Pytanie tylko jakie chłodzenie zamontować. Na taki procek jest coś pasywnego? Orientuje się ktoś?

Edytowane przez Krzysztof
Link to post
Share on other sites

ja o żadnym  pasywnym chłodzniu na AM1 nie słyszałem , ustawisz w biosie minimalne obroty na stałe i będzie git , nie będzie hałasował , a procek niema prawa się przegrzać , możliwe że bez podłączonego wentylatora z dobrą pastą powinien się nieprzegrzewać , jak chcesz to sprubuj , ale na własne rezyko , lepiej wyregulować wentylator

 

sorki , że niemogłem wcześniej ale dostałem bana na 7 dni :}

Edytowane przez pieterman09
Link to post
Share on other sites

 

 

niema

 

 

nieprzegrzewać

 

 

sprubuj

 

 

niemogłem

 

 

dostałem bana na 7 dni :}

 

No i co ja mam z Tobą zrobić ? Ogarniesz się z tymi ortami ? Upominam ostatni raz. Za każdy post z takimi babolami będziesz dostawał wolne w czasie którego będziesz miał czas, aby zajrzeć do słownika. 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...