Skocz do zawartości

Mobo do i5 4690k, oc, bez brązowego PCB


Recommended Posts

Witajcie, potrzebuje płyty pod hasswell refresh, i z racji, że biorę procesor z "k" na końcu- chcę by umożliwiała mi OverClocking. Jest tylko jeden mały wymóg- nie chcę brązowego pcb, bo kiepsko to będzie wyglądało przez okno obudowy, stąd msi z97-g43 odpada. Myślałem coś nawet o chipsecie h97, bądź b85(bo gdzieś doczytałem, że płyty na tym chipsecie również umożliwiają oc).

Link to post
Share on other sites

Asrock Fatal1ty B85 Killer, czarne pcb, stosunkowo tania i bardzo fajna płyta, jak najbardziej nadaje się do oc.

Lub  to, co podał neo88, trochę lepsza ale też droższa.

 

Dodam jeszcze, że jeśli interesuje Cię ram szybszy niż 1600 to w grę wchodzi tylko chipset z87 lub z97

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

Ram kupuje Crucial 1600 mhz cl8, więc nie interesuje mnie większy a jeśli za rok-dwa gry będą wymagaly ramu  o większym taktowaniu, to płytę mogę zawsze wymienić. Byłbym wdzięczny, gdyby mi ktoś wytłumaczył dlaczego tylko osób bierze zazwyczaj asrocki extreme na chipsecie z97, skoro te wymienione są również dobre do oc i tańsze. Chyba nie chodzi tu tylko o 1600 mhz w ramie :D

 

Teraz tkwi w głowie dylemat b85 killer vs h97 performance.

 

Czy b85, to przypadkiem nie jest jeszcze płyta za czasów zwykłego hasswella(nie refresh) ? Musiałbym w niej update'ować bios, czy coś w tym stylu? 

 

Ciekawi mnie jeszcze, bo w tych płytach nie ma niby sata express i m.2. Obudowe mam gelid darkforce, czy przez to nie podłącze do żadnej z tych płyt tego adaptera sata, który jest w obudowie?

Edytowane przez Darczez
Link to post
Share on other sites

Szybszy ram, trochę większe możliwości ustawienia poszczególnych dupereli przy OC oraz ewentualna możliwość niewielkiego OC procesorów bez odblokowanego mnożnika, oficjalnie potwierdzona zgodność z procesorami broadwell których premiera ma być niebawem (chociaż uważam, że posiadając procesor z odblokowanym mnożnikiem i tak nie będzie sensu przesiadki). Droższe wersje posiadają zdecydowanie lepsze sekcje zasilania i nie tylko.

W sumie sam zastanawiałem się pomiędzy z97-g43 a Asrockiem Fatal1ty B85 Killer po są praktycznie w tej samej cenie i wybrałem z97

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

Ja polece AsRock H97 Fatal1ty Performance, ktora posiadam. Czarne PCB, 8-fazowa sekcja, dwie kostki biosu, mozliwosc  OC odblokowanych procesorow, Non-Z Overclocking - podkrecanie za pomoca profili, lepsza dzwiekowka + wzmacniacz sluchawkowy, Gigabit LAN od Intela.

 

Wiem ze to raczej zasluga procesora, moj chodzi na 4,5GHz na domyslnym napieciu, wstaje na 4,7GHz tez na domyslnym ale BSOD po 5min w OCCT z powodu wysokiej temperatury (chyba?), ale to tylko pokazuje ze plyty na H97 tez daja rade... Przy cenie ok 400zl, mysle ze to swietny wybor.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...