Skocz do zawartości

Zasilacz modularny do 600 zł


Recommended Posts

Witam. Szukam nowego zasilacza do mojego zestawu i proszę was o doradzenie czegoś sensownego. Generalnie poszukuję zasilacza 650W+ pod jedną kartę graficzną (nie planuję SLI) z pełnym, modularnym okablowaniem. Zależy mi na bardzo dobrych komponentach, cichej pracy i najlepszym okablowaniu w tej cenie. Chodzi o to, żeby kable były w miarę miękkie i dobrze się układały, po prostu żeby były bardzo dobrej jakości. Sprzęt jak w sygnaturce, ale w razie czego:

 

  1. Budżet: 500-600 zł
  2. Procesor: i5-4690k
  3. Karta Graficzna: GTX 780
  4. Czy podkręcasz (CPU i GPU): Tak
  5. Czy planujesz multi-GPU (SLI bądź CrossFire): Nie
  6. Specjalne wymagania: Jak wyżej, modularne okablowanie, cicha praca, kable najlepszej jakości.
  7. Własna propozycja: Super Flower Leadex 650W, EVGA SuperNova G2 (znalazłem wersję 850W, słabsze są niedostępne)

Najbardziej skłaniałbym się do Leadexa 650W, jedyne co mnie w tym zasilaczu irytuje, to jego konstrukcja. Jeżeli zamontuje go wentylatorem do dołu, to wszystko będzie do góry nogami, nie wiem dlaczego SF zdecydował się na taki projekt. Mógłbym go w sumie zamontować wentylatorem do góry, myślę że w mojej obudowie nie jest jakoś strasznie gorąco, ale jest to jakiś minus. EVGA zrobiła to poprawnie, ale czy będzie lepszym wyborem od Kwiatka? Może coś innego w tej cenie, coś od Seasonica? Pozdrawiam i proszę was o opinie na ten temat. :)

Link to post
Share on other sites

Dzięki za linka, jutro sobie poczytam. Czy tego Leadexa musiałbym koniecznie montować wentylatorem do dołu, de facto do góry nogami? Widziałem, że sporo osób zostawiało jednak wentylatorem do góry, pewnie ze względu na walory estetyczne, co jestem w stanie zrozumieć. Trochę mnie denerwują takie szczegóły.  :P

Link to post
Share on other sites

Wiem, że montując wentylatorem do dołu, zasilacz zasysa "chłodne" powietrze z zewnątrz, co jest generalnie plusem (teraz tak mam). Ale aż takiej różnicy chyba mu to nie robi. Obiegu powietrza w obudowie też raczej nie powinien zakłócić, ile on kręci z 500 rpm? :P

Link to post
Share on other sites

To po diabła spamujesz i je wklejasz ?

http://www.alternate.pl/Cooler-Master/V700-ATX23/html/product/1063659? mieści się w budżecie, a ty nie potrzebnie się spinasz i sypiesz od razu warna. Nie jest to 650, ale z 700 w nic się nie stanie.

 

Proszę bardzo masz co chciałeś http://proline.pl/?p=SEA+X-SERIES+X650KM3&ceneo_spo=true

Edytowane przez dabster
Link to post
Share on other sites

Wiem, że montując wentylatorem do dołu, zasilacz zasysa "chłodne" powietrze z zewnątrz, co jest generalnie plusem (teraz tak mam). Ale aż takiej różnicy chyba mu to nie robi. Obiegu powietrza w obudowie też raczej nie powinien zakłócić, ile on kręci z 500 rpm? :P

Robiło by różnicę gdybyś miał termiczne regulowanie wentylacji przez zasilacz i RPM Control wentylatora w zasilaczu.Generalnie lepiej żeby sobie zasysał zewnątrz chłodniejsze powietrze zasilacz pozbawiony ww funkcji.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...