Skocz do zawartości

Recommended Posts

zadałem pytanko, może konkretniej, słuchawki swoją drogą dział już przejrzałem i mam na oku hmc631 oraz hyperx cloud, gorszy problem z kartą dźwiękową, bo na to odpowiedzi nie znalazłem, czy warto kupować jakąś kartę graficzną za 100zł typu xonar? chodzi o to, żeby był dźwięk przestrzenny w grach, szczególnie fps, konkretnie cs;go.

Edytowane przez Alpen
Link to post
Share on other sites

Pierwsza strona tego działu  i pierwsza strona z goole po wpisaniu "polecany karty dzwiekowe/słuchawki

http://forum.benchmark.pl/topic/95884-polecane-s%C5%82uchawki-nauszne/

 

http://www.audiofanatyk.pl/polecane-komputerowe-karty-dzwiekowe/

Edytowane przez ernorator
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

to co jest na audiofanatyku przejrzałem, lecz tam raczej jest konkretniej pod muzykę rozpiska niż pod gry, a ja zadałem konkretnie pytanie o dźwiekową do gier, bo nie oczekuje super basu czy czystych dźwięków, tylko tego, żebym mógł rozróżnić górę/dół lewo/prawo.


z podpiętego tematu znalazłem sobie 3 pary słuchawek, które wstępnie mi się podobają.

1.Creative Aurvana Live.

2.Superlux HMC631

3.Sennheiser HD 439

4.Kingston Hyper X Cloud - te są faworytem.

 

Które sprawdzą się najlepiej? zastosowanie już podałem w poprzednim poście, myślałem też o karcie dźwiękowej jak narazie o:

http://www.morele.net/karta-dzwiekowa-asus-xonar-dg-karta-pci-system-5-1-xonar-dg-330485/

lub

http://www.morele.net/karta-dzwiekowa-creative-sound-blaster-x-fi-surround-5-1-pro-usb-zewnetrzna-70sb109500007-337619/

jeśli byłoby warto dopłacić.


.


może jednak ktoś coś podpowie? zadałem konkretne 2 pytania :/


.

Edytowane przez Alpen
Link to post
Share on other sites

Jeżeli ktoś Ci poleca słuchawki kingstona to nie ma żadnego pojęcia pisząc tutaj. Przerworniki, muszle, pałąk - wszystko ściągnięte żywcem z takstarów, które z kolei wzorowały się na beyerdynamicu. Czyli ogólnie starsze i znane na rynku drivery, które kingston sprzedaje trzy razy drożej. Są całkiem okej, ale nie warte tej ceny. Są takie produkty wśród słuchawek, które są zdecydowanie lepsze od tych kingstonow przy cenach poniżej 150 zł.

 

Edytowane przez atomowy
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Aurvana Live, ciut lepsze może były albo na równi (kwestia gustu) Superluxy HMC631.

ile możesz jeszcze dołożyć ?

W 400zł chciałbym się zmieścić z dźwiękową i słuchawkami jeśli da radę.

 

 

@@

Jeśli będzie ciężko w tym budżecie to myślałem, nad kupieniem po prostu hmc631, bo czytałem, że nie potrzebują wypasionego źródła lub CAL recabling*można je kupić za 320 zł*. Ale to tylko taka ewentualna sugestia.

Edytowane przez Alpen
Link to post
Share on other sites

proponuje poszukać używanego Xonara DX do słuchawek Creative Aurvana Live.Druga propozycja do właśnie Superluxy i tańsze X-FI z allegro.Oba zestawy spiszą się odpowiednio dobrze do gier, z odpowiednia synergią, co znaczy ze bardzo dobrze ze sobą się zgrają.  

Link to post
Share on other sites

proponuje poszukać używanego Xonara DX do słuchawek Creative Aurvana Live.Druga propozycja do właśnie Superluxy i tańsze X-FI z allegro.Oba zestawy spiszą się odpowiednio dobrze do gier, z odpowiednia synergią, co znaczy ze bardzo dobrze ze sobą się zgrają.  

rozumiem, że jeśli miałbym  brać calki to już po wymianie kabla?

Link to post
Share on other sites

wymiana kabla może poczekać ,a samą wymianę bardzo polecam, mozna cos takiego zamówić, koszt zlecenia to 100zł

z hmc631, coraz trudniej z dostępnością, a będę zamawiał za kilka dni, więc nie wiem czy zdążę coś wyłapać, a co do calek jeszcze się zastanawiam, byłaby ewentualnie jakaś dogodna opcja słuchawek?

 

wpadły mi w oko jeszcze qh-90.

Edytowane przez Alpen
Link to post
Share on other sites

QH-90 to to samo co HyperX Cloud. Lepiej sprawdzają się do muzyki niż do gier ale są wymagające co do źródła... nie zalecam ich łączyć z jasnymi. Mikrofon moim zdaniem jest kiepski, bo oddaje nienaturalny głos.

 

HyperX Cloud miałem chwilę i zostałem przy superluxach hmc631, więc te też polecę.

Link to post
Share on other sites

czyli odpadają, a mógłby ktoś coś powiedzieć o shure srh440? lub sennheiser hd439? HMC631 już nie znajdę raczej, a chciałem wziąć wersję w białym kolorze lub czarnym, a CALki, trochę się martwię o ten zalecany recabling, mógłbym kupić od razu słuchawki za 320 po recablingu*tylko czy warto?* ale wtedy nie kupiłbym karty dźwiękowej.

Link to post
Share on other sites
czyli odpadają, a mógłby ktoś coś powiedzieć o shure srh440?

bardzo dobre słuchawki z studyjnym liźnięciem. Tylko basu średnia ilość i nie do każdego gatunku muzycznego pasują ale tak poza tym świetne do gier dlatego nienadaremno je wymieniałem w polecanych.

CALki, trochę się martwię o ten zalecany recabling, mógłbym kupić od razu słuchawki za 320 po recablingu*tylko czy warto?* ale wtedy nie kupiłbym karty dźwiękowej.

warto jak najbardziej ale nie musisz tego robić od zaraz.

Link to post
Share on other sites

bardzo dobre słuchawki z studyjnym liźnięciem. Tylko basu średnia ilość i nie do każdego gatunku muzycznego pasują ale tak poza tym świetne do gier dlatego nienadaremno je wymieniałem w polecanych.

 

warto jak najbardziej ale nie musisz tego robić od zaraz.

Chodzi o to, że jeśli miałbym kupić CAL to od razu wersję recabling, bo nie lubię wysyłać swojego sprzętu w świat. Co do tycg shure i sennhaiser, które z tych trzech par najlepiej sprawdzą się w grach?(pozycjonowanie itp.). Jak mówiłem główne przeznaczenie to gry, jedyne z muzyki to jakiś rap, ale jak mówiłem muzyka jest mi obojętna, bo mam głośniki. Przed momentem wpadły mi jeszcze w oczy sennheiser 330 pc game słuchawki z mikrofonem polecane na audiofanatyku. Edytowane przez Alpen
Link to post
Share on other sites

 

 

Co do tycg shure i sennhaiser, które z tych trzech par najlepiej sprawdzą się w grach?(pozycjonowanie itp.).

zdecydowanie SHR440.Tylko one nie nadają się do

 

 

z muzyki to jakiś rap

 

 

Przed momentem wpadły mi jeszcze w oczy sennheiser 330 pc game słuchawki z mikrofonem polecane na audiofanatyku.

według mnie nie tak dobre jak CAL i SHR440.

Link to post
Share on other sites

zdecydowanie SHR440.Tylko one nie nadają się do

 

 

 

 

według mnie nie tak dobre jak CAL i SHR440.

Okej, czyli pewnie zdecyduje się na shr440 i zalman mic. Jeszcze jedno pytanie tylko zadam, o słuchawki półotwarte, byłoby ewentualnie z tego typu słuchawek coś godnego uwagi? I co do tych shr, jaka karta dźwiękowa do nich?

Po długich poszukiwaniach i przemyśleniach, zdecydowałem się na 2 pary słuchawek.

 

HMC631 vs QH-90/85

 

HMC631 to koszt ok.280zł *mam jedno źródło, powinienem je kupić bez problemu*.

QH-90 niezła promocja na morele 300zł.

QH-85 to samo co QH-90 z tym, że półotwarte, a co za tym idzie lepsze pozycjonowanie, ale słabsza izolacja, na żadne turnieje narazie jeździć nie zamierzam, tylko domowe zacisze, więc ewentualnie półotwarte też się sprawdzą.

?

to, które brać? Ludzie mówią, że w grze hmc są lepsze, ale czy jest aż taka różnica? Bo qh-90 są ponoć najwygodniejszymi słuchawkami, więc jeśli w grze różnica nie duża, a taka wygoda to byłoby chyba warto.

jeszcze Sennheiser PC330  też całkiem dobrze wyglądają.

Edytowane przez Alpen
Link to post
Share on other sites

 

 

to, które brać? Ludzie mówią, że w grze hmc są lepsze, ale czy jest aż taka różnica? Bo qh-90 są ponoć najwygodniejszymi słuchawkami, więc jeśli w grze różnica nie duża, a taka wygoda to byłoby chyba warto.

obojętnie co nie wybierzesz powinieneś być zadowolony.

 

 

Sennheiser PC330 też całkiem dobrze wyglądają.

zdecydowanie gorzej graja jak te podane wyżej.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Wolałbym coś raczej wewnętrznego. Zastamawiam się tylko czy brać coś 7.1 czy wziąc prodigy hd2

AIM AS372N

 

Zna ktoś może to cudeńko? Poleciła mi je jedna osoba, ale ponoć specyfikacje ma lepsze nawet od droższego xonara u7, korzystał ktoś może?


ref


reff


ref

Edytowane przez Alpen
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...