Skocz do zawartości

Mechaniczna do 500zł.


Recommended Posts

doradzi ktoś coś jeszcze? Dodam, że fajnie by było gdyby klawiatura była mniejsza niż standardowe ok.44 cm szerokości, bo jestem low sensem i potrzeba mi miejsca na machanie prawą ręką, ale też tak żebym nie musiał rozszerzać rąk niczym ptak skrzydeł.

Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich.

 

Nie chcę robić zamieszania i pisać nowego wątku, stąd dołączam się do tematu.

Gram sobie w gry typu FPS, więc również rozglądam się za klawiaturą mechaniczną na stykach brown lub red (niebieskie do pisania a czarne chyba trochę za twarde).

Nie mam totalnie doświadczenia z mechanikami, dlatego proszę Was również o pomoc w tej sprawie. Wcześniej grałem na laptopie (klawiatura była gładka o wciskania i niestety membrana pod klawiszem W umarła.

Potem kupiłem sobie dobrego kompa i shity klawiaturę podświetlaną (gram w nocy bardzo często). Niestety którejś nocy wróciłem z imienin (grałem w BF3) i z racji ilości alkoholu i kłopotów z koordynacją rozwaliłem monitor tą klawiaturą (dla śmiechu był to Benq XL2420Z).

Teraz mam mocne postanowienie poprawy.

Potrzebuję: podświetlenia (fajnie gdyby to było RGB z możliwością podświetlenia używanych klawiszy), nie potrzebuję klawiszy macro, nie jest konieczna klawiatura numeryczna.

Nie ukrywam, że napaliłem się na Razera BlackWidow Chrome.

Wcześniej nie grałem na klawiaturach z podpórką pod nadgarstek, a ta ma lichą podpórkę, poza tym mam mieszane uczuci do przełączników Razera (gdzieś czytałem, że są to przełączniki konkurencji Cherry, produkowane w Chinach).Ale Razer twierdzi, że wytrzymają 60 mln uderzeń - ile w tym prawdy, a ile marketingu trudno powiedzieć.

Stąd pytanie do +/- 600zł jest jakaś ciekawa alternatywa lub czy ogólnie brać pod uwagę Razera?

Wcześniej używałem Myszki Deadadder 3,5 i byłem zadowolony (ergonomia, miła w dotyku, fajnie się grało).

Link to post
Share on other sites

od klawiatur razera trzymał bym się z daleka, wszystkie do tej pory mechaniki tej firmy to była kupa....chrome nie miałem okazji używać ale skoro 10 klawiatur pod rząd było złych i żadna nie była dobra to ciężko się spodziewać cudów. Co do przełączników razera to są przełączniki kailh, które w magiczny sposób w klawiaturach razera skaczą ze swoich fabrycznych 20kk kliknięć na 60kk ;p. Są nierówne, chybotliwe a jakość wykonania jest bardzo słaba. 

 

CM TK to dobra klawiatura, CM rapid-i chyba nawet lepsza - osobiście wybierał bym miedzy nimi

 

Ta Ducky z morele ma niemiecki układ klawiszy....powinni dawać karnego K.... sklepom, które sprzedają klawiatury inne niż standardowe w Polsce

Link to post
Share on other sites

steel116 - jaką byś polecił klawiaturę mechaniczną do 350 zł?

 

Przeznaczenie - gry oraz pisanie.

 

Ważna dla mnie jest jakość wykonania.

 

Widze, że sie orientujesz w tym temacie i twoje wypowiedzi są konkretnie uzasadnione. Nie chce zakładac nowego tematu na forum więc piszę tutaj.

Edytowane przez caladorn
Link to post
Share on other sites

steel116 - jaką byś polecił klawiaturę mechaniczną do 350 zł?

 

Przeznaczenie - gry oraz pisanie.

 

Ważna dla mnie jest jakość wykonania.

 

Widze, że sie orientujesz w tym temacie i twoje wypowiedzi są konkretnie uzasadnione. Nie chce zakładac nowego tematu na forum więc piszę tutaj.

Gry i pisanie zdecydowanie na MX Brownach.

 

Bardzo podobają mi się Rapid-I na brownach, w szczególności te Stealth, gdzie klawisze nadruk jest umiejscowiony na dole, przez co przyciski do góry nie są wypalane laserowo i jest przyjemniejsza powierzchnia. Ale poddane są UV tak czy tak

 

RAPID-i, albo Ultimate jest na Brownach

 

prawdę mówiąc, wybór w polsce klawiatur mechanicznych jest tak słaby, że głównie cały rynek opiera się dzisiaj na klawiaturach CM Stormu ( np w polsce, bo robią solidne klawiatury, w przystępnych cenach)

 

w tej cenie na brownach nic innego nie jest godne polecenia. Rapid-I jest Tenkeyless, Ultimate jest Full-size klawiaturą.

Edytowane przez steel116
Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem zbyt twojego żargonu. Nie siedzę w temacie klawiatur. Możesz napsiac konkretne modele? Rapid-I to firma/nazwa mopdelu czy co? Co za browny itd. wyliacznie kolorów..

 

Chce kupić mechanika do 350 zł, dobrze jakby miał tradycyjny układ tj z numeryczną po prawej.

 

Gry i pisanie zdecydowanie na MX Brownach.

 

Bardzo podobają mi się Rapid-I na brownach, w szczególności te Stealth, gdzie klawisze nadruk jest umiejscowiony na dole, przez co przyciski do góry nie są wypalane laserowo i jest przyjemniejsza powierzchnia. Ale poddane są UV tak czy tak

 

RAPID-i, albo Ultimate jest na Brownach

 

prawdę mówiąc, wybór w polsce klawiatur mechanicznych jest tak słaby, że głównie cały rynek opiera się dzisiaj na klawiaturach CM Stormu ( np w polsce, bo robią solidne klawiatury, w przystępnych cenach)

 

w tej cenie na brownach nic innego nie jest godne polecenia. Rapid-I jest Tenkeyless, Ultimate jest Full-size klawiaturą.

 

Maslo maslane dla mnie. Ale i tak dzięki za odpowiedź.

Edytowane przez caladorn
Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem zbyt twojego żargonu. Nie siedzę w temacie klawiatur. Możesz napsiac konkretne modele? Rapid-I to firma/nazwa mopdelu czy co? Co za browny itd. wyliacznie kolorów..

 

Chce kupić mechanika do 350 zł, dobrze jakby miał tradycyjny układ tj z numeryczną po prawej.

 

 

Maslo maslane dla mnie. Ale i tak dzięki za odpowiedź.

Rapid-I, Ultimate to nazwa modelu.

 

MX Brown, i inne kolory ( RED, BLUE ) to określenie jakie przełączniki zostały zaimplementowane w klawiaturkę.

 

Jeśli chcesz klawiaturę z sekcją numeryczną to już Ci mówię:

 

CM Storm Quickfire Ultimate (Cherry MX Brown)

 

Wpisz w wyszukiwarkę, bądź allegro czy gdzie kupujesz, i na każdej aukcji masz napisane, jakie przełączniki klawiatura posiada.

 

Pozdrawiam! :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Rapid-I, Ultimate to nazwa modelu.

 

MX Brown, i inne kolory ( RED, BLUE ) to określenie jakie przełączniki zostały zaimplementowane w klawiaturkę.

 

Jeśli chcesz klawiaturę z sekcją numeryczną to już Ci mówię:

 

CM Storm Quickfire Ultimate (Cherry MX Brown)

 

Wpisz w wyszukiwarkę, bądź allegro czy gdzie kupujesz, i na każdej aukcji masz napisane, jakie przełączniki klawiatura posiada.

 

Pozdrawiam! :)

 

Dzięki! :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...