Skocz do zawartości

SLI- 2x 980 czy 2x 970 ?


Recommended Posts

Nie żebym autora zachęcał do 2x290 bo "mam i jest super", ale wypadało wspomnieć, że ma jeszcze taką opcję. 

 

Spoko ,opcja jakas jest . Do bardziej amatorskiego zastosowania to i R9 295x2 jest wyjsciem po ostatnich obnizkach. 

 

http://www.overclockers.co.uk/showproduct.php?prodid=GX-350-SP&groupid=701&catid=56&subcat=1515

 

 

Do wodowania minimum corsair H110 i zmiana wentylatorów.

H110 to zadne "wodowanie" i obudowa ktora sobie wybral autor tematu pomiesci chlodzenie max 160 mm wysokosci.  Wszystkie topowe coolery powietrzne sa wyzsze.  

Edytowane przez keczu
Link to post
Share on other sites

Oczywiście budżet ma znaczenie, dlatego nie chciałbym przepłacać na częściach, które i tak niewiele wniosą.
Co do grafik to jestem zwolennikiem nvidii bo są cichsze, chłodniejsze, mniej prądożerne, mają więcej bajerów, no i są chyba lepiej wspierane.

 

Hmmm a jakby tak 2 x 780 Ti?

Przy planowanej rozdzielczości zabraknie ramu bo chyba max to 3gb :/
 

Do wodowania minimum corsair H110 i zmiana wentylatorów. Zdecydowanie dobry ac tutaj załatwi sprawę.

Wpisując tego H100 na myśli miałem właśnie H110 ale chyba nie był wtedy dostępny bo ten zestaw z linka składałem z miesiąc temu tylko karty dorzuciłem później, ale jeszcze zastanawiam się nad AC bo wyjdzie taniej i ciszej bo H110 jest raczej dość głośny.

 

Ogólnie widzę, że na tą chwilę jest cholernie ciężko zbudować zestaw gamingowy pod 5760x1080 nie płacąc absurdalnych sum pieniędzy (zakładając, że 10k jeszcze nie jest absurdalną sumą :P ) bo czuję, że 2x970 jak i 2x980 może mieć problem z obsłużeniem VS.
Ale jest jeszcze opcja, którą dopuszczam zbudowanie 3way SLI z 970- zakładając, że pierwsza karta będzie pracować na 100%, druga na 70% trzecia może będzie pracować w 50% (przy dobrym wietrze) strata ok. 80% potencjału nie będzie aż takim marnotrawstwem o ile ta trójka podoła wyzwaniu. 
Tak sprawa wygląda przy siedemsetosiemdziesiątkachTi więc 970 mogłoby wypaść podobnie:
http://www.digitalstormonline.com/unlocked/4k-resolution-gaming-on-the-nvidia-gtx-780ti-gtx-titan-and-gtx-780-idnum102/
Podobno video sorrund jest nieco bardziej wymagające niż 4k.

Link to post
Share on other sites

@Kapi99

Jeżeli (wnioskując po "99" w nicku) masz 15 lat, to i tak nie wykorzystujesz potencjału komputera za 10k pln. I to już jest marnotrawstwo pieniędzy, ponieważ za rok będzie warty taki PC połowę tej kwoty.

Lepiej kupić coś tańszego, pieniądze odłożyć i zmienić za rok na nowszy.

 

Nie mam 15 lat i na szczęście nie musisz się martwic o moje pieniądze. Lepiej kupić coś tańszego i odłożyć? A co jak masz już odłożone, albo nie musisz odkładać bo cie stać żeby kupować w miarę regularnie wszystkie nowości? A za rok wyjdzie coś nowszego i będzie w tej samej cenie co teraz 970 w SLI? Będę czekał aż wyjdzie znowu coś lepszego rok później, bo przecież to za rok to za 2 lata będzie warte tylko polowe swojej ceny. Czy ty człowieku czytasz te swoje bzdety zanim je tu zaprezentujesz?

Rozumiem ze twój komputer praktycznie nie traci na wartości, no bo to by było marnotrawstwo pieniędzy, czego nie tolerujesz?

 

Z tego co rozumiem, to autor ma kaskę na sprzęt i tylko się waha co wybrać, dlatego zapraszam do swojego tematu, gdzie to już było dyskutowane. Jest parę innych tematów za podobne sumy, wiec autor na pewno coś znajdzie. Mnie forumowicze naprawdę bardzo pomogli.

 

Lepiej może założyć nowy temat na odpowiednim forum, bo tu niby o kartach się rozmawia :)

Link to post
Share on other sites

^ ^ ^Myślę, że różni ludzie mają różne podejścia.

No właśnie w tym wątku interesuje mnie tylko temat kart graficznych bo specyfikacje reszty sprzętu mam już ustaloną, ale założę nowy temat jak już będę wybierać konkretne egzemplarze wtedy poproszę również o pomoc.

Kapi99 twój temat prześledziłem już jakiś czas temu :)

 

A istotą tego tematu jak już pewnie zauważyliście było to czy na SLI z dwóch 970 ewentualnie 980 da radę w miarę komfortowo grać na high detail na trzech monitorach. Jeszcze przedwczoraj myślałem że tak ale teraz obawiam się, że jednak nie. A jeśli faktyczni nie to co dałoby radę? 3-way SLI?

Edytowane przez FikuMiku
Link to post
Share on other sites

Ja bym tam się nie pakował w żadne półśrodki. Lepiej zrobić SLI z 2x GTX Titan i większość gier powinna chodzić jako tako. Oczywiście trzeba będzie się trochę pobawić z wyłączeniem AA i obniżeniem filtrowania + zmniejszyć detale. No bo do ultra to trzeba rozważyć już coś quad SLI, albo 2x R9 295x2 minimum.

Wydatek około 7000zł, w sumie zrobione dość oszczędnie, ale jakoś w miarę to będzie działać.

SLI z dwóch Titanów to właśnie quad SLI, więc osobie która tak tragicznie myli pojęcia za żadne skarby bym nie zaufał.

 

@Autor.

Jak na moje 970'tki są dość opłacalnymi kartami, biorąc pod uwagę to że na allegro najtańsze R9 290 są za 1000zł w dodatku wersje referencyjne to moim zdaniem dołożenie 900zł do nowych GTX970 które są chłodniejsze, mniej prądożerne i ogólnie są udaną kostrukcją to dobra inwestycja. Sam mając wystarczające fundusze szedłbym w tym kierunku wbrew temu że jestem fanboyem AMD.

Podsumowując, gdybym miał do wyboru dwa uzywane referenty R9 290 za 2000zł a nowe w najlepszym wypadku wersje z chłodzeniami niereferencyjnymi GTX970 za 2900-3000zł to skłaniałbym się ku drugiej opcji. Pomijając już kwestie tego że karty używane mogą pochodzić z koparki BitCoinsów. :)

Link to post
Share on other sites

Nie pchaj się w sli za dużo z tym problemów i do tego ciężko jest o dobre temperatury. Lepiej jedna a mocna. Ja bym kupił 970 na przeczekanie a potem 980ti

Kapi99 wali mnie ile włożyła twoja mama na tego pc. Możesz mieć i pc za pierdylion zł. Who cares.

 

 

Napisane z Xperia Z

Edytowane przez Ragnar Lothbrok
Link to post
Share on other sites

Nie pchaj się w sli za dużo z tym problemów i do tego ciężko jest o dobre temperatury. Lepiej jedna a mocna. Ja bym kupił 970 na przeczekanie a potem 980ti

Dla moich potrzeb jedna mocna nie wystarczy, poza tym miałem już SLI no i faktycznie może chłodne one nie były ale za to miałem ciepło w pokoju   :P

 

Tutaj założyłem temat ogólny co do reszty sprzętu:

http://forum.benchmark.pl/topic/151034-komputer-11k-multimedia/

 

 

Za wszystkie wypowiedzi serdecznie dziękuję   :)

Edytowane przez FikuMiku
Link to post
Share on other sites
W cenie nowej GTX 970 masz 2 używki r9 290. Jak dla mnie deal warty rozpatrzenia. Multum mocy, ale spore zapotrzebowanie na prąd. Do czasu wyjścia 980Ti i nowej serii amd, może to być bardzo wydajny i niezwykle opłacalny zestaw.

 

W dużych rozdzielczościach Radeonki zawsze dawały radę. :D

 

Dobra, doczytałem do końca. Jak chcesz mieć dobrą wydajność w 4K czy co Ty tam chcesz, to Radeony dadzą Ci dużo fps za małą kasę. I to jest rozwiązanie pierwsze, bardzo opłacalne.

 

Możesz też wziąć GTX980, karta o porównywalnej wydajności za 2xtyle. Chyba że masz tyle hajsu, że za jakiś czas dołożysz drugiego. Ale dla mnie gry nie warte są wkładania tyle kasy.

Edytowane przez MaCiuŚ
Link to post
Share on other sites

SLI z dwóch Titanów to właśnie quad SLI, więc osobie która tak tragicznie myli pojęcia za żadne skarby bym nie zaufał.

Teraz to właśnie Ty wykazałeś się całkowitą ignorancją i jeszcze większą niewiedzą.

Po pierwsze - mój post był sarkazmem. A do zauważenia tego faktu, nie trzeba być osobą ponadprzeciętnie inteligentną. Po drugie - GTX Titan nie jest kartą dwuprocesorową, lecz jedno. Kolejna wpadka. Dziękuję, nie mam więcej pytań.

Link to post
Share on other sites

Nie pchaj się w sli za dużo z tym problemów i do tego ciężko jest o dobre temperatury. Lepiej jedna a mocna. Ja bym kupił 970 na przeczekanie a potem 980ti

Kapi99 wali mnie ile włożyła twoja mama na tego pc. Możesz mieć i pc za pierdylion zł. Who cares.

 

 

Napisane z Xperia Z

 

Następny który czyta ze zrozumieniem. Wiec może wytłumaczę, żeby nie było niedomówień: nikogo nie powinno obchodzić w jaki sposób ludzie wydaja swoje pieniądze i taki był sens mojego posta, czego Ragnar widać nie zrozumiał. Jedyna rzeczą z którą się zgadzam to jego "who cares" i tego niech się trzyma. 

 

A od mojej mamy to się odpier...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...