Skocz do zawartości

Worklog by ader


Recommended Posts

Witam serdecznie.

 

Słowem wstępu - przyszedł czas na mnie. Planuję kilka modernizacji związanymi z moim starym komputerem (6 lat). Może na początku coś o sobie, na benchmarku już długo, lecz dopiero niedawno założyłem konto, mam na imię Adrian i kończę technikum elektroniczne w Gdańsku. Wszelkie rzeczy związane z elektroniką nie są mi obce. 

 

Kilka słów o komputerze.

 

Mój komputer stacjonarny kupiony długie lata temu, oparty na czterordzeniowym Q6600 po OC do 3,3GHz, jako płytę główną wybrałem model Gigabyte GA-G31MF-S2, do tego 4GB RAM 800MHz firmy Geil oraz GeForce 9600GT, który odmówił współpracy około 1,5 roku temu (padła sekcja zasilania). Ubytek szybko zastąpiony przez GTS 450 512MB od Gainwarda. Karta również przeszła OC, obecnie hula sobie na rdzeniu o taktowaniu 950MHz. Całość napędza zasilacz o mocy 500W marki Chieftec, dokładnie model GPS-500AB A. Wszystko dopełnia jakaś bardzo nisko budżetowa obudowa z dużym wentylatorem na boku oraz dysk 500GB Seagate.

 

Planowane zmiany.

 

Troszkę tego będzie. Koniecznie chciałem zacząć od wymiany obudowy. Obecna strasznie mi się nie podoba, brak możliwości ułożenia kabli, ogółem mówiąc ble. Mój wybór padł na model firmy SilentiumPC Gladius M30 Pure Black.

 

Kolejna rzecz - zasilacz. Gruntowna przeróbka, malowanie na czarno, przerobienie przewodów na modularne jak i ich oplecenie.

 

Następny krok to dokupienie dysku SSD i nowego chłodzenia na procesor. Co do dysku myślałem nad Samsung SSD840 EVO 120GB. Tak, tak, wiem że mam SATA II. Po wakacjach planuje dorobić grosza i złożyć nową konfigurację na nowej podstawce. Dlatego dysk już na zapas a z tego co czytałem to i tak SSD na SATA II szybciutko chodzi.

 

Chłodzenie - SilentiumPC Fortis 2 XE1226, czarny top, 6 rurek cieplnych, myślę że będzie okej.

 

Następnie backplate na GTS 450 no i jakiś armor na płytę główną. Myślałem nad aluminium 1mm, projekt w AutoCAD, wycinanie laserem. Wszystko zamontowane na jakiś tulejkach dystansowych, jeszcze nad tym nie myślałem.

 

Ogólnie to będę się starał trzymać w kolorystyce czarno - czerwonej.

 

Myślę że tyle wystarczy jako słowa wstępu. Mam nadzieję że ten worklog będzie swojego rodzaju motywacją do pracy :)

 

Pozdrawiam.

 

 

 

 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Postaram się wrzucić jutro albo dzisiaj późnym wieczorkiem.

 

UP. Obiecane zdjęcia, nic ciekawego.

 

http://pics.tinypic.pl/i/00589/t8i6ctv3oobg.jpg

 

Z zewnątrz.

 

http://pics.tinypic.pl/i/00589/5hrj9k3ojs5n.jpg

 

W środku. Troszkę kurzu się ostało :D

 

Tymczasem mam już zaprojektowaną płytkę do gniazd w zasilaczu. Stwierdziłem że zostawię wtyczkę 24pin tak jak jest. Zostawię 4 wtyczki na molex/sata, 2 wtyczki do grafiki oraz 2 wtyczki do zasilania procesora. Rysunek poglądowy:

 

http://images.tinypic.pl/i/00589/d9p5rbfoobwl.png

 

Zapewne jutro po pracy wezmę się za zrobienie płytki i rozebranie zasilacza. Trzeba zakupić gniazda, wtyczki i oploty. I chyba zdecyduje się na białe wstawki. Więcej wentylatorów w cenie do 25zł.

Edytowane przez adercod4
Link to post
Share on other sites

Witaj,

jako że podzespoły pod LGA775 są tanie jak barszcz i w razie niepowodzenia nie musisz wydawać fortuny na wymianę, może pokusiłbyś się o pomalowanie płyty głównej? Moim zdaniem, jeśli zrobisz to bez zacieków, będzie to wyglądało dużo ciekawiej niż armor ;).

Można? Można :D.
 

Edytowane przez krzesuo
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...