Skocz do zawartości

GTX 780 Ti AMP! ZOTAC / druga karta do SLI


Recommended Posts

Witam

 

Czy w SLI mogę dodać drugą inną kartę czy lepiej taką samą jak mam? Czy mógłby mi to ktoś opisac jak sprawa wygląda? Chciałbym jeszcze dopytać o dysk ponieważ posiadam płytę główną MSI Z97 Mpower MAX AC i dysk SSD na PCI-E podpięty. Czy Montując dwie karty w SLI dysk ten nie będzie kolidował? Czy nie byłoby lepiej wypiąć go z PCI-E, zdjąć z niego przejściówke i podłączyć pod gniazdo M2 które także mam na płycie? 

Chciałbym też dopytać w jakim trybie SLI podłączyć te dwie karty? Tu nie bardzo się orientuję jak jest lepiej i jaką wartość ▶Integrated Graphics Share Memory▶ ustawić w BIOSIE przy dwóch kartach w SLI oraz dysku SSD pod PCI-E?

Edytowane przez xaos_1984
Link to post
Share on other sites

Integrated Gpu share memory to jest w momencie korzystania z zintegrowanej karty i współdzielenia pamięci. Ciebie ta opcja nie dotyczy.

sli możesz połączyć z tych samych kart a innych producentów ALE uwierz mi że nie będzie to wyglądało estetycznie.

Jak tylko masz na tyle pcie i pomieścisz wszystko wrzuć dysk na sam dół.Nie kup tylko Asusa bo z tego co się orientuje to zabiera nawet 3 sloty a wtedy może być za ciasno.

Link to post
Share on other sites

W sli możesz wykorzystać karty o różnych GPU (oczywiście NV i muszą wspierać SLI). Panowie wyżej głupoty piszą.  Jednak przy połączeniu innych GPU jedna z kart (możesz sam zdecydować która) oblicza tylko PhysX. Jeżeli połączysz dwie karty z tym samym GPU obie karty liczą grafikę i PhysX. Na mojej płycie Z97 MPower  porty pcie mają prędkość 16/8/8 przy sli 8/8/0 lub sli plus dodatkowa karta np muzyczna 4/4/4.  Na Twojej płycie złącze m.2 powinno być podłączone bezpośrednio do CPU omijając chipset co daje prędkość 10 czyli o 4 więcej niż sata 3.

Link to post
Share on other sites

5891michal głupoty to wypisujesz Ty, najpierw zapoznaj się co to jest tryb SLI i jak karty się skalują w tym trybie. Dwie karty z różnych serii nie będą pracowały w SLI. Po co autorowi druga karta do liczenia fizyki jak od tego ma 780 ti. Karty graficzne łączy się w SLI w celu zwiększenia wydajności obliczania grafiki i muszą to być karty z tej samej serii i najlepiej ten sam model karty co pierwsza.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Siema,miałem jeszcze 2 lata temu gtx 470 w sli i byłem bardzo zadowlony,bardziej z nich dwóch niż później z hd 7970 ,hd 7990 czy ostatnim r9 290x które wg mnie miały większe mikroprzycięcia pojedynczo aniżeli karty zielonych w SLI.

Sam teraz myśle nad drugą kartą gtx 770 tylko się to wiąże w moim przypadku z wymianą płyty i zasilacza a to już koszt.Chętnie bym poszedł jeszcze raz w sli.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...