Skocz do zawartości

iPhone 5s/pierwszy iPhone/pytania


Recommended Posts

Witam! Myślę ( :D ), że zdecydowałem na iPhone 5s. Jako, że nigdy nie miałem iPhone ani w sumie wg nie byłem związany z firmą Apple, mam kilka pytań. Będę wdzięczny za każdą odpowiedź :):
A więc tak:
1. iMessage? Jak to dokładnie działa? Czy jest to coś typu Whats'up tylko między telefonami Appla? Czy da się to normalnie wyłączyć i korzystać ze zwykłych SMS?
2. Oglądanie video na YouTube. Ostatnio byłem bodajże w Saturnie i bawiłem się iPhone. Od razu zainteresowała mnie aplikacja YouTube, ponieważ dość często lubię wieczorkami oglądać sobie jakieś filmiki :P Do rzeczy, gdy włączyłem film w którym na komputerze i moim SGS2 jest możliwość wyboru jakości FULL HD, na iPhonie film odtworzył się może w góra 480p, a ja nigdzie nie umiałem znaleźć opcji zmiany jakości ;o? Czy to ja jestem ślepy czy takiej opcji po prostu nie ma i filmy odtwarzają sie w jakiej jakości chcą automatycznie?
3.  Jak to jest z tym wykonaniem? Jedni piszą żeby od razu po kupnie iPhone zaopatrzyć się w folię na ekran i jakieś etui ;O? Czy to prawda? Aż tak bardzo jest podatny na byle pierdołę? 
Telefon głownie trzymam w kieszeni (tak bez kluczy :D:D)
4. Jeśli serio ten ekran jest jaki jest to w jaką folię/szkło najlepiej się zaopatrzyć żeby nie psuł widoku?
5. Aparat? Serio jest taki dobry? Wiem że Mpx to tylko liczby ale czy to 8 będzie lepsze od 8 w moim SGS2 :D?
6. Połączenia z siecią wi-fi oraz z danymi komórkowymi. Gdzieś ostatnio wyczytałem że iPhone ma z tym problem(nie pytajcie gdzie, przeczytałem mnóstwo tematów na temat iPhone bo strasznie się nad nim zastanawiam, więc nie pamietam :D). Chodzi o to że nie zawsze umie się połączyć z siecią wi-fi(oprócz domowej, np. w Mc Donaldzie oO?).
Z danymi podobno była taka akcja, że po włączeniu neta pobierało pieniądze z konta a nie pakiet danych?
7. Flash? Idzie na Safari odtwarzać strony we flashu lub javie? Lub np. kamerki live bądz streamy(często oglądam gamingowe streamy także by się przydało). Pomijam twitch.tv :D?
8. Mam w aucie radio pioneer z wbudowanym zestawem głośnomówiącym z którym trzeba się połączyć przez bluetooth. Raczej muszę się z nim pożegnać czy są szanse :D?

9. Rozważam opcje 16gb. ile tak na prawdę zajmuje system/ile nam zostaje do dyspozycji?
10. Czy aplikacje z apple store takie jak np: Instagram,facebook, jakis word, jakies coś do przerabiania zdjęć są po polsku czy głowie wszystko w języku ang?

To chyba na tyle, jak coś jeszcze bedę chcial wiedzieć to dopiszę:D Narazie bedę wdzieczny za jakiekolwiek odpowiedzi;)

ps. Jak myślicie lepiej poczekać aż rozkręci sie iPhone 6 i MOŻE ceny 5s spadną w dół? Czy brać już na dniach?:P

Dziękuje z góry i pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Napiszę tak :

 

Niekompatybilne i drogie kabelki. Jeśli myslisz, ze jak w Androidzie czy Windows Phone kupisz sobie w markecie kabelek micro USB za 6 zł to się grubo mylisz  :)

 

Konieczność używania szmatławych iTunes do wszystkiego - przyjdziesz do kumpla, będziesz chciał sobie zgrać 5 Megową MP3 - ZAPOMNIJ - kumpel bedzie musiał pobrać 120 Megowe iTunes :) sprzęt Apple NIE JEST widziany jako dysk wymnienny.

 

Jakość wykonainia serii 5 jest nie najlepsza - mocno się opuścili. Niestety. 

 

Najnowsze wersje iOS'a są dość "ciężkie"  - na serii 5 tego tak mocno nie widac - ALE - np. taka Lumia 930 czy L1620 jest czasem szybsza - co też było dawniej nie do pomyślenia -by iPhone miał lekkie spowolnienia. A niestety najnowszemu się to zdaża. Nie jest to częste i uciążliwe jak w Androidzie - ale mały niesmak pozostaje :)

 

Ogólnie mówiąc seria 5 jest najmniej udaną - dalej są to bardzo fajne telefony - ALE - nie jest to ta legendarna jakość i szybkość dawnych iPhone.

 

Napisz może - CZEGO - oczekujesz od smartfona? No chyba, ze chcesz kupic iPhone :) i już.

Edytowane przez Ravir
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

1. iMessage działa tak jak napisałeś. Jeśli masz wifi lub 3G, wiadomość wysyła się przez internet, jeśli nie, jako zwykły SMS(przycisk wysyłania jest niebieski dla iM i zielony dla SMS, dlatego nie sposób sie pomylić) i oczywiście można normalnie wyłączyć.

2. W aplikacji Youtube normalnie można wybrać jakość wideo.

3. Wbrew temu, co napisał Ravir i nie wiem dlaczego tak napisał, to jakość wykonania iPhona 5 i 5S jest pierwszorzędna. Mam 5ke od prawie 2 lat i wciąż wygląda jak wyjęty z pudełka mimo braku etui i nawet folii na wyswietlacz. Parę razy mi upadł na beton, glazure, parkiet i oczywiście ślady są, ale trzeba się przyjrzeć. Może Ravir pisze co usłyszał, jak większość....

4. Nie używam folii, ale jak unika się tych za 1zł z allegro, to powinno być ok.

5. Aparat iP z SGS 2 porównywałem sam, lecz fotografem nie jestem. Zdjęcia na iPhonie wg mnie były lepsze. Zobacz testy w necie :)

6. Używam Wifi w domu i czasem publicznych(tych w Macu tez) nigdy nie miałem problemów. Dane sieci 3G też zawsze działały jak należy. Zresztą co tu ma nie działać, nie wiem z czym ktoś miałby mieć problem.

7. Tego nie wiem. Flasha napewno nie odtwarza. Podobno Android też już tego nie wspiera, ale nie wiem.

8. Zestaw głośnomówiący będzie działać jak z Twoim SGS2.

9. z 16 GB, 13 GB zostaje do pełnego użytku, co wg mnie jest średnio wystarczające, ale mam zwykle koło 3 GB wolnego.

10. To zależy od twórców, Facebook jest po polsku, aplikacje Google są po polsku, a reszta to tak jak w Google Play. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

Niekompatybilne i drogie kabelki. Jeśli myslisz, ze jak w Androidzie czy Windows Phone kupisz sobie w markecie kabelek micro USB za 6 zł to się grubo mylisz 

Hmm rozumie Cię ale myślę, że jedynie jaki kabelek chciałbym dokupić to ładowarkę samochodową;) W zestawie dostaję się jeden kabelek co myślę że mi starczy i nie będzie konieczności kupowania następny bo przez cale swoje życie nigdy nie zepsułem kabelka do żadnego telefonu:P  

 

Konieczność używania szmatławych iTunes do wszystkiego - przyjdziesz do kumpla, będziesz chciał sobie zgrać 5 Megową MP3 - ZAPOMNIJ - kumpel bedzie musiał pobrać 120 Megowe iTunes sprzęt Apple NIE JEST widziany jako dysk wymnienny.


Myślę że to też nie jest problem bo wszystko co chce zgrywam sobie w domu ;) I tak w sumie to nie wiem czy zdażyło mi się coś kiedyś zgrywać u kumpla :D
Jedynym problemem może być ładowarka, to fakt że nie naładuje go nigdzie :D;/

 

8. Zestaw głośnomówiący będzie działać jak z Twoim SGS2.

Czyli z tym bluetoothem jest tak że nie da się przez niego nic przesyłać pomiędzy iPhone - Android/WP ale jeśli chodzi o połączenie tak jak wyżej z moim radiem, lub np. jakimiś głośnikami bluetooth to bezproblemowo to widzi?


 

Co do tego flash'a i ogladania steamów Twitch ma appke ,a hitbox.tv odtwarza bezproblemowo w safari. Jak podasz jakąś inną stronke ze steamem to moge sprawdzic czy działa
 

Ok jak jest twitch to gitara:D Jakbyś mógł to zobacz np. http://katowice.webcamera.pl/ , działa jak inne ;)
 
Link to post
Share on other sites

 

 

Czyli z tym bluetoothem jest tak że nie da się przez niego nic przesyłać pomiędzy iPhone - Android/WP ale jeśli chodzi o połączenie tak jak wyżej z moim radiem, lub np. jakimiś głośnikami bluetooth to bezproblemowo to widzi?

Tak dokładnie. Oczywiście można zawsze zrobić Jailbreak i ściągnąć aplikacje pozwalającą na transfer plików przez Bluetooth, ale dla mnie to nie te czasy, wcześniej mając Androida nie użyłem tego ani razu przez 2 lata :) 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@UP

Szczerze Ci powiem że w sumie to ja też użyłem Bluetootha do przesyłania jedynie wtedy kiedy to była nowość hah :D:D 

A jeśli chodzi o zapisywanie zdjęć np. gdy ktoś coś mi prześle na facebooku to wszystko działa normalnie ?

ps. Czy jeśli już robi się jakies Jailbreaki to można wtedy stracić gwarancje?

Link to post
Share on other sites

Sama transmisja audio przez bt jest jak najbardziej możliwa - czy to połączenie z odbiornikiem bt podłączonym do amplitunera, czy to zestaw słuchawkowy/głośnomówiący. Problem jest tylko przy przesyłaniu plików między urządzeniami. 

 

Sam w ciągu roku może zaledwie z 5 razy przesyłałem jakieś zdjęcie przez bt, lecz myślę iż obecnie nie ma problemu z przesłaniem zdjęć na maila jeśli bt nie oferuje takiej możliwości.

 

Również nigdy nie zniszczyłem żadnego kabla od telefonu - poza słuchawkowym - wiec tutaj problem pojawia się tylko jeśli chcemy się podładować u kogoś.

 

Dla mnie największym problemem jeśli chodzi o kompatybilność iPhona byłoby właśnie zrzucanie plików przez iTunes. Często korzystam z tego połączenia z różnymi komputerami - regularne wyjazdy, robienie dużej ilości zdjęć telefonem itp.

 

Pomijając powyższe bolączki, a właściwie niewykorzystywanie wszystkich problematycznych rozwiązań iPhoney są dobrym sprzętem ze względu na system. Zawsze trzymają się w cenie, więc nawet jeśli Ci się nie spodoba będziesz mógł go sprzedać za godziwe pieniądze - spójrz ile kosztuje stary poczciwy 4S.

 

Jailbreak skutkuje utratą gwarancji, jednak istnieje możliwość jego usunięcia i przywrócenia ustawień fabrycznych. 

Edytowane przez rysiooo
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jailbreak nie powoduje utraty gwarancji. A jak sie nie spodoba, to w ciągu paru minut można mieć czysty system wolny od wszelkich modyfikacji. Jest to dużo mniej skomplikowane od zmieniania ROMów w Androidzie, a daje spore możliwości modyfikacji.


 

 

Często korzystam z tego połączenia z różnymi komputerami - regularne wyjazdy, robienie dużej ilości zdjęć telefonem itp.
Jeżeli chodzi o zgrywanie zdjęć, to na iPhonie nie ma z tym problemu, bo robi się to poza iTunes'em. Standardowo otwiera sie folder ze zdjęciami i zwykłym kopiuj/wklej się obsługuje :) 
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie no panowie WIELKIE DZIĘKI!! W ciągu 3-4 godzin wiem w sumie wszystko co mnie dotychczas trapiło i nad czym sie zastanawiałem :P 
Z tego co piszecie chyba jednak zainwestuję w swojego pierwszego iPhone, bo widzę że większość rzeczy które gdzieś tam wyczytałem to ,,pierdoły" (jeśli piszecie prawdę hehe :D ).

Będę jeszcze wdzięczny jak ktoś poleci mi jakaś dobrą ładowarkę samochodową bo widziałem że nawet na stronie appla jest ich sporo :o

Prześpię się i jak jeszcze coś mnie będzie zastanawiać to znów liczę na waszą pomoc!  :menda:  :menda:


ps.

 

Jeżeli chodzi o zgrywanie zdjęć, to na iPhonie nie ma z tym problemu, bo robi się to poza iTunes'em. Standardowo otwiera sie folder ze zdjęciami i zwykłym kopiuj/wklej się obsługuje


Czyli jak sie coś wrzuca na iPhone to iTunes jest potrzebny , a jak z iP na PC to nie :D? Edytowane przez First55
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...