Skocz do zawartości

Wybór karty cichej, wydajnej: gtx780 vs gtx970 vs r9 290


Recommended Posts

Witajcie, mam w głowie nie lada bałagan, odkąd zacząłem szukać karty graficznej do swojego zestawu.

 

Tak prawdopodobnie będzie wyglądał zestaw:

 

http://www.morele.net/inventory/info/pOZQCb/

 

Jedyne co bym jeszcze mógł w nim wymienić to płyta msi z97 g43 i psu. Martwi mnie w niej brązowe pcb i nie wiem czy nie zepsuje to widoku przez okno w obudowie Gelid Darkforce. Nie jestem na tyle "w temacie", by być pewnym, czy zasilacz o tej mocy wystarczy do zestawu.

 

I teraz główny temat dylematu, czyli GPU. Jak chyba każdy chcę jak najlepiej dostosować swój wybór i nie żałować pieniędzy wydanych. Konkretne modele, które mi chodzą po głowie to:

 

Asus gtx970 strix

 

Gigabyte gtx780 Ghz Edition

 

Sapphire R9 290 Tri-x OC

 

Co do pierwszej to mnie kusi wygląd, półpasywność i to, że jest to świeże gpu. 

780 ghz miałem na oku już od dawna, głównie z powodu wydajności i wyglądu- backplate. Nie jestem teraz jednak pewien czy nie będzie za głośna. Nowaj, z tego co pamiętam, to Ty masz/ miałeś tą kartę. Jak się sprawuje w kwestii głośności w idle i gamingu? Testy testami ale warto usłyszeć opinie konkretnego posiadacza.

 

290 od Sapphire przyciąga ceną~ 1249 zł na esc.pl, a 1000 zł używki na allegro- wystarczyłoby mi wówczas na np. ssd. Martwi mnie tu jednak, że niby nie jest to taka nowa karta i może być gorzej z wydajnością jednak te 200-300 zł taniej za nową od 970 też mówi za siebie. 

 

Proszę osoby zapoznane lepiej z tematem ode mnie o pomoc z wyborem karty. Z góry dzięki wszystkim, którzy wypowiedzą się w temacie.

Edytowane przez Darczez
Link to post
Share on other sites

Jakiego r9 290 miałeś? Dostrzegasz różnicę wydajności? Czy dobrze pamiętam, czy w tej karcie(970 strix) jest podświetlane logo z boku?

 

Zainteresował mnie jeszcze Zotac 780 AMP!, pod względem wydajności, wyglądu i cena też niższa od 970. Nie wiem tylko jak z opłacalnością i kulturą pracy.

Edytowane przez Darczez
Link to post
Share on other sites

Na twoim miejscu  odpuścił bym sobie zakup nowej  780 tki  jeśli już to używaną ,  z  prostej przyczyny  ta karta posiada tylko 3gb V ram  , niestety coraz więcej nowych gier się pojawia które wymagają do ustawień ultra  w 1080p  więcej niż 3gb V ram ,  skłaniał bym się do zakupu  używanego radka r9 290 z autorskim chłodzeniem  i długą gwarancją w cenie do 1 tyś zł [ znajdziesz bez trudu na alegro ] lub jeśli zależy ci na nowej karcie  to gtx 970  będzie najlepszym wyborem

Link to post
Share on other sites

 

 

definitywnie

 

Nie tak definitywnie:

http://forum.benchmark.pl/topic/150282-gtx780-vs-gtx970/?p=1613072

 

Z nowych to GTX 970 lub R9 290 (300 zł taniej). Jak chcesz mieć ponad 500 zł w kieszeni, to używka R9 290 z allegro.


 

 

tylko 3gb V ram

 

Co ty tak straszysz. "Tylko". No bez przesady.

Link to post
Share on other sites

Zależy ile masz do wydania,bo jeśli masz się wykrwawić i nie dojadać to r9 290 będzie dobrą opcją,Trix jest dobrą kartą,natomiast jeśli masz flotę i chcesz wydać więcej to w takim razie kupuj gtx970.Nikt nie może postawić się w twojej sytuacji,no chyba że pokażesz stan swojego konta.Sam musisz zdecydować ile chcesz wydać.Testów w sieci jest multum 970 vs reszta.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie, pomiędzy R9 290 od Sapphire a GTX 970 od Asusa jest 300 zł różnicy. Obie karty są bardzo dobre, spokojnie wystarczą do zabawy w 1080p. Różnice pomiędzy tymi kartami znajdziesz w recenzjach. Nie wiem, czy do twojego zestawu nie opłacałoby się bardziej wziąć R9 290 + dysk ssd zamiast 970-tki, ale to już sam musisz zdecydować.  ;)

Edytowane przez Amok2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...