Skocz do zawartości

Monitor do gier, filmów i programów graficznych ~1500zł


Recommended Posts

  • budżet - mniej więcej 1500 zł

  • przeznaczenie - gry (rpg, rts, mmorpg) na wysokich detalach, filmy, photoshop, zbrush etc

oczekiwania - najlepiej czarna i wąska ramka, głośniki, możliwość ustawienia kąta i wysokości, dobre kolory, widoczność z wielu kątów, 16:10, nie wiem ile cali...22-24? Przez lata miałem ekran laptopa, 17 cali, więc nie do końca wiem jak dużą różnicę robią 2 cale.

warunki w pomieszczeniu (oświetlenie w dzień, oświetlenie w nocy) - Monitor stać będzie na dość małym biurku na przeciwko okna, przy jednej lampce takiego http://img.shmbk.pl/rimgspr/9250672_pad_253_200_dla-domu-oswietlenie-lampy-biurowe-lampa-biurkowa-biala-bialy-czarny-metalowe-srebrny.jpg?scale=canvas mniej więcej typu) 

model karty graficznej lub skrócona specyfikacja jednostki centralnej (CPU, GPU, mobo, RAM, PSU): Asus GeForce GTX 970 Strix DirectCU II 4GB DDR5 256Bit 

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź!

1,8 to dla mnie nieco za dużo obawiam się. Jestem gotów zmniejszyć moje wymagania, głośniki i ustawianie wysokości nie są mi absolutnie niezbędne do szczęścia, jeśli te wszystkie bajery dopiero dostępne są w takich cenach. Kajtek w moim pierwszym temacie polecił min. ten monitor: http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=52643 i interesuje mnie druga opinia, ewentualnie inne propozycje. Tylko... nie ma raczej mowy o czymś powyżej 1,5k. 

Link to post
Share on other sites

 

 

jeśli te wszystkie bajery dopiero dostępne są w takich cenach

 

nie bajery tylko nadająca się do pracy konstrukcja... jak nie ma budżetu warianty są dwa:
pierwsza to NEC EA244WMi, najtańszy monitor nadający się do pracy z grafiką, który ma jedną zasadniczą wadę, podświetlenie PWM, czyli migoczące
a druga to wspomniany wyżej FS, choć on ma się tak do grafiki jak seryjnie produkowany samochód do rajdu Paryż-Dakar, czyli łatwy odcinek po europie przejedzie, a potem...

 

 

 

Kajtek w moim pierwszym temacie polecił min. ten monitor: http://www.esc.pl/pr...oducts_id=52643 i interesuje mnie druga opinia,

 

po grafikę? chyba dla żartu, albo wówczas o tym nie pisałeś

 

 

 

16:10 nie jest tego warte? Z tego co słyszałem pobija 16:9 przy wszystkim co nie jest grami

 

i w każdej grze, która tylko obsługuje ten format, a sporo niestety tylko nieznacznie rozciąga obraz, ale to nie wina formatu tylko wydawcy/dewelopera, który nie zapewnił funkcjonalności

Link to post
Share on other sites

po grafikę? chyba dla żartu, albo wówczas o tym nie pisałeś

To fakt, nie wspominałem o tym wtedy. Funkcjonalność pod względem programów graficznych jest ważna, ale priorytetem są gry i internet. Jak każdy chyba, staram się znaleźć kompromis między ceną, jakością a funkcjonalnością. Niestety opinie dotyczące tego która z tych dwóch rozdzielczości jest generalnie lepsza zdają się być podzielone 50/50. No i mam dylemat. Mój znajomy ma 16:10 i poleca, i to na tyle jeżeli chodzi o moje doświadczenie z prawdziwego życia.

 

i w każdej grze, która tylko obsługuje ten format, a sporo niestety tylko nieznacznie rozciąga obraz, ale to nie wina formatu tylko wydawcy/dewelopera, który nie zapewnił funkcjonalności

Jasne. Ale nie ma chyba wielu gier nieprzystosowanych do 16:10? To znaczy, rozumiem, że starsze gry będą działać z czarnymi paskami na krawędziach i to nie jest problem, ale czytałem też coś o tym, że obraz może być nieostry? Mam nadzieję, że to nie coś co często występuje w grach przy 16:10?

Link to post
Share on other sites

porty z konsoli z reguły nie są, a tak jest ok

O nieee, tylko nie to, moje Dark Soulsy

 

EDIT: Poczytałem trochę o Dell U2413 i użytkownicy skarżą się na to, że pojawia się "inverse ghosting" i twierdzą, że to niewłaściwy monitor do gier. Czy masz jakieś inne propozycje? Chyba, że to co piszą to bzdura.

Odsuwając trochę na bok temat obróbki graficznej, który z tych monitorów będzie najlepszy do gier? Bo zależy mi na takim który ma 16:10 i jest dobry do gier.

 

1. Dell U2412M

2. Dell U2413

3. Benq BL2411

4. Eizo EV2436W

Edytowane przez ganondorf
Link to post
Share on other sites

 

 

EDIT: Poczytałem trochę o Dell U2413 i użytkownicy skarżą się na to, że pojawia się "inverse ghosting" i twierdzą, że to niewłaściwy monitor do gier. Czy masz jakieś inne propozycje? Chyba, że to co piszą to bzdura.

 

bo to nie jest monitor typowo do gier (niemniej grać się da nawet nawet), czy się pojawia reversed ghosting nie wiem, być może we wczesnych rewizjach (wiem, że w U2713H się pojawiał w pierwszych dwóch), ale z reguły takie rzeczy są naprawiane prędzej czy później 

Link to post
Share on other sites

Ok, dzięki za odpowiedź, chyba wreszcie zaczynam mieć obraz tego czego chcę :)

Odsuwając trochę na bok temat obróbki graficznej, który z tych monitorów będzie najlepszy? Grafika komputerowa nie jest moją pracą, jestem tzw. "wymagającym amatorem", ale gry są priorytetem.

1. Dell U2412M

2. Dell U2413

3. Benq BL2411

4. Eizo EV2436W

Link to post
Share on other sites

no to masz zagwozdkę, bo żaden z nich nie jest sprzętem typowo do grania,

U2412M migocze poza tym niezła konstrukcja, ale już wolałbym zamiast niego EA244WMi ten sam problem, a sprzętowo lepszy

U2413 jest niby nastawiony bardziej na pracę niż rozrywkę

BL2411T podobnie, choć to dwie klasy pod ww, Della, niemniej w multimediach sprawdza się znakomicie jak na monitor nie do multimediów

EV2436W fajny sprzęt choć IMO za drogi na to co oferuje, ani nie powala jako wyświetlacz do pracy ani do rozrywki, niemniej sam w sobie dobry

 

natomiast namieszam ci trochę świeżo pojawił: U2415 podobny middle of the road jak BL2411T, choć benq ma mniejsze opóźniania wejścia w zamian za co oferuje sterowanie podświetlenie m typu Hi Frequency PWM 1,2MHz, które jest znacznie bardziej elastyczne od sterownika DC stosowanego w rozwiązaniach typu flicker-free

Link to post
Share on other sites

Dzięki za nową rekomendację. Albo nie, bo jeszcze bardziej utrudnia wybór, haha.

 

no to masz zagwozdkę, bo żaden z nich nie jest sprzętem typowo do grania,

No, to faktycznie mam tutaj problem... W takim razie jaki monitor 16:10 byłby najlepszy do grania? W maksymalnej cenie około 2000 zł? Już się uparłem, że ma być 16:10.

Link to post
Share on other sites

działać działa, ale ma jedną zasadnicza wadę, uniemożliwia bezstratne zmniejszenie jasności poniżej pewnego poziomu, zależnie od modelu są to okolice 100nitów, a to dość sporo jak na warunki domowe, w przypadku Hi-Freq. PWM nie ma tego problemu, a migotanie mierzone w MHz to już całkiem co innego niż w Hz, niemniej ten dell du*y nie urywa dobry Hi-Freq. to 20MHz, a nie 1,2MHz

Link to post
Share on other sites
działać działa, ale ma jedną zasadnicza wadę, uniemożliwia bezstratne zmniejszenie jasności poniżej pewnego poziomu, zależnie od modelu są to okolice 100nitów, a to dość sporo jak na warunki domowe, w przypadku Hi-Freq. PWM nie ma tego problemu, a migotanie mierzone w MHz to już całkiem co innego niż w Hz, niemniej ten dell du*y nie urywa dobry Hi-Freq. to 20MHz, a nie 1,2MHz

Czyli brać tego Benq'a? Chyba, że jest jakiś dobry monitor 16:10 do gier o którym tutaj jeszcze nie było mowy?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...