Skocz do zawartości

Zestaw do gier [6000 zł]


Recommended Posts

Dzień dobry,

Od kilku miesięcy planuję kupić komputer. W końcu pojawiła się w sklepie obudowa Phanteks Enthoo Luxe i chcę zamówić zestaw, zanim ją wykupią.

 

  • Zastosowanie komputera : gry
  • Maksymalna kwota : 6000 zł
  • Których części potrzebuję : buda + monitor
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : tak
  • Rozdzielczość mojego monitora i model: nie mam jeszcze monitora
  • Specjalne wymagania : brak
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : brak
  • Własna propozycja zestawu :

Intel Core i5-4690K /3.5GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

bequiet! Dark Rock 3

Gigabyte GA-Z97X-Gaming 5 /intel Z97, LGA1150/
G.Skill 8GB (2x4GB) 1600MHz CL7 RipjawsX

Plextor M6S 256GB SATA3 (520/420MB/s)

Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

MSI GeForce GTX 970 Gaming 4GB DDR5 256Bit

zasilacz do 500zł

Phanteks Enthoo Luxe Black

  • Inne : nie wiem jaki zasilacz wybrać; zastanawiałem się nad XFX XTR 650W, G550M i RM650W; nie wiem czy taka moc dla GTX970 to nie jest przesada

Pozdrawiam.

 

Link to post
Share on other sites
nie wiem czy taka moc dla GTX970 to nie jest przesada

 

Moc zasilacza praktycznie nigdy nie jest przesadzona (cena inną drogą, no ale liczy się fakt). PSU pobiera tyle energii, ile jest mu w danym momencie potrzebne. Im mocniejszy PSU, tym mniejsze jego obciążenie, a to pozytywnie wpływa na żywotność i kulturę pracy.

 

Zestaw za 6000 zł, więc nie warto oszczędzać na zasilaczu. Uważam, że RM550 / RM650 będzie tutaj odpowiedni. 

 

Pozostaje jedna kwestia. Płyta czerwona, pamięci niebieskie, karta czerwona, obudowa z niebieskimi akcentami. Zwracasz uwagę na wygląd zestawu, czy jest to dla Ciebie bez znaczenia? 

Edytowane przez szambor5
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czyli jaka ilość mocy będzie najodpowiedniejsza? 650/550W?

 

Obudowa ma to do siebie, że można zmienić kolor tych LEDów. Z kolei z tymi pamięciami to przesadziłem, wolałbym utrzymać to w jednakowej kolorystyce, zwłaszcza że obudowa ma okno.

 

Czy kupowanie monitora 120Hz ma w tym wypadku jakiś sens? Zamierzam grać w najróżniejsze gry, od Gothica po GTA V. Chciałbym wiedzieć, czy zestaw utrzyma 120 FPS w większości nowszych gier.

W takim wypadku zastanawiałem się nad EIZO FG2421.

Link to post
Share on other sites

 

 

Czyli jaka ilość mocy będzie najodpowiedniejsza? 650/550W?

550W wystarczy z sporym zapasem, 650W da radę nawet z SLI.

 

Obudowa ma to do siebie, że można zmienić kolor tych LEDów.
 

O, tego nie wiedziałem. ;)

 

 

Czy kupowanie monitora 120Hz ma w tym wypadku jakiś sens?

Jeśli w przyszłości będziesz dokładał drugą kartę, to zakup 120 Hz ma sens.  

 

 

Chciałbym wiedzieć, czy zestaw utrzyma 120 FPS w większości nowszych gier.

Bez szans, jedna karta nie da rady.  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Złóż sobie zestaw w każdym sklepie i zobacz gdzie wyjdzie najtaniej - morele.net, techplanet.pl, proline.pl, komputronik.pl (tutaj raczej najtaniej nie będzie :P ), agito.pl.... Są to bardzo duże sklepy, więc zdarza im się popełnić jakieś gafy, także co osoba, to inne opinie na ich temat ;)
Od siebie polecę morele.net - jeszcze mnie jakoś rażąco nie zawiedli.

Pozdrawiam!

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi.

 

Ostatnie pytania i zamawiam:

1. Jakiej firmy GTX970?

2. Dopłacić do Plextora M6S 256GB, czy brać Cruciala MX100 265GB?

3. Jaka pasta na procesor?

4. Rozsądnym jest składać ten komputer samemu? Nigdy wcześniej tego nie robiłem, obejrzałem kilka poradników i nie wydaje się to bardzo skomplikowane, mimo to boje się, że coś zniszczę.

5. Widziałem w innych tematach kody do sklepu esc.pl. Są jakieś kody promocyjne do morele.pl?

 

Zestaw wygląda następująco:

http://www.morele.net/inventory/info/rarssG/ + Phanteks Enthoo Luxe + EIZO FORIS FS2434/FG2421

Link to post
Share on other sites

1.  ASUS/MSI , jeśli chce mieć cisze, dobre tempy, i potencjał OC to sie wybór ogranicza do tego

 

2. możesz zostać przy MX100, możesz dopłacić, jeśli cie stać to czemu nie

 

3. Ma tą co jest dana przy Dark Rock 3, nic nie stoi na przeszkodzie żeby kupić MX-2 Czy coś.

 

4. Każdy kiedyś ma ten pierwszy raz, mimo wszystko za 1 zł masz wysyłke+montaż, wybór należy do ciebie

 

Inna sprawa- Jak oni mają ci złożyć zestaw bez obudowy którą kupujesz w oddzielnym sklepie?

 

5. Tak jak wyżej, do moreli też są

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

1. ASUS/MSI , jeśli chce mieć cisze, dobre tempy, i potencjał OC to sie wybór ogranicza do tego

 

Niestety MSI nie ma na morele.pl, z kolei o ASUSIE słyszałem, że ma beznadziejny serwis w Polsce.

 

Inna sprawa- Jak oni mają ci złożyć zestaw bez obudowy którą kupujesz w oddzielnym sklepie?

 

Znajomy mógłby mi złożyć. Chciałbym to zrobić samemu, ale strasznie się boję, że coś zniszczę albo nie będzie to potem działać.

Link to post
Share on other sites

Nie ma producenta bez wad- u jednego piszcą cewki, u tego sie nie da wogóle podkręcić, ten ma cienki serwis, ten jest głośny, ten ma wysokie temperatury i można jajka na nim smażyć , a u tego wentylatory się ocierają.

 

 

Mimo wszystko w kwesti Maxwella to najbardziej udany jest ASUS i MSI.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...