Skocz do zawartości

Sensowny tablet i najlepszy w stosunku jakość/cena


Recommended Posts

Witam

Od kilku dni nurtuje mnie pytanie : Jaki tablet spełni moje wymogi. 

 

Byłem już w sklepie elektronicznym i przeglądałem te urządzenia i wszystko mi się wydawało takie same, może od tego ogromu.

uważam że przydałoby mi się takie urządzenie z kilku prostych powodów: 

- studiuję na dwóch kierunkach i często chciałbym na wykładzie posiedzieć pouczyć się na ćwiczenia, mieś pod ręką wszstkie prezentacje, wszystkie potrzebne materiały i książki w pdfie, a laptopa cięzko wyjmować na wykładzie

- odnośnie książek, to chciałbym korzystać z tabletu jako e-booka ponieważ jest mnóstwo książek które chciałbym przeczytać, ntomiast nie lubię płacić po 40zł za jedną książke.

- lubię obejrzeć sobię czasem jakieś filmi, częściej filmiki instruktorskie itd. 

 

Tablet głownie miałby służyć  do "studiowania" , czytania książek, oglądania filmów, seriali, przeglądania Internetu. Fajnie gdyby było można tworzyć proste prezentacje, arkusz ekalkulacyjne.

Liczy się dobra antena Wifi, ponieważ wifi mam darmowe w akademiku i siła sygnału na drugim pietrz enie jest już taka super mocna.  

Tablet nie musi mieć takich gadżetów jak GPS, jakieś czytniki linii papilarnych i innych bajerów. 

Modem 3g byłby fajny ale nie musi być konieczny, zawsz emam jakiś pakiet internetu w Lumii 920.

 

Cena może być różna(zawsze mozna rozbić na raty), najważniejsze żeby spełniało moje wymagania i założenia. 

I żeby był jak najlepszy stosunek CENA/JAKOŚĆ 

 

Link to post
Share on other sites

Może być do 1500zł 

Ale jeżeli coś będzie wystarczające do czytania ksiażek,oglądania filmów, gromadzenia materiałów i wykorzystywanie ich na studiach, przejrzenia internetu, może napisania czasem jakieś prezentacji, wykresu, arkusza

 

Myślałem nad tranformerem t100 i wtedy oddałbym laptopa bratu.

Natomiast taki dell venue spełniłby moje oczekiwania pewnie, nie wiem jak z siłą wifi.

Kiano intelect 8 też jest całkiem spoko.

 

Propozycji jest bardzo wiele. 

Bardzo fajnie prezentuje się nawet ten tranformer i acer switch ale wtedy pewnie laptop by poszedł w nie pamięć

Link to post
Share on other sites

Tani - Dell Venue 8 Pro - ale to 8 cali

 

Średni - Acer Switch 10 lub Lenovo MIIX 2 - Acer ma lepsze mocowanie klawiatury, Lenovo ma ekran Full HD, ale dość nie typowe dokowanie klawiatury.

 

Najlepszy - Dell Venue 11 Pro, Surface Pro 2 lub 3

 

zaletami Dell'a jest wymienny akumulator, opcjonalny Modem 3G, oraz wersje z Atom Bay Trail. Surface 3 ma większy ekran a SP2 i SP3 mają w opcji Core i7, którego nie ma Venue 11 Pro.

Link to post
Share on other sites

Ja również jestem zdania,że Dell.

Poza tym te 8 cali to wcale nie jest tak mało. MI na przykład osobiście najwygodniej korzysta się z tej wielkości. Szczególnie w podróżach. 

Fajny jeszcze jest moim zdaniem nowy Lenovo Yoga:

http://www.skapiec.pl/site/cat/20/comp/11727327

z bardzo dobrą rozdzielczością ekranu. Oraz baterią, która ma trzymać do ponad 18 godzin. 

Link to post
Share on other sites

Wczoraj bawiłem się asusem t100 i zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie, w szczególności windows i ta płynność. 

Nie zamierzam grac w gry ani nic z tych rzeczy. 

 

Zdecyduję się na jedną z dwóch propozycji : 

 

Dell 8calowy, jeszcze nie wiem jakie wyposażenie będzie najbardziej sensowne.

Jakaś hybryda, acer switch, T100, MIIX 2  

 

Z hybryd co bedzie najlepsze? Często po prostu będzie służył do czytania przeglądania prezentacji i materiałów w pozycji leżącej :D 

Link to post
Share on other sites

Ogólnie to chcę się pozbyć laptopa a nabyć co mniejszego, bo laptop 15 " jest dla mnie nie wygodny, w pociągu go nie wyjmę bp jest kłopot, często mam podróże pociągiem 6-7h 

 

Użytkowanie : najczęsciej będę siedział/ leżał na łóżku i przeglądał prase, wiadomosci, materiały do studiowania ebooki.  

                      na sali wykładowej w podobnym celu oraz jakieś FB, pobranie jakichś materiałów na szybko

                     czasami w wolnej chwili obejrzeć jakiś filmik

 

Jeżeli 2w1 to co wybrać ? Najbardziej odpowiada mi t100 ale sie nie znam aż tak bardzo żeby oceniać

Lenovo miix mi się nie spodobał, ponieważ nie ma regulacji ekranu

Nie robi na mnie większej różnicy drobne różnice pomiędzy jakością ekranu. 

Najbardziej mi chodzi na wydajności i komforcie użytkowania do tych celów o ktorych wspomniałem 

Link to post
Share on other sites

Acer Switch 10 lub Lenovo MIIX 2 - przejdź sie do sklepu i zobacz sobie oba. W duzych jak Media, Euro mają zwykle oba.

 

Są lepsze niż Asus T100 - zwłaszcza jeśli chodzi o jakośc wykonania.

 

Co do Lenovo to obecny na tym forum Ariox go ma i bardzo sobie chwali :)

 

Ekran w Lenovo ma wystarczająca jasność :) - nie jest naj jasniejszy ale bez przesady. 

 

Z opcji drogich - Dell Venue 11 Pro + klawiatura MOBILE - niestaty cena takiego zestawu to jakieś 3200 zł. Jak rozważasz zakup ratalny to może to jest opcja? Bo taki zestaw spokojnie zastąpi Ci laptopa, pełny port USB3, dodatkowy akumulator w klawiaturze, łącznie 18 godzin pracy. Do tego kalwaitura jest jeda z najwygodniejszych w laptopach. Do tego Masz wbudowany digitizer i możesz dokupić aktywny rysik, który rozpoznaje 256 stopni nacisku.

Edytowane przez Ravir
Link to post
Share on other sites

Czas pracy wszystkich jest podobny.

 

Asus jest najsłabiej wykonany, Acer jest w środku, Lenovo jest najlepiej wykonane.

 

Dell Venue 11 Pro to całkiem inna bajka :) - konkuruje z Vaio Tap czy Surface Pro 2 - ale to segment biznesowy, więc i cena jest "biznesowa" :) - ale za to dostajemy świetną jakość, parametry.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...