Skocz do zawartości

Chłodzenie Wodne? czy Powietrzne?


Recommended Posts

Witam,

przymierzam się do zakupu jakiegoś chłodzenia, ale mam dylemat, czy powietrzne? czy wodne?

Obecnie posiadam chłodzenia takiej jak w stopce, ale do tego zestawu przydało by sie coś wymienić, stąd moja prośba do was.

Jakie chłodzenie jest dobre i wydajne z obecnych na rynku tak w granicach 600 złociszy. 

Link to post
Share on other sites

Te gotowe za 500-600 pln będą wydajniejsze ale przy obrotach wentylatorów 2500 i generowanym dźwięku na poziomie 55-60 decybeli

http://pl.wikipedia.org/wiki/Poziom_nat%C4%99%C5%BCenia_d%C5%BAwi%C4%99ku

 

Taki thermalright SA, noctua 14/15, nemezis czy phanteks 14 będą miały temperatury max 5 stopni więcej przy 45 decybelach. Jestem w stanie zrozumieć gotowe zestawy LC jak potrzebujesz żeby było dużo miejsca w obudowie albo nie trawisz metalowego klocka na środku płyty głównej inaczej nie maja one racji bytu i lepiej zainwestować w dobre chłodzenie powietrzem do tego dać jakieś super wypaśne wentylatory i jest chłodno i jest cicho. Wodne tylko custom. 

Link to post
Share on other sites

Gregu pytanie jest takie czemu chcesz zmienić? Obecne jest za głośne/mało wydajne?

w sumie to dużego powodu nie mam, poprostu żona mi ostatnio zwróciła uwagę, że tak trochę śmiesznie wygląda to chłodzenia przy zestawie jaki się w środku znajduje, więc stwierdziłem czemu nie :), no a poza tym to na D3 osiągam 48 stopni, na BF4 58, więc zadowalająco. Ale jeśli bym wymienił chłodzenie to o ile stopni bym zszedł w dół?

Link to post
Share on other sites

Jest tylko głośniejsze o jakieś 20db od np dark rock pro 2, no ale te 0.5 stopnia mniej jest

Aha już widzę warunki pomiaru głośności :rotfl: Pewnie miernik za 200pln umieszczony 30cm od źródła hałasu. Jak dobrze pójdzie to w piwnicy, żeby było ciszej... Znajomy zamontował u siebie ten zastaw Liqtech i jak jest potrzebny (kilkugodzinna sesja BF4) to i tak słychać przede wszystkim kartę graficzną. Za to procek pracuje stabilnie po OC @ 4.5Ghz.

 

Jeżeli nie podkręcasz to i tak WC będzie cichsze - wolne obroty + woda = cisza i chłód

Jeżeli podkręcasz to ze względu na większą pojemność cieplną wody też WC bo jest w stanie przenieść więcej energii ciepnej.

Edytowane przez drastic
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...