Skocz do zawartości

Zestaw do gier i multimediów


Recommended Posts

Zastosowanie komputera: gry, internet, multimedia
Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 2500
Których części potrzebujesz?: buda
Czy będziesz podkręcać sprzęt? raczej tak
Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?: kupie fhd ale poza budżetem 
Specjalne wymagania: aby wszystko ładnie śmigało
Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? hdd 
Własna propozycja zestawu:
cpu: i5 4690k
mobo: gigabyte gaming5
obudowa: zalman z3 plus

zasilacz: xfx pro series core 5502 ps

ram: hyperx fury 2x4gb

ssd: crucial m550 128gb

_____________________

2480 zł i teraz pytanie wsadzić poczciwego gigabyte 9800GT :D a za jakiś czas uzbierać na coś konkretnego czy zjechać z podzespołów i kupić gpu. Tak w ogóle  to nie pali mi się żeby od razu grać w bf4 na ultra :P

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Edytowane przez Voodoo96
Link to post
Share on other sites

zbieraj na konkretne gpu nie masz co teraz obcinać. Jakie te ramy ? najlepiej jak byś poszukał wersje 2133/24000 traktowanie. Na proca radziłbym założyc pozniej je sli nie bedziesz narazie oc robił inne chłodzenie bo na boxie to może być masakra. Ten zasilacz to xfx 550 pro czy ts . Ja bym leciał w cooler master g550m .

 

Jesli dokpupisz pózniej chłodzenie to zmieniłbym  tylko ramy ( skill tridentx 2400 albo kingston hyperx beast 2400

)  oraz zasilacz dobry elektrycznie cooler master g550m

 

Jesli chcesz od razu to wyglądałoby tot tak kupując tańsza płytę i ssd

 

http://www.morele.net/inventory/info/PytXL/

 

zmienione płyta na msi z97-g43 6 fazowa sekcja , ramy od killa 2133 , zasilacz cooler master g550m oraz dodane chłodzenie od raijiteka ereboss a issd na mx 100.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Panowie, zakupiłem budę (z3 plus) oraz zasilacz(CM g550m). Planuje zakupić resztę głównych podzespołów jeszcze przed świętami (cpu, mobasa, ramy). Powiedzcie czy kupienie i5-4690k , gigabyte gaming 5 i np. tridenty jest w miarę sensownym rozwiązaniem aby ta platforma starczyła mi na jak najdłużej? Z czasem kupię jakieś dobre gpu oraz dorzucę ssd'ka. Płyta główna droga - wiem ale myślę, że spisze się przy rozbudowie zestawu. Budżet na mobo cpu i ramy ok. 2k 

Link to post
Share on other sites

GIgabyte Gaming 5 trochę kosztuje, a z zasilaczem G550M raczej nie pociągniesz SLI GTX 970 / GTX 980. 

 

Standardowo wrzucasz:

 

Intel Core i5-4690K /3.5GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

MSI Z97-G43 /intel Z97, LGA 1150/

Team Group Vulcan 8GB (2x4GB) 2400MHz CL11 blue

SilentiumPC Grandis XE1236

Plextor M6S 128GB SATA3 (520/300MB/s)

 

2086 zł +  kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa 

 

Dochodzi Ci chłodzenie na CPU pod OC oraz dysk SSD na system i soft. Wyciągasz tutaj solidne maksimum z budżetu 2000 zł. 

 

Oczywiście warto dorzucić do Thermalright HR-02 Macho Black-White / Crucial MX100 256GB (550/300MB/s)

 

MSI Z97 G43 nie ograniczy Ci możliwości podkręcenia CPU oraz jak na chipset Z97 przystało, obsłuży nowe Broadwelle. 

Link to post
Share on other sites

Ciułaj na grafę. Na niebiesko też będzie ok, tym bardziej że wentylator w Z3 Plus ma niebieskie podświetlenie. Ewetulanie musiałbyś celować w coś z serii Gaming od MSI -  Z97 G43 / Z97 G45 / Gaming 3. Ewentualnie taniej Z87-G43 Gaming ale to już nie obsłuży CI Broadwella. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...