Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nie patrze na żadne cewki, koło pupy mi to lata.

 

A żebyś wiedział słyszałeś o cewce moczowej ?

Tak kup pan karte za 200zł i do tego głośniki za ile? 1-2 tysiące?

 

O ile mi wiadomo na forach audiofilskich jest warunek wzmacniacz za 500 zł głośniki za 2000 k czyli reguła 1/4 ( ale powinno być więcej, chyba że się mylę )

Link to post
Share on other sites

Jozio. To poniekąd prawda. Poniekąd, ponieważ zapomniałeś dodać po jednym zerze. Wiem. Przecież zero to nic. :wariat: Amplifier od 2000 zł w górę, kolumny od 5000 zł za podstawkowe, 10000 zł za wolno stojące. Do tego przewody głośnikowe plus kabel sygnałowy za min. 1000 zł.

Wracając do kart dźwiękowych, żaden Creative nie spełnia warunków na miano karty muzycznej.

Nie należy mylić muzycznej z dźwiękową. Asus jest bliższy poprzez, jak to się wyraził radoslaw999, płaski bas. Cóż, przede wszystkim dźwięk powinien być naturalny. Nieporozumieniem jest, kiedy speaker-ka gada basem!

Głośniki do PC... Lepiej kupić PianoCraft Yamaha i podłączyć do Xonar-a. Taniej też można. Firma BOSE oferuje systemy 2.1 do PC. Od 1500 zł.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

@voxcordi

 

Rozumiem Ciebie i się z Tobą zgadzam. Jednak taki Audigy ma opcje "Bass Balance" i "Treble Balance" - i TO dodaje efekt tak jak piszecie buczącego basu. Na domyślnych ustawieniach, bądź nawet lekko skręconych karta gra tak samo, a nawet lepiej niż Xonar w wersji DS.

 

Panie @bimbasek01 opowiedz to nam wszystkim pan na jakich głośnikach, źeś pan słuchał, skoro nie widzisz pan różnicy pomiędzy integrą a chociażby takim starusieńkim Audigy 2? I teraz zastanów się pan jeszcze czy takie głośniki kosztowały marne 300zł, za które można kupić zabawkowy zestaw 2.1.

 

A żebyś wiedział słyszałeś o cewce moczowej

WTF? Masz swoją w głośnikach? Porządnej cewki głośnikowej nie spotkasz w modelach za 300zł? Porównujesz głośniki za 2 tysiące do głośników za 300zł? :wariat:

 

 

Nie porównujcie głośników i kart dźwiękowych za marne grosze do głośników klasy minimum średniej. Jak dla mnie nie potrzeba mi głośników "profesjonalnych", tworzeniem muzyki się nie zajmuję i również nie patrze na profesjonalne testy kart muzycznych. Dla zwykłego szarego użytkownika najważniejsze jest brzmienie karty, na co dzień. A że mi się podoba brzmienie karty Audigy, zaś nie podoba Xonara, właśnie ze względu na brak jak to nazywacie "buczącego basu", to to piszę. I każdemu kto lubi bas (na sprzęcie NIE za 3 tysiące) to polecam karty Creative. Bo podobnego efekty na Xonarze nie zrobicie.

Link to post
Share on other sites

@voxcordi

 

Rozumiem Ciebie i się z Tobą zgadzam. Jednak taki Audigy ma opcje "Bass Balance" i "Treble Balance" - i TO dodaje efekt tak jak piszecie buczącego basu. Na domyślnych ustawieniach, bądź nawet lekko skręconych karta gra tak samo, a nawet lepiej niż Xonar w wersji DS.

 

Panie @bimbasek01 opowiedz to nam wszystkim pan na jakich głośnikach, źeś pan słuchał, skoro nie widzisz pan różnicy pomiędzy integrą a chociażby takim starusieńkim Audigy 2? I teraz zastanów się pan jeszcze czy takie głośniki kosztowały marne 300zł, za które można kupić zabawkowy zestaw 2.1.

 

A żebyś wiedział słyszałeś o cewce moczowej

WTF? Masz swoją w głośnikach? Porządnej cewki głośnikowej nie spotkasz w modelach za 300zł? Porównujesz głośniki za 2 tysiące do głośników za 300zł? :wariat:

 

 

Nie porównujcie głośników i kart dźwiękowych za marne grosze do głośników klasy minimum średniej. Jak dla mnie nie potrzeba mi głośników "profesjonalnych", tworzeniem muzyki się nie zajmuję i również nie patrze na profesjonalne testy kart muzycznych. Dla zwykłego szarego użytkownika najważniejsze jest brzmienie karty, na co dzień. A że mi się podoba brzmienie karty Audigy, zaś nie podoba Xonara, właśnie ze względu na brak jak to nazywacie "buczącego basu", to to piszę. I każdemu kto lubi bas (na sprzęcie NIE za 3 tysiące) to polecam karty Creative. Bo podobnego efekty na Xonarze nie zrobicie.

Podpinając mojego xonara do amplitunera(któremu przydałby się remont) i regulując na nim balans, bas i sopran otrzymuję dźwięk, jaki mi się podoba. Dodatkowo istnieje coś takiego jak korektor programowy w sterownikach karty. I odwołując się do słuchania muzyki na 5.1...cóż, garty, że to lubisz. Na koncercie też tak słuchasz?

Link to post
Share on other sites

Nie pisze o amplitunerze tylko o podłączeniu bezpośrednim karta-głośniki. Przy amplitunerze wystarczy dosyć czysty dźwięk podawany przez karte. Zaś przy bezpośrednim połaczeniu ważne jest dobre brzmienie karty, którą można na wszelkie sposoby regulować i stosować EQ i inne. DTS nie DTS, może być nawet zwykła MP3, albo FLAC.

Link to post
Share on other sites

Jozio. To poniekąd prawda. Poniekąd, ponieważ zapomniałeś dodać po jednym zerze. Wiem. Przecież zero to nic. :rudolph: Amplifier od 2000 zł w górę, kolumny od 5000 zł za podstawkowe, 10000 zł za wolno stojące. Do tego przewody głośnikowe plus kabel sygnałowy za min. 1000 zł.

Wracając do kart dźwiękowych, żaden Creative nie spełnia warunków na miano karty muzycznej.

Nie należy mylić muzycznej z dźwiękową. Asus jest bliższy poprzez, jak to się wyraził radoslaw999, płaski bas. Cóż, przede wszystkim dźwięk powinien być naturalny. Nieporozumieniem jest, kiedy speaker-ka gada basem!

Głośniki do PC... Lepiej kupić PianoCraft Yamaha i podłączyć do Xonar-a. Taniej też można. Firma BOSE oferuje systemy 2.1 do PC. Od 1500 zł.

Pozdrawiam.

A podobno monitory są często tańsze od głośników i jeśli ktoś nie chce głośno słuchać, to taki wybór jest strzałem w dziesiątkę.

Link to post
Share on other sites

mmm, mogę o prasę poprosić? Bo pewnie nie będzie Ci się chciało tego samemu opisywać :D A ja lekturki lubię.

szybciej posta napisze, niz cos Ci wygoogluje leniuchu :P

Realteki wszystkie (?) obecnie daja po spdifie sygnal bit-perfect (nienaruszony, niezmodyfikowany), czyli na luzie mozna wyjsc optykiem do zew DACa. swiatlo pradu nie przewodzi, syf z kompa sie nie przedostanie, zera i jedynki tez nie szumia ;) na dodatek jesli sygnal jest bit-perfect to lepszy byc nie moze, dzwiekowka za tysiac wysle identyczny (dobrze by bylo, bo z creativem nigdy nic nie wiadomo). jesli wpinasz kompa do ampli i wysylasz sygnal cyfrowy, to rowniez nie odczujesz roznicy miedzy integra a wypasna karta. bit-perfect to bit-perfect, zero to zero, 1 to 1.

reszta zalezy od DACa, czy to w ampli, czy po prostu zewnetrzny, np taki: http://allegro.pl/item1196016458_nostro ... axial.html

patrzac na cene DACa i cene ew. karty dzwiekowej... do stereo bym sie nie zastanawial. no ale creative rulez :pajac:

Link to post
Share on other sites

a poza wlasnym widzi mi sie i cenami mozecie podac jakies wartosci tych 2ch wymienonych tutaj kart? Np odstep sygnalu od szumu ? Mnie by to interesowalo bo trzeba cos w koncu kupic...

a da Ci to cos? sa rozne metodologie pomiaru i na pudelku wpisane jest z reguly to, co chcial producent. porownywac mozesz tylko produkty tego samego producenta. jesli chodzi o probkowanie, to generalnie im wiecej bitow tym lepiej, ale ze swieczka trzeba szukac zrodla. CD to 16 bitow i pewnie predko sie standard nie zmieni. na dodatek creative lubil robic ludzi w bambuko i 24 bity swego czasu "tlumaczyl" na 16 i nazat na 24 gubiac sporo danych. tak samo rzecz sie ma z czestotliwoscia probkowania, wszystko ponad standard cd to zbytek, czyli w tym przypadku 44,1 kHz, dvd-audio/sacd to z reguly 96kHz w 24 bitach. chyba, ze obrabiasz dzwiek i jestes w stanie sobie wszystko nagrac w takiej jakosci, ale wowczas nie zadawalbys takich pytan ;)

wieksze znaczenie maja niuanse, ktorych na pudelkach nie uswiadczysz. jak np to, jak sobie karta radzi z resamplingiem 44,1kHz na 48kHz. to spore wyzwanie, livy i audigy maja z tym problem, totez wiekszosc ludzi z lepszym sprzetem (o ile maja creativa) wyreczaja karte foobarem i resamplerem programowym.

reasumujac, tylko widzimisie :pajac:

Link to post
Share on other sites

Właśnie o to mi nertuś chodziło, dzięki ;) To tak wąłściwie... po co są te wszystkie X-fi itp, skoro za 500zł mam coś lepszego :) Do tego podłączę nawet nie amplituner a amplifier i mam coś porównywalnego z stereo (amp + CD) tyle że z kompa? Hahahahaha, jacy ludzie są głupi! :D

Link to post
Share on other sites

Właśnie o to mi nertuś chodziło, dzięki ;) To tak wąłściwie... po co są te wszystkie X-fi itp, skoro za 500zł mam coś lepszego :) Do tego podłączę nawet nie amplituner a amplifier i mam coś porównywalnego z stereo (amp + CD) tyle że z kompa? Hahahahaha, jacy ludzie są głupi! :D

A nie lepiej to zrobić przez wejście/wyjście cyfrowe ;p ?? Podpinasz pod ampli i lecisz bez problemów.

Link to post
Share on other sites

Nostromo to "kastrat", dobrym przykladem porzadnego (juz, choc sa i lepsze/drozsze) DACa jest berek: http://www.beresford.pl/ ktory oferuje taka sama jakosc dzwieku w wersji podstawowej jak Nostromo, ale jest wiekszym "switchem" i wzmacniaczem sluchawkowym zarazem. jednak cenowo wychodzi podobnie, podstawowy berek= xonar essence i nawet na piwo zostanie.

odpowiadajac na pytanie nr 1 i 2: x-fi i reszta sa dla dzwieku przestrzennego, bo owe daki obsluguja tylko stereo. do ampli optykiem rzecz jasna tez mozna, ale... on sie do stereo nadaje srednio (w znakomitej wiekszosci przypadkow).

reasumujac ampli zamiast "x-fi" do kina, DAC zamiast "x-fi" do stereo.

Link to post
Share on other sites

a poza wlasnym widzi mi sie i cenami mozecie podac jakies wartosci tych 2ch wymienonych tutaj kart? Np odstep sygnalu od szumu ? Mnie by to interesowalo bo trzeba cos w koncu kupic...

a da Ci to cos? sa rozne metodologie pomiaru i na pudelku wpisane jest z reguly to, co chcial producent. porownywac mozesz tylko produkty tego samego producenta. jesli chodzi o probkowanie, to generalnie im wiecej bitow tym lepiej, ale ze swieczka trzeba szukac zrodla. CD to 16 bitow i pewnie predko sie standard nie zmieni. na dodatek creative lubil robic ludzi w bambuko i 24 bity swego czasu "tlumaczyl" na 16 i nazat na 24 gubiac sporo danych. tak samo rzecz sie ma z czestotliwoscia probkowania, wszystko ponad standard cd to zbytek, czyli w tym przypadku 44,1 kHz, dvd-audio/sacd to z reguly 96kHz w 24 bitach. chyba, ze obrabiasz dzwiek i jestes w stanie sobie wszystko nagrac w takiej jakosci, ale wowczas nie zadawalbys takich pytan ;)

wieksze znaczenie maja niuanse, ktorych na pudelkach nie uswiadczysz. jak np to, jak sobie karta radzi z resamplingiem 44,1kHz na 48kHz. to spore wyzwanie, livy i audigy maja z tym problem, totez wiekszosc ludzi z lepszym sprzetem (o ile maja creativa) wyreczaja karte foobarem i resamplerem programowym.

reasumujac, tylko widzimisie :D

Co mi da wartosci odstepu sygnalu od szumu ? Masz ta wartosc gdzies i chcesz mi tlumaczyc cokolwiek na temat jakosci odtwarzanego dzwieku ? Do szkoly zamiast czytaj google :) Rozbawiles mnie do konca dnia :P:D

Link to post
Share on other sites

Co mi da wartosci odstepu sygnalu od szumu ? Masz ta wartosc gdzies i chcesz mi tlumaczyc cokolwiek na temat jakosci odtwarzanego dzwieku ? Do szkoly zamiast czytaj google ;) Rozbawiles mnie do konca dnia ;);)

ciesze sie, milo sprawiac komus radosc. poza tym polecam czytac posty ze zrozumieniem. nie mam tej wartosci gdzies, ale jesli nie znasz metody pomiaru to nie mozesz porownywac danych z pudelka.

zeby daleko nie szukac polece z wiki:

Signal-to-noise ratio (SNR) is the ratio between the noise floor and an arbitrary reference level or alignment level. In "professional" recording equipment, this reference level is usually +4 dBu (IEC 60268-17), though sometimes 0 dBu (UK and Europe - EBU standard Alignment level). 'Test level', 'measurement level' and 'line-up level' mean different things, often leading to confusion. In "consumer" equipment, no standard exists, though −10 dBV and −6 dBu are common.

i zeby nie byc goloslownym 2 przyklady:

http://www.audiozakupy.pl/produkt_XINDA ... -2689.html

http://www.komputronik.pl/index.php/pro ... DX-XD.html

jak Ci sie wydaje, gdzie jest wiekszy odstep?

Pozdrawiam (kaloryfer na brzuchu)

Link to post
Share on other sites

http://allegro.pl/zhaulu-d2-5-idealny-i1204517081.html

Ten też się nada do słuchawek?

nie, ale zaczynasz wchodzic w tematy, w ktorych ekspertem sie nie czuje i najlepiej zrobisz jak uderzysz na odpowiednie fora. po krotce, wg mojej wiedzy, zhaulu to dobry dac ale musialbys dolozyc do tego wzmacniacz sluchawkowy. wg wielu opinii gorszym dakiem jest beresford tc-7520 za to ma niezly wzmacniacz sluchawkowy i mozna mu podac dane przez usb (zupelnie odpada problem z bit-perfect, spdif nie ma korekcji bledow). tu berki na allegro:

http://allegro.pl/beresford-tc-7520-bcm ... 41102.html

http://allegro.pl/beresford-tc-7520v3-m ... 18000.html

z lepszy/gorszy jest ten problem, ze wiele zalezy od reszty zestawu jak i preferencji osobistych. jednak wiekszosc ludzi twierdzi, ze jak berek to tylko modyfikowany a i tak wola zhaulu, nie wspominajac o v-dac'u, dacmagic... no ale wtedy wzmacniacz sluchawkowy... jest mnostwo chinszczyzny ktora potrafi swietnie zagrac. sa tez i tacy, ktorzy sobie chwala udaca:

http://www.audiomagic.pl/wzmacniacze/12 ... -udac.html

dla sluchawek jak znalazl, i taniej.

tak czy siak rada jedna, najpierw wzmak i kolumny tudziez sluchawki a potem eksperymentuj i probuj.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...