Skocz do zawartości

Komputer do grania i grafiki do 5000+/-


Recommended Posts

Witam! Poszukuje odpowiedniego komputera do grania i grafiki (photoshop głównie). Nie ukrywając bardzo mi zależy żeby chodziło dobrze i ładnie nowe gry (wiedźmin 3!!!). Chcę by komputer był szybki (dysk ssd) i oczywiście żeby wszystko było zintegrowane i wydajność była jak najwyższa. Niestety w tym temacie jestem laikiem i za bardzo się nie znam dlatego zakładam ten temat. Wiem że kupno najlepszych części to nie jest klucz do sukcesu tylko właśnie odpowiednio zintegrowane elementy. Tak więc co sądzicie o tym zestawie? Mi on osobiście się podoba i jego parametry tylko czy sprawdzi się on równie dobrze jak pokazują cyferki?
Procesor: Intel Core i7-4790K BOX
Płyta główna: Gigabyte GA-Z97X-Gaming 5
Karta Graficzna: MSI GTX 780 Gaming
Ram: 2x 4GB G.Skill 2133 MHz CL9

Dysk twardy: WD Blue 1TB

Dysk ssd: Crucial MX100 256 GB

Zasilacz: Be Quiet! PP L8 CM 630W

Chłodzenie: Thermalright HR-02 Macho BW
+jakaś obudowa
 

Edytowane przez piwo85
Link to post
Share on other sites

Ramy chciałbym zmienić na 16gb (2x8) co do tego zestawu. System mam zamiar kupić i zastanawiam się nad 7 i 8 i nie wiem na co się zdecydować. Może jakaś porada? Komputer ma głównie służyć do gier/streamowania, ale żeby też dał sobie radę z photoshopem i programami do grafiki ponieważ będę je potrzebował w przyszłości. Chodzi mi o to żeby nie było tak że w lutym jak wyjdzie owy wiedźmin 3 to się okaże że będę grał na low bo będę miał mało fpsów. Chcę kupić coś z przyszłością. I co do obudowy nie wiem kompletnie co wybrać.

Edytowane przez piwo85
Link to post
Share on other sites

Wciskając 16 gb ramu takie coś w cenie 5079 zł sklep esc.pl

 

W twoim zestawie  zmieniłem płytke na msi z97-g43 z 6 fazową sekcją na której także zrobisz sobie oc tego proca spokojnie , dorzuciłem obudowę nmanlepsża w cenie do 180 zł zalman z3 plus z 4 wentylami na pokładzie , zmieniłem ramy na 16 gb  2133 cl11 od kingstona , obecnie najlepsza w stosunku cena wydajnośc grafę gtx970 ( tutaj akurat od gainwarda gdyż msi/asus sa 100 zł droższe) , z dobrymi bebechami, semi modularny z modułem dc i certyfikatem 80 bronze zasilacz od cooler master. reszta bez zmian

Edytowane przez mordrag87
Link to post
Share on other sites

Monitor Samsung 24" LED Sync Master S24B420 , a zestaw to http://www.morele.net/inventory/info/2fBGNH/ tylko że pamieć jest zmieniona na  Pamięć Kingston 2x8GB 2133MHz DDR3 CL11 DIMM XMP Beast Series (KHX21C11T3K2/16X). Nie wiem która będzie najlepsza. O karcie phantom nigdzie nie mogę nic znaleźć.

Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 970, 4GB GDDR5 (256bit) HDMI, DVI-I DL, DisplayPort (GV-N970G1 GAMING-4GD)
GeForce GTX 970 Phantom 4GB DDR5 256Bit 

Karta graficzna MSI GTX 970 GAMING 4096 MB DDR5 - (GTX 970 GAMING 4G)

Co o tym sądzicie?

Link to post
Share on other sites

Intel Core i7-4790K /4.0GHz, 8MB, LGA 1150, BOX/

Cooler Master G550M 550W 80+ Bronze 120mm modular

MSI Z97-G43 /intel Z97, LGA 1150

Gelid Darkforce USB3.0 (b/z)

Crucial 16GB (2x8GB) 1600MHz CL8 Ballistix Tactical

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

Thermalright HR-02 Macho Black-White

Crucial MX100 256GB (550/300MB/s)

Palit GeForce GTX 970 JetStream 4GB DDR5 256Bit

 

5052 zł + kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

- dysk SSD 256GB

- pamięci 16 GB DDR3 

- lepszy elektrycznie zasilacz oparty o przetwornicę DC-DC

- lepiej wykonana i wyposażona obudowa DarkForce

- GPU w niższej cenie z chłodzeniem półpasywnym i z pięcioma latami gwaranacji

Link to post
Share on other sites

Czyli Twoim zdaniem ten zestaw co mi podałeś drogi Kajtku jest lepszy od tego co złożył mi znajomy który podałem w linku i będę miał lepsze osiągi na nim? Oczywiście do obu zestawów grafikę na MSI gtx 970 i w tym zestawie co podałem też bym dorzucił te 300 żeby mieć 16 gb ram. Przepraszam że tak natrętnie pytam, ale sam się za dobrze nie znam na składaniu PC, a chcę zamawiać już jutro więc chcę być pewnym na 100%, że to co kupie będzie chodzić cudownie i długo najnowsze tytuły będę mi chodzić i Wiedźmin 3 to będzie przyjemność bez spadków fps'ów i grania na low.

Link to post
Share on other sites

 

 

Ponadto i7 do gier to strata kasy
Zestaw do grafiki, tylko znając życie autor ma tyle wspólnego z pracą grafika ... pyta, tylko o gry czyli kolejny pseudo-grafik .... sorry w przyszłości będzie grafikiem. Zaczynam się obawiać o miejsce pracy - sami graficy dookoła  :D

Można jakiś link do Twoich prac - skoro prosisz o zestaw do grafiki zakładam że jakieś prace już wykonałeś.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...