Skocz do zawartości

Buda do gier- cisza i wydajność 4k pln


Recommended Posts

Witam.

 

Długo mnie tu nie było, a ostatnie plany co do kupna pc nie wypaliły jednak teraz już na 100% będę zamawiał, więc jeśli by ktoś spojrzał, że parę miesięcy temu zakładałem temat w tym dziale, to wyjaśniam sytuacje, żeby nie pomyślał ktoś, że tu trolluje i marnuje tylko Wasz czas.

 

  • Zastosowanie komputera : gry, filmy FHD, internet
  • Maksymalna kwota : 4000 zł +/-
  • Których części potrzebuję : obudowa z podzespołami
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : w przyszłości chce mieć taką możliwość, by wykręcić CPU na te minimum 4 ghz
  • Rozdzielczość mojego monitora i model: 1280x1024 17 cali na większość gier + 1920x1080 TV LED na filmy i niektóre gry np. FIFA 15
  • Specjalne wymagania : Nie mam jakichś ogromnych wymagań, ale dobrze by było gdyby mobo nie miało brązowego pcb, średnio mi się to podoba i jest to ostateczność. Po za tym szczegółem, mogę powiedzieć, że 'zakochałem' się w obudowie Zalman H1 i jakoś udało mi się wcisnąć ją do zestawu z tym budżetem ale poddaje to Waszej ocenie.
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : brak
  • Własna propozycja zestawu 

http://s2.ifotos.pl/img/pecetpng_eqqsenq.png

 

Do tego GPU MSI gtx 970 za 1499 zł z komputronika.

 

Sklep mi nie robi żadnej różnicy, byle wyszło mi łącznie jak najtaniej.

 

Link to post
Share on other sites

Po prostu myślałem przyszłościowo i wiem, że np. ssd mogę jeszcze dokupić za jakieś 200 zł identyczna sprawa z chłodzeniem. A teoretycznie jak kupie tanią obudowę i będę chciał mieć w przyszłości lepszą to będę musiał sprzedać obecną, dokładać do nowej więc trochę więcej kombinowania.

Link to post
Share on other sites

Obudowa za ~300 zł (chociażby ARC MIDI) wcale nie będzie dużo gorsza, ale całkowicie rozumiem  że chcesz coś co Ci się podoba. Jestem w tym przypadku daleki od odradzania, bo zakładam że w pełni świadomie się na nią decydujesz.

 

Przy Twoim monitorze zostałbym przez jakiś czas na integrze, a już teraz kupił SSD i ram 2133 CL9. Płyta nie jest zła, ale sam bym dołożył do czegoś z lepszym wyposażeniem (np. Msi Z97 Gaming 3). 

 

Za jakiś czas by zostało kupno GPU, monitora i chłodzenia CPU.

Link to post
Share on other sites

Bo taki ram to chyba najlepszy opcja cena/wydajność. Można go wyrwać już za 340 zł, ale to opcja wtedy gdy nie szukamy oszczędności.

 

Ograniczenie OC w 99% przypadków zależy wyłącznie od chłodzenia i sztuki procka.

 

Po H1 nadzwyczajnej ciszy bym się nie spodziewał. Tutaj lepszym wyborem będzie Define R4.

Edytowane przez NewSky
Link to post
Share on other sites

To moja rada - obudowę zostaw jaka jest. To jedna z najbardziej widocznych części komputera, która może przetrwać kilka konfigów. To że ta a nie inna Ci się najbardziej podoba to chyba najważniejszy argument który za nią przemawia.

Jeżeli jednak chcesz zmieścić w swoim PC 970kę to musisz trochę zwiększyć budżet żeby z niczego nie rezygnować.

Edytowane przez NewSky
Link to post
Share on other sites

Hej, ten zalman H1 az taki zly nie jest i jak Ci sie podoba to mozesz spokojnie zostawic (w podobnej cenie masz Bitfenix Ghost, Anteca P100 czy niesmiertelne Fractale)

Ram mozesz zostawic 1600 jak nie masz kasy nie dokladaj do szybszego, bo nie ma sensu, na temat plyty sie nie wypowiem ale ludzie polecaja zazwyczaj MSI i Gigusia, niemniej oc zalezy w 99% od procesora.

Link to post
Share on other sites

Fractal Define R4 to swietna buda, ja wole jednak wersje z oknem (takie moje osobiste upodobanie - lubie obudowy z oknem):

 

http://www.net-s.pl/index.php?id=3&c=615&g=340673&n=Fractal-Design-Define-R4-Titanium-Grey-Window-USB-30&w=c

 

reszta wyglada ok, nie wypowiem sie jednak co do plyty glownej to sie nie wypowiem ( w necie widzialem pozytywne recenzje ale niech sie wypowie ktos kto ja ma/ zna)

Edytowane przez bossk
Link to post
Share on other sites

Czy zasilacz jest cichy, i nie ma czegoś lepszego pod tym względem w tej cenie. Czy płyta, którą wybrałem to dobra opcja, tzn. czy podepnę spokojnie wszystkie wentylatory z obudowy define r4 i ogólnie czy jakichś problemów nie będzie. Człowiek jak raz na parę lat wydaje 4 tysiące na komputer to woli się upewnić :)

Link to post
Share on other sites

TUTAJ masz obszerny opis tej obudowy akurat w wersji BLACK PEARL.

 

Ten zasilacz jest świetny w relacji cena do jakości. Ewentualnie możesz zerknąć na ten:

Zasilacz XFX Pro Series Core 550W PSU 120mm 80+ // 225zł

Tańszy albo podobno dość głośny. TUTAJ masz wątek dotyczący porównania tych dwóch zasilaczy.

 

G550M to będzie chyba najlepszy wybór.

Edytowane przez makerize
Link to post
Share on other sites

 

 

Czy będę podkręcać sprzęt? : w przyszłości chce mieć taką możliwość, by wykręcić CPU na te minimum 4 ghz

 

Na tyle to dwa rdzenie prawie lecę w trybie turbo   8-) 

 

 

dobrze by było gdyby mobo nie miało brązowego pcb, średnio mi się to podoba i jest to ostateczność

 

Jeżeli weźmiesz R4 bez okna to spokojnie możesz brać tańszą MSI Z97 G43

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

http://wgrajfotke.pl/di/HAD6/2.jpg

 

http://www.morele.net/inventory/info/qCdUMP/

 

Musiałem nieco przedłużyć zakup, ale już mam zestaw złożony w dwóch sklepach- bo jak przeliczyłem tak wyjdzie taniej, głównie z powodu ceny 970 asusa. Na płytę wybrałem jednak extreme 3 z97, bo oc mi nie ograniczy i ma pcb takie jakie mi się podoba a komputer będzie z oknem.

 

Chce się już tylko upewnić, czy wszystko jest dobrze dobrane i mogę już przelewać pieniądze, i czy nie będzie żadnej niespodzianki, typu coś tam niezgodne albo się nie mieści itp. Oczywiście nie selekcjonuje tu nikogo, ale byłbym wdzięczny gdybyś kajtek. się wypowiedział Ty, bo już czytając to forum i ten dział dosyć długo nabrałem co do Ciebie zaufania :D

 

 

BTW. Jaki jest kod na esc.pl do darmowej wysyłki i czy zadziała on przy 4 produktach jak u mnie? Jest jeszcze tego typu kod na morele.net ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...