Skocz do zawartości

w jakim progranie zrobić naklejki na płyty CD/DVD


Recommended Posts

Witam. 

Wie może ktoś w czym szybko i skutecznie stworzę wzór naklejki na płytę DVD.

 

mam do nagrania kilka płyt ze swojego wesela i całość jest na 3 płytach "printable" z nadrukiem w postaci naszego zdjęcia i imionami, jako że jest tradycja że kilka kompletów trzeba puścić po rodzinie a kamerzysta mi powiedział po 35 zł za komplet postanowiłem sam sobie je nagrać.

kupiłem 25 płytek DVD-R (nawet przez przypadek wersje printable ale nie mam odpowiedniej drukarki) i do tego naklejki na CD/DVD które są po 2 na A4 ( 118 x 17 mm )

 

i tutaj zaczęły się schody bo nie wiem w czym mogę zrobić taki projekt. 

oprogramowanie mojej drukarki ( Brother MFC-J615W ) chyba niema takiej opcji.

Edytowane przez slusek19
Link to post
Share on other sites

Daruj sobie wszelkie naklejki na płyty - nie wygląda to estetycznie i wysoce prawdopodobne, że naruszy prawidłowe wyważenie płyty (możesz tak uszkodzić krążek i napęd)

 

nawet przez przypadek wersje printable ale nie mam odpowiedniej drukarki

Sprawdź, czy Twoja nagrywarka DVD nie posiada przypadkiem funkcji  LightScribe - Odpowiada ona właśnie za robienie nadruków na płytkach "printable" i występuje  chyba w większości w miarę nowych (myślę, że tak na 3-5 lat wstecz) napędów.

Edytowane przez 030366
Link to post
Share on other sites

Nie rób naklejek bo wyjdzie lipa. Ani nie dopasujesz idealnie, ani nadruk nie będzie jakiś nadzwyczajny.

Po za tym, jaką reklamę nieświadomie zrobisz kamerzyście, ludzie powiedzą tyle kasy wziął a na płyty naklejeczki dał.

Idź do jakiegoś salonu fotograficznego i zapytaj o cenę za nadruki na płytach, może wyjdzie taniej niż 35zł, które moim zdaniem wcale nie tak dużo, pod warunkiem, że dostajesz nagrane i zadrukowane płyty + okładki i pudełka.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...