Skocz do zawartości

Nowy komputer na początku 2015 roku (styczeń-luty), budżet max 4000zl


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : gry/filmy/internet w proporcji 70%/10%/20%
  • Maksymalna kwota : 4000 zł
  • Których części potrzebuję : buda
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : w przyszłości, jak ogarnę overclocking
  • Rozdzielczość mojego monitora i model: 1680:1050, model - Samsung SyncMaster 225MS
  • Specjalne wymagania : cichy, karta graficzna od "zielonych", procesor od Intela.
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : brak, chce kupić kompa z nowymi częściami
  • Własna propozycja zestawu : -
  • Inne : posiadam system Windows 7 64bit, w przyszłości chce zmienić monitor na FullHD. 

     

     

Link to post
Share on other sites

Wstępnie mam stworzony zestaw, ale biorąc pod uwagę to, że jeszcze mam dobre 3 miesiące do kupna i moje upodobania się jeszcze zmienią to nie podałem zestawu w propozycji. Obecnie kontroluje tylko ceny poszczególnych podzespołów, nic jeszcze nie kupiłem.
Pytanie moje jest takie, czy faktycznie coś w temacie GPU i CPU się przez 3-4 miesiące zmieni? Masz pewne źródła? Śledzę od dawna temat odnośnie komputerów, wyszły nowe GPU od Nvidii i nowe procki, ale w internecie nic nie piszczy o tym by wychodziły nowe podzespoły, chyba że źle szukam :P

Link to post
Share on other sites

Wstępnie mam stworzony zestaw, ale biorąc pod uwagę to, że jeszcze mam dobre 3 miesiące do kupna i moje upodobania się jeszcze zmienią to nie podałem zestawu w propozycji. Obecnie kontroluje tylko ceny poszczególnych podzespołów, nic jeszcze nie kupiłem.

Pytanie moje jest takie, czy faktycznie coś w temacie GPU i CPU się przez 3-4 miesiące zmieni? Masz pewne źródła? Śledzę od dawna temat odnośnie komputerów, wyszły nowe GPU od Nvidii i nowe procki, ale w internecie nic nie piszczy o tym by wychodziły nowe podzespoły, chyba że źle szukam :P

Na początku przyszłego roku mają wyjść ponoć nowe karty od AMD.

Link to post
Share on other sites

Ok, dzięki.
Czyli czekam ze spokojem na styczeń-luty i wtedy zobaczymy jak będzie wyglądała sprawa z GPU.

Moze w razie czego podam obecny zestaw na ktory składam kase, jestem otwarty na propozycje, proszę o doradzenie, czy zestaw da radę na 2-3 lata z wymagającymi grami? Budżet w zestawie przekorczył co prawda 4000zł, ale myślę ze nie bedzie problemu z dozbieraniem tych 200zl, ewentualnie moze cos stanieje ;) 

 

http://www.morele.net/inventory/info/r0NtK1/

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Odswieżam temat, mianowicie chodzi teraz o wybór monitora, gdyż tak jak wcześniej napisałem chce dokupić w późniejszym czasie monitor i mam dylemat. Marzeniem moim jest monitor od Ezio, a konkretnie fs2333 lub następca, ale doszedłem do wniosku że nie ma sensu wydawać tyle kasy na sam monitor, gdzie i tak nie zauważe różnicy między na przykład czasem rekacji ponieważ mega ekspertem nie jestem w tych kwestiach, a jestem zwykłym użytkownikiem. Przechodząc do rzeczy zależy mi aby monitor był w FullHD, aczkolwiek znalazłem model który ma rozdzielczość 2560x1080 i jest w przyzwoitej cenie. Modelami jakimi głównie ostatnio się interesuje to 
http://www.morele.net/monitor-aoc-i2369vm-579267/
oraz http://www.morele.net/monitor-lg-25um65-25um65-p-30-dni-bezplatnej-gwarancji-na-badpixele-25-21-9-2560x1080-5ms-50mln-1-hdmi-dvi-dp-ah-ips-636228/
Pytanie moje brzmi który bardziej nada się do gier, bo to jest priorytetem w moim użytkowaniu peceta ( w mniejszym stopniu filmy oraz internet, nie zajmuję się obróbką), filmy pewnie lepiej się ogląda na tym drugim, ale zależy mi na tym żeby cena była rozsądna (500 zł -800 zł), przekątna ekranu to od 21" do max 25". Tryb matrycy to już zgłoszę się do Was o doradzenie gdyż nie wiem która do gier jest lepsza (TN?, IPS?). Producent nie ma znaczenia, aczkolwiek chce omijać szerokim łukiem iiyama, nie wiem czemu wydaję mi się że produkty tego producenta nie mają stosunku ceny do jakości, może się mylę.

 

Podsumowując:

Ilość cali - 21" - 25"

Rozdzielczość - minimum fullHD

Tryb matrycy - ?
Czas reakcji - im mniej tym lepiej ;)
Obudowa - najlepiej matowa
Złącza - cyfrowe HDMI to minimum
Wbudowane głośniki - nie ma znaczenia
Proporcja ekranu - ?
Omijać firmę - iiyama 

Co sądzicie o tych propozycjach które podałem i czekam na wasze propozycje. 
 

Link to post
Share on other sites
Co sądzicie o tych propozycjach które podałem i czekam na wasze propozycje. 

Moje propozycje sa takie :

Tytuł działu : "Komputery, Zestawy komputerowe

 

Dodam że co nie kupisz i tak będzie super, bo jak to ująłeś nie jesteś expertem tylko zwykłym użytkownikiem i tak nie zauważysz różnicy.

A do gier to są monitory dedykowane do gier, ale znowu zmierzamy do tego samego - nie jesteś expertem i po co na co.... Więc po jaki grzyb pytać ... "szukam monitora do gier, ale te do gier są mi zbędne, bo nie jestem expertem" - dobrze Ciebie zrozumiałem  ??? 

 

Producent nie ma znaczenia, aczkolwiek chce omijać

To ma znaczenie czy nie ma znaczenia ? 

 

:D

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Witam ponownie, odświeżam temat ze względu na to, że zdecydowałem się kupić nowego kompa już teraz, trzeba kuć żelazo puki gorące jak to się mówi, i do puki ma się fundusze (pozbyłem się ps3...tak, będę żałował gdyż nie przeszedłem The Last of Us ;p).

Wracając do meritum. W kwestii preferencji mojego nowego komputera nic się nie zmieniło praktycznie, różnica jest tylko taka że chce się oprzeć tylko i wyłącznie na waszej wiedzy odnośnie podzespołów. Co do monitora to zaczerpnę wiedzy w innym dziale.

 

  • Zastosowanie komputera : gry/filmy/internet w proporcji 70%/10%/20%
  • Maksymalna kwota : 4000 zł
  • Których części potrzebuję : buda/jednostka centralna
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : w przyszłości, jak ogarnę overclocking
  • Rozdzielczość mojego monitora i model: 1680:1050, model - Samsung SyncMaster 225MS
  • Specjalne wymagania : cichy, karta graficzna od "zielonych", procesor od Intela.
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : brak, chce kupić kompa z nowymi częściami
  • Własna propozycja zestawu : -
  • Inne : posiadam system Windows 7 64 bit, w przyszłości chce zmienić monitor na Full HD. 

 

Z niecierpliwością czekam na wasze odpowiedzi i zaangażowanie. Dziękuje. 

Link to post
Share on other sites

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

Team Group Vulcan 8GB (2x4GB) 2400MHz CL11 blue

LG GH24NSC0 SATA (black)

Intel Core i5-4690K /3.5GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

MSI Z97-G43 /intel Z97, LGA 1150/

SilentiumPC Grandis XE1236

ZOTAC GeForce GTX 970 4GB DDR5 256Bit (1216/7010) + gra gratis

Gelid Darkforce USB3.0 (b/z)

Cooler Master G550M 550W 80+ Bronze 120mm modula

 

3938 zł +  kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa 

 

Zestaw z możliwością OC CPU. Odblokowany mnożnik, chipset Z97 oraz wydajne chłodzenie z dwoma wentylatorami 120 mm w zestawie. Do tego, pamięci low-profile 2400 MHz, dobrze wykonana obudowa z oknem, zasilacz semimodularny, oparty o przetwornicę DC-DC z dobrą kulturą pracy. GTX 970 od ZOTAC z pięcioma latami gwarancji po rejestracji produktu na stronie producenta. Karta posiada wydajne oraz bardzo ciche chłodzenie. Zostaje trochę wolnego budżetu. Można dopłacić do modelu GTX 970 z chłodzeniem półpasywny Palit GeForce GTX 970 JetStream (2 lata gwarancji)

 

Na siłę można nawet wepchnąć SSD. Zestaw wyżej ze zmianami na Zalman Z3 Plus + Thermaltake Smart SE 530W i do tego dokładasz Plextor M6S 128GB

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...