Skocz do zawartości

Jaki telefon do 2000zł?


Recommended Posts

Witam, od paru miesięcy nie mogę zdecydować się na żadnego flagowca. Kiedy już przymierzam się do zakupu, nagle znajduję jakąś wadę. Nie przepadam za WP. Telefonu używam do słuchania muzyki, surfowania po internecie. robienia szczegółowych zdjęć np. rysunków biologicznych( przydałaby się funkcja dobrego katalogowania owych zdjęć) Do tej pory myślałem nad

- Lg G3

- Iphone 5c/5s

- Htc One m8

- Note 3

 

Z G3-ójki zrezygnowałem z powodu niemiłosiernych lagów interfejsu.

 

M8 jest szybkim telefonem, bardzo ładnie wykonanym, ale nie wiem czy ten htc sense mi odpowiada, do tego niezbyt dobry aparat + podobno słaba bateria.

 

Note 3, Bardzo przypadł mi do gustu jest, duży, dobry aparat, funkcjonalny, dobra bateria. Niestety rozmiar jest plusem jak i minusem ponieważ gdy jestem w ciągłym ruchu używanie go jest niekomfortowe + gdzie to trzymać? :/ 

 

Iphone, hmm szybki, śliczny, niezbyt wytrzymały, pozbawiony tandetnego złącza usb, z brakiem BT i uporczywym itunes. Do tego dość drogi.

 

Byłbym bardzo wdzięczny za wszelkie sugestię, rady i argumenty za wyborem telefonu.

Link to post
Share on other sites

Ewentualnie jeśli chciałbyś coś bardziej poręcznego ciekawym wyborem może okazać się Sony Xperia Z3 Compact:

http://www.skapiec.pl/site/cat/200/comp/11384396 - tutaj masz parametry.

Nie sądzisz?

Telefon bardzo dobrej jakości, niezły aparat.

A jednocześnie ma przekątną ekranu 4,6 cali tak więc spokojnie się zmieści do kieszeni. 

Link to post
Share on other sites

Sony jest strasznie kanciate, Z3 jest fajna (bo troszkę łagodniejsze kanty), tylko że cena znacznie przekracza mój budżet. Kumpel ma Lumie 920, bardzo mi się podoba front tych urządzeń, jest lekko zakrzywiony po bokach, naprawdę śliczny. Ale główna idea WP mi nie odpowiada, w sensie kafelki, nie mogę się do nich przekonać, a naprawdę próbowałem. Denerwują mnie także przejścia animacji podczas wyłączania i włączania aplikacji, wydaje mi się to jakby przedłużone i wolne. Poczytałem o tym OnePlus One i nie dziwie się dlaczego robi taką furorę tylko jak go zdobyć? Jeżeli chodzi o samsungi to Tylko Note 3. 

Link to post
Share on other sites

Ja jestem za lg g3 sam od niedawna posiadam i muszę przyznać że wygląd tego smartfona robi spore wrażenie w porównaniu do np xperi z1 lub z2   ten smartfon  prawie w ogóle nie ma ramek dzięki czemu pomimo 5, 5 calowego ekranu gabarytowo jest mniejszy od xperi z2 która ma ledwo 5,2 cala . Lg g3 posiada chyba najlepszy aparat z tej trójki , Nie wiem o jakich lagach mówisz ? .po najnowszej aktualizacji ten smartfon chodzi jak rakieta , również miałem pewne obiekcje co do tego smartfona ze względu na rozdzielczość ekranu 2560x1440 która jak sądziłem  będzie powodowała lagi ale nic takiego nie uświadczyłem  a mam już sporo zainstalowanych aplikacji . polecam z czystym sumieniem

Link to post
Share on other sites

Wyświetlacz  jest bardzo dobry widać wszystkie szczegóły  trochę słaba czerń ale to wiadomo jak to ips kolory są fenomenalne  co do nagrzewania to każdy flagowiec się nagrzewa  jak się go obciąży wymagającymi grami  tu nie ma wyjątków  lg g3 może trochę bardziej   od innych ale to nie przeszkadza bo wydajność nie spada , bateria trochę słabo trzyma , bo jeden dzień ale to norma wśród topowych smartfonów , ja przesiadłem się z sgs3 w którym miałem 4400amh tam o  baterie nie musiałem się martwić stąd może moje wyczulenie na  baterie ale może równiez do lg g3 pojawią się baterie o większej pojemności to od razu kupie

Link to post
Share on other sites

Poczekasz 2 miesiące i za 2k kupisz Note 4 który przyćmi wszystko :).

Jak Z3 jest już po 2k to za miesiąc kupno za 1700zł nie będzie problemem.G3 porażka, S5 tragedia,M8 prawie super.Z2 też super smartfon - a to że ma wady z nagrywaniem 4K...ale kto tak nagrywa w ogóle?

Link to post
Share on other sites

 

 

G3 porażka

 

Nie wiem co masz na myśli, ale jeżeli chodzi o domniemane ścinanie interfejsu to po aktualizacjach już dawno zniknęły do prawie zera. Fajnie że poczytałeś trochę co ludzie pisali zaraz po premierze, ale warto też czasem się dowiedzieć jak sprawa się rozwinęła. 

Link to post
Share on other sites

Jest jeszcze kilka modeli wartych uwagi:

- Galaxy Alpha - dobre wykonanie, bardzo poręczny

- Nexus 5 - co prawda nie jest to już najnowszy model, ale prawie w niczym nie ustępuje konkurencji, niewątpliwą zaletą jest czysty android i to, że nie trzeba wydawać na niego fortuny
- Huawei Ascend P7 - bardzo dobry smartfon pod każdym względem

- HTC Desire EYE - co prawda nie jest to flagowiec, ale posiada podzespoły godne flagowca i lepszy aparat niż w One M8, już wkrótce ma być dostępny

 

Ja na Twoim miejscu wybrałbym wspomnianą wcześniej Xperię Z3 Compact. Jest to wg mnie telefon niemal idealny. Zostały w nim poprawione wszystkie wady modelu Z1 Compact. Niebywałą zaletą jest ponadprzeciętna bateria, podobno spokojnie wytrzymuje 3 dni.

Edytowane przez Dark Devill
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...