Skocz do zawartości

Pomocy 9800gt green edition


Recommended Posts

Witam mam poszczególny problem otóż mam karte graficzna 9800gt green edition palit i everescie i innych programach pokazuje mi ze mam 8x pci exprees zamiast normalnie 16x nie wiem co jest moj komputer to amd athlon II 635 X4 2,9 ghz 4gb ddr2 ram black dragon 2dyski jeden samsunga drugi caviara plyta glowna to gigabyte GA-MA78GM-S2H (Rev. 1.0) bardzo prosze o pomoc

Link to post
Share on other sites

sieciowki nie mam mam tylko karte graficzna mam zintegrowana ale ona jest wylaczona wiec nie wiem czemu mi tak pokazuje a co do gier wszedzie pisze ze z ta grafika i tym co mam powinienem grac na max detalach a tak nie jest crysis gralem na srednich i minimum przy rozdzielczosci 1280x1024 wiec musi tkwic w tym problem

Link to post
Share on other sites

No co Ty na tym sprzęcie w Crysis na max detalach zapomnij ;) ale w każdym razie karta powinna chodzić na x16, a nie na x8. Spróbuj poszukać w biosie jakiś ustawień odnośnie grafiki, może tam to jest do zmiany. Poszukaj także w panelu nVidii takich opcji.

Link to post
Share on other sites

To nie wiem jak to jest, że u mnie nie pociągnie na full ;) nevermind.. Bios najnowszy masz? Jeśli nie to zaktualizuj może w nim siedzi problem. Jeżeli nie to spróbuj też wyjąc ta kartę uruchomić kompa na integrze popatrzeć co tam pokazuje Everest. I później przejść z powrotem na GF i wyłączyć integrę, może zaskoczy na x16.

Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

To nie wiem jak to jest, że u mnie nie pociągnie na full :D nevermind..

Zapewne jest to subiektywna kwestia płynności, tego całego pojęcia full i ustawienia rozdzielczości. MI na GF 8800GT chodził na full w DX9 wypaśnie w DX10 nieco słabiej już było ale przeszedłem całego w DX10 :wariat: A u kolegi na GF 9600GT przy szybszym procesorze to dopiero w DX9 hulało że szok. Sorka za OT. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

Procesor w Green Edition jest chyba taktowany 550MHz zamiast 600MHz jeśli się nie mylę. Pamięci, chyba atak jak powinny być, 1800MHz. I PCB jest krótsze. I nie wiem czy coś tam z zasilaniem nie jest okastrowane. Ale znowu jakiejś kolosalnej różnicy w wydajności nie powinno być.

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

Jeśli ewentualny update bios nie przyniesie rezultatu, to spróbuj poszukać jeszcze nowszego bios do Twojej karty graficznej (przed ewentualnym update podeślij, zweryfikuję, abyś nie wgrał czegoś złego).

Dodatkowo zainstaluj sterowniki do chipsetu płyty głównej, pamiętaj o odinstalowaniu najpierw sterowników do grafiki, potem chipsetu. Następnie postąp odwrotnie: chipset i grafika.

Gdyby i to nie przyniosło rezultatu, to jeszcze dla pewności zrób clr cmos i ustaw wszystko optymalnie, a jeśli i to nie pomoże, to niczym się nie przejmuj, gdyż karta pracująca na x8 posiada praktycznie taką samą wydajność co x16. Więcej o swoich bojach z x8 / x16 może opowiedzieć Ci kolega Torture z naszego forum.

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...