Skocz do zawartości

Recommended Posts

Może na początku postaram się dokładnie opisać problem: jak w temacie jest to problem z dźwiękiem. Dźwięk wydobywający się z głośników wbudowanych w monitor jest niby ok, ale nie jestem tego pewien, bo głośniki te są bardzo słabe (2x2W), monitor podłączony jest dwoma kablami: DVI-D + analogowy (audio). Natomiast po podłączeniu słuchawek jest istna masakra: piski, trzaski... Słuchawki podłączałem zarówno do wejścia na froncie obudowy, do płyty głównej, a także do monitora. Po podłączeniu do monitora było lepiej, ale i tak wiele brakowało do ideału. Dodatkowo po podłączeniu słuchawek do przedniego panelu, dźwięk wydobywał się zarówno ze słuchawek, jak i z głośników w monitorze, pomimo że mam wybraną opcję "Wyciszenie urządzenie tylnego wyjścia, po podłączeniu urządzenia przedniego gniazda słuchawek". W tym wypadku dźwięk wydobywający się z obu źródeł jest beznadziejny (tak jak wcześniej: piski, trzaski...).

Testy przeprowadzałem na trzech różnych modelach słuchawek. Komputer składałem sam i na 99% wszystko jest dobrze podłączone (w wolnej chwili wrzucę fotę, żebyście rzucili okiem - tak profilaktycznie). Nie jest to wina przedniego panelu, bo tak jak pisałem - problem występuje także po podłączeniu bezpośrednio do płyty głównej. Sterowniki aktualizowałem, chociaż tu mam niewielki problem: nie mogę zaktualizować oprogramowania Sound Blaster Cinema 2 z wersji 1.00.06 do 1.00.07, co jednak nie powinno mieć znaczenia. 

 

Podsumowując, wg mnie przyczyny tych problemów mogą być dwie:

1. Wadliwa płyta główna

2. Coś z ustawieniami? Jakieś ustawienia w menedżerze audio?

A co wy o tym sądzicie?

 

Komputer składałem 2 tygodnie temu, więc wszystko jest na gwarancji. Jeśli do piątku nie znajdę rozwiązania, to zawiozę komputer do serwisu i zobaczę, co mi powiedzą.

 

Istotne podzespoły:

Obudowa: Fractal Design Define R4

Płyta główna: MSI Z97 Gaming 3

Monitor: iiama ProLite XB2483HSU-B1

 

Pisałem trochę chaotycznie, ale chciałem jak najlepiej opisać problem, z jak największą ilością szczegółów, które mogą mieć znaczenie. Z góry dziękuję za wszelkie rady.

Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się że te płyty mają bardzo specyficzny kodek ALC1150 do dźwięku i warto go zupdate'ować inaczej dźwięk jest zniekształcony, w moim MSI Gaming ten kodek się instalował z oprogramowaniem chipsetu, jesteś na 100 % pewny że zainstalowałeś wszystkie sterowniki od płyty ? I nie mówię tutaj o tych dołączonych na płytce. Ponieważ jeste to MSI to obowiązkowo zaktualizuj BIOS i ME, bo te płyty miały update w sierpniu albo lipcu i najczęściej płyty kupujesz z biosem już nie aktualnym.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ostatnio miałem podobną sytuację, a winowajcą w moim przypadku był program VLC.

Tak zniekształcony dźwięk może być spowodowany zbyt dużym podbiciem "siły głosu", najczęściej wyrażanej w decybelach (dB) - nie mylić ze zwykłą regulacją poziomu głośności (volume). Podbicie może dotyczyć całego pasma lub jakiegoś pojedynczego. 

Poszukaj sobie w ustawieniach głównych (systemowych), w ustawieniach płyty głównej (jakiś interfejs związany z dźwiękiem) lub w programie, w którym odtwarzasz muzykę/filmy.

Generalnie - pobaw się suwakami ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...