Skocz do zawartości

Chlodzenie wodne I7 a w przyszlosci do GPU


Recommended Posts

Witam interesuje mnie chlodzenie wodne, czytam ze te wszystkie gotowce itp to sa nic nie warte strata kasy itp... wiec poszukuje jakiegos nie gotowca zeby samemu zrobic, moglby ktos polecic takie chlodzenie ktoro zmiesci mi sie w FC CORE 3000 i bedzie lepsze od Macho HR 02, jakas dobra chlodnica, wezyki pompa, itp ja sie na tym nie znam tak do 800zl zrobi cos sensownego na samo CPU a w przyszlosci z mozliwoscia rozbudowy na gpu?

Link to post
Share on other sites

Na samo CPU - tak, ale nie będzie jakieś "niesamowite". Jeszcze zależy, czy masz coś przeciwko używanym częściom z allegro?
I jeżeli nie zmienisz obudowy, to o wodowaniu GPU możesz zapomnieć, bo nie ma jak włożyć drugiej chłodnicy (na siłę można slim'a na top i wentylatory na zewnątrz obudowy).
Na Twoim miejscu bym sprzedał obecną budę i kupił np. któregoś Fractal'a XL, Corsair'a 750D - coś po prostu większego, a później powoli dozbierał kasę na LC.

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Jesli w przyszlosci chcesz wodowac GPU to musisz sie liczyc z minimum 360 i 240 chlodnicami w obudowie i to raczej nie slim tylko minimum 45mm grubosci . Zacznij od zmiany obudowy jak ci wszyscy radza :

 

Ja osobiscie polecam Corsair Graphite 760 T Koszt ok £145  bardzo przestronna i naprawde wcisniesz w nia wszystko co potrzeba do zwodowania.

 

Kozystalem tez z gotowego setu Alphacool NexXxoS Cool Answer 360 D5/XT- set : koszt ok £210 niestety nie wiem czy sa dostepne w polsce i za ile . Set starczy ci na zwodowanie procesora (nic dokupowac wiecej nie musisz)a jednoczesnie dokupujac na front jedna chlodnice plus 2 sztuki wentylatorow i 1 litr plynu w przyszlosci ( w tej obudowie zmiesci sie na front nawet 240 80mm grubosci) zwodujesz GPU bez problemu. 

 

Calosc to £350 funtow drogo ale rozwojowo i schlodzi nawet zestaw CPU + SLI GPU.

 

Zacznij od obudowy bo to przy wodowaniu najwazniejsze!

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...