Skocz do zawartości

Zestaw z elastycznym budżetem. ~4.5k


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kajtek.,

Recommended Posts

Cześć, chce kupić komputer główne do rozrywki, przeczytałem trochę już tematów na forum i zawężyłem wybór jak najbardziej mogłem. Co do reszty potrzebuję waszej pomocy.

  • Zastosowanie komputera: gry, filmy, seriale
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: maksymalna kwota to 7k, ale nie chce się do niej zbliżac, jeśli nie muszę.
  • Których części potrzebujesz?: Potrzebuje wszystkiego, w raz z monitorem.
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? Nigdy tego nie robiłem, ale nie boje się spróbować.
  • Specjalne wymagania: Brak
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? Posiadam całego starego kompa, ale nie nadaje się nic do nowego zestawu.
  • Własna propozycja zestawu: Trochę się porozglądałem, ale wciąż mam pare braków.
Intel Core i5-4690K /3.5GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

MSI Z97 Gaming 3 /intel Z97, LGA1150/ vs. MSI Z97-G43 Gaming /intel Z97, LGA 1150/

MSI GeForce GTX 970 Gaming 4GB DDR5 256Bit

Crucial MX100 256GB

A-Data 8GB (2x4GB) 2400MHz CL11 XPG

 

 

Podałem dwie płyty główne, ponieważ nie wiem którą wybrać. Czym się różnią? Może jakaś inna lepsza, tańsza ale równia dobra alternatywa? No i brakuje chłodzenia, zasilacza i obudowy (czegoś jeszcze nie wymieniłem?) Chciałbym mieć możliwość założenia napędu w obudowie i przynajmniej USB w jej górnej części.

 

Najwięcej gram w WoT, więc chyba najbardziej mi zależy na jak największej wydajności w tej grze, ale nie ukrywam, że Skyrim, Wiedźmin 3, Dragon Age 3 itd. chciałbym uruchomić na jak najlepszych ustawieniach i myślę, że z tym prockiem i kartą powinienem być zadowolony?

 

oglądam dużo filmów i seriali dlatego tez, jakość obrazu jest dla mnie ważna dlatego chętnie posłucham propozycji monitorów godnych polecenia. 60Hz powinny mi wystarczyć.

 

Zastanawia mnie też, czy jest różnica w wydajności między 2x4 a 1x8GB RAM?

Link to post
Share on other sites

Intel Core i5-4690K /3.5GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

chłodzeenie spc grandis   albo  macho 120

MSI Z97 Gaming 3 /intel Z97, LGA1150/

A-Data 8GB (2x4GB) 2400MHz CL11 XPG

MSI GeForce GTX 970 Gaming 4GB DDR5 256Bit

Crucial MX100 256GB

zasilacz cooler master 550

Obudowa Fractal define r4

 

Ja bym tak to widział z twoim zestawem: a zwykłego twardziela i napędu nie potrzebujesz narazie?

 

Chłodziwo tpo w tym budżevcie nawet bedzie grandis , ma pozytywne opinie lub ewentualnie troszke drożswze sprawdzone dobre od thermalight. Zasilacz dobry elektrycznie semi modularny z modułem dc-dc i certyfikatem 8- bronze. Oraz stylowa obudowa od fractala.

 

Co do płyty głównej generalnie podkręcanie proca zalezy bardziej od sztuki procka ile da się wykrecic przy dobrym chłodzeniu . Płyta powinna miec chociaz 6 fazową chłodzoną sekcje zasilania do podkrecania.

 

Msi z97 gaming 3 od msi z 97-g43 róznią się

 

- tylnym panelem

- złaczami wewnętrznymi

- wyglądem :D

  z 97 gaming 3 ma więcej elementów ( gniazdo m-2 ,5 x wentylator , display port itp)

Edytowane przez mordrag87
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź,

tak, zwykłego twardziela na tą chwilę nie potrzebuję gdyż sztucznie zawyża mi cenę zestawu a 1TB jest dla mnie chyba nie do wykorzystania. W obecnym kompie posiadam własnie 256 i jest dla mnie wystarczająco. Jeśli będzie brakować dokupie Seagate 1 TB 7200rpm 64MB albo coś podobnego. Napęd mam w starym komputerze i nie wiem czy opłaca się nowy kupować? Różnicy chyba nie zobacze pomiędzy kilkuletnim napędem, a nowym?

 

Co do obudowy, to gdzie tam byłby napęd? Przód jest czymś w stylu drzwiczkami czy coś? Gdy robiłem swój research to widziałem ta obudowę i zastanawiałem się nad nią ale wolałem dowiedzieć się od kogoś kto miał z nią styczność.

Edytowane przez deepbluesea
Link to post
Share on other sites

Najpierw powiedz czy stawiamy tutaj na ciszę. Przy takim budżecie można brać śmiało R4. Boli trochę jednak wkładanie Grandisa oraz Macho 120, które to po przekroczeniu pewnej wartości RPM są dość słyszalne. Oczywiście chłodzenia nie są głośne ale jakoś to się dla mnie delikatnie gryzie. 

 

Jeżeli szukasz opłacalności to spokojnie możesz zostać przy MSI Z97-G43 /intel Z97, LGA 1150/

 

MSI Z97-G43 /intel Z97, LGA 1150/

Intel Core i5-4690K /3.5GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

Gelid Darkforce USB3.0 (b/z)

Cooler Master G550M 550W 80+ Bronze 120mm modular

Gainward GeForce GTX 970 Phantom 4GB DDR5 256Bit

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix

Crucial MX100 256GB (550/300MB/s)

Liteon iHAS122 SATA (black

SilentiumPC Grandis XE1236

LG 24MP55HQ-P (LED, IPS, 5ms, HDMI) - dostawa 1zł

 

4716 zł + kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

Lekko zmodyfikowana propozycja zestawu wyżej. GPU bez pasywnego chłodzenia z dwoma latami gwarancji. Chłodzenia w idle i tak są praktycznie niesłyszalne, w kieszeni zostaje 100 zł. Obudowa w postaci dobrze wyposażonego Darkforc'a ze stacją dokującą oraz oknem. Chłodzenie, zostajemy przy Grandisie. Do tego monitor 24 cale na IPS z Flicker Safe. 

 

Górny panel obudowy - http://pcfoster.pl/public/images/others/image/aktualnosci/12-stycze%C5%84/dark-force3.jpg

Link to post
Share on other sites

Znalazłem nazwę i mój napęd to LG GH22NS40, ale nie wiem czy będzie pasował.

 

Cisza nie jest priorytetem, ważne żeby nie turkotał jak traktor heh. W prównaniu do mojego obecnego to i tak będzie poprawa o 200%.

 

Opłacalność jest raczej drugorzędną sprawą, najważniejsza jest najlepsza wydajność zatem śmiało możesz polecić MSI Z97 Gaming 3 /intel Z97, LGA1150/ ? Pasuje mi też kolorystycznie pod czerń i czerwień.

 

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix będą lepsze od tych A-Data?

Edytowane przez deepbluesea
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

 

 

nie wiem czy będzie pasował

 

Będzie ...

 

 

 

Opłacalność jest raczej drugorzędną sprawą

 

 

maksymalna kwota to 7k, ale nie chce się do niej zbliżac, jeśli nie muszę

 

Hmmm ... 8-) 

 

 

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix będą lepsze od tych A-Data?

 

Tylko pod względem ceny.

 

Intel Core i5-4690K /3.5GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

Crucial MX100 256GB (550/300MB/s)

Corsair Obsidian Series 450D (black)

Cooler Master V550S 550W 80+ Gold 120mm

MSI Z97 Gaming 3 /intel Z97, LGA1150/

MSI GeForce GTX 970 Gaming 4GB DDR5 256Bit

bequiet! Dark Rock 3

A-Data 8GB (2x4GB) 2400MHz CL11 XPG

LG 24MP76HM-S (LED, IPS, 5ms, HDMI)

 

5404 zł + kody z zestawu wyżej

 

To samo tyle że na lepszych bebechach. 450D posiada okno, jeżeli chcesz mieć coś miłego dla oka to ok. Jeżeli natomiast mowa tutaj o konkretnym wyciszeniu zestawu to zmiana na Fractal Design Define R4 USB 3.0 Black Pearl 

Link to post
Share on other sites

Zestaw mi się podoba i taki zamówię, chyba, że jeszcze coś można poprawić. Zastanawiam się jeszcze nad obudową. Podobają mi się obie twoje propozycje ale ciężko mi się zdecydować. Corsair widać, że jest bardzo chłodną obudową ale zapewne przez tyle wiatraków często trzeba czyścić i jest głośna? Natomiast Fractal jest pewnie dużo cieplejszy ale za to cichszy. Gdyby ktoś był tak uprzejmy i napisał może małe porównanie tych dwóch? albo dorzucił jeszcze jakąś propozycje?

Edytowane przez deepbluesea
Link to post
Share on other sites

Akurat ta R4 jest bardzo ładna i bardzo mi się podoba. Chciałbym się jeszcze zapytać o sprawy formalne jeśli będziesz się orientował. Jak zamówię komputer w esc i wkleję kod na złożenie go to wyślą mi go już złożonego czy wtedy muszę odebrać go osobiście? Pytam bo wysyłka złożonego wydaje mi się być problematyczna oraz ryzykowana, ale chętnie zostanę oświecony jak to wygląda. Pudełka wszystkie również wysyłają mam nadzieję?

Link to post
Share on other sites

Przyślą Ci całą skręconą skrzynkę. Oczywiście przy odbiorze sprawdź jej stan w obecności kuriera. Wszystkie pudełka oraz akcesoria również otrzymasz. Możesz też dopisać żeby Ci nie montowali zestawu (skorzystasz tylko z darmowej przesyłki) i sam go sobie skręcisz na miejscu. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dziękuję bardzo za pomoc. Zamowie w przyszłym tygodniu jak wrócę z delegacji. Tylko potrzebuje jeszcze monitora. Podoba mi się Dell u2414h ale mam co do niego pewne wątpliwości. Najchętniej chciałbym coś iiyamy gdyż obecnie mam monitor tej firmy i jestem bardzo zadowolony. Moglibyście coś polecić do tego zestawu?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...