Skocz do zawartości

Xonar DX czy DX/XD lub DX/XD/A czy jest istotna różnica


Recommended Posts

Witam

Tak jak w temacie.Czym różnią się te wersje od siebie bo widzę,że DX jest najdroższy i najbardziej popularny.Chcę zakupić którąś z nich.

 

Ogólnie chcę przesiąść się z x-fi gamer (SB0770) w związku z problemami sterowników w win 8.1. Od wielu lat korzystałem z produktów creativa i teraz postanowiłem spróbować kart Asusa. Głównie słucham muzyki house, chillout i gram w BF4 i inne fps na słuchawkach Philips SHP 8900 i od czasu do czasu na komputerowym zestawie Logitech Z4.

 

Mam nadzieję, że chociaż trochę odczuję różnicę w grach i muzyce w porównaniu do x-fi gamer przy zachowaniu obecnego sprzętu z którego nota bene byłem ogólnie zadowolony.Czy głośność pozostanie na podobnym poziomie z x-fi? bo integra Realtek ALC1150 na mojej płycie przykładowo cicho gra. 

Link to post
Share on other sites

Xonar DX jest tylko trochę lepszy od X-Fi Gamera. Moim zdaniem taka zamiana nie ma sensu. Tym bardziej na SHP8900 nie będzie wielkiego skoku jakościowego. Wiem, bo sam kiedyś przechodziłem taką zamianę. Nawet na Essence ST nie przybywa im już jakości. Zamiast więc zmieniać niepotrzebnie kartę, kup lepsze słuchawki. W ten sposób odczujesz większy skok jakościowy.

 

Oznaczeniami Xonara DX nie ma się co przejmować, wciąż jest to tylko Xonar DX, nieważne co tam sobie sklepy wpiszą w nazwie.

Link to post
Share on other sites

według mnie wymiana jeszcze ma sens gdy potrzeba neutralnego, jasnego układu, jakim jest Xonar DX.Jeżeli ma ciepłe słuchawki, to może odczuć lepszą synergie, dźwięk stanie się bardziej dynamiczny, wyraźniejszy.Na pewno nie ma dużych jakościowo różnic między układami. Byli tacy bardzo zadowoleni ze zmiany jak i ci, trochę mniej.Ja  akurat byłem zadowolony.

Link to post
Share on other sites

zdecydowałem się na tego xonara DX i jestem po wstępnych testach.Dokładnie jest tak jak napisał adivxv5 dźwięk jest wyraźniejszy, mniej sztucznie podbijany przez to naturalniejszy no i brak całkowity problemów z instalacją w win 8.1 instalując te oficjalne bety - nareszcie przez co przede wszystkim się zdecydowałem na zmianę. W BF 4 nieco ciszej idzie ale za to nadrabia dynamiką etc, Zacząłem dostrzegać braki słuchawek :) Ogólnie jestem po tych początkowych testach zadowolony.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...