Skocz do zawartości

[GTX 560 gainward]Czy chłodzenie będzie pasowało?


Recommended Posts

Witam, posiadam kartę GTX 560 od Gainward (sygnaturka)

http://www.gainward.com/main/vgapro.php?id=853&lang=en

Chłodzenie nie daje rady. W mocniejszych grach, gdy osiąga 60-70C wentylator strasznie buczy ;/

Jeżeli kupię, załóżmy tę kartę:

http://allegro.pl/uszkodzona-karta-graficzna-geforce-gtx-560ti-msi-i4674910951.html

Jest możliwość przełożenia chłodzenia? 

Link to post
Share on other sites

No raczej nie będzie... :P

Już na pierwszy rzut oka widać, że heatpipe z MSI będzie zasłaniać gniazda dodatkowego zasilania w Gainwardzie. Do tego dochodzi inna budowa radiatora co najprawdopodobnie będzie kolidowało z wyższymi elementami (jak kondensatory) na PCB karty graficznej. Według mnie są nikłe szanse żeby to dopasować.

Link to post
Share on other sites

Powiem tak, informacje na temat kompatybilności chłodzeń takich jak ten Scythe Setsugen dotyczą kart referencyjnych opracowanych przez nVidię i AMD. W przypadku kart niereferencyjnych gdzie producent sam projektuje PCB i chłodzenie sytuacja się komplikuje i takie chłodzenie może pasować albo nie. Jeśli masz kartę taką jak podałeś w pierwszym poście w linku to masz kartę niereferencyjną zaprojektowaną przez Gainwarda więc trudno powiedzieć czy będzie to współgrać. Najlepiej byłoby znaleźć kogoś kto ma taką kartę i montował jakieś inne chłodzenie i wtedy powie jakie chłodzenie dało się zamontować, albo druga opcja to dokładnie przejrzeć wszelkie wymiary i odległości tak aby ocenić czy dane chłodzenie da się zamontować i nie będzie kolidować z elementami na PCB. Innych opcji nie widzę.

 

@edit

Z tego co przeglądałem zdjęcia Twojej karty i zdjęcia chłodzenia to wydaje mi się, że jest sporo miejsca pod tym chłodzeniem oraz nie powinno kolidować ze złączami na karcie więc wydaje mi się, że ten Scythe da radę założyć ale ręki nie dam sobie uciąć!

Edytowane przez stachoo86
Link to post
Share on other sites

@up

Przecież jest w aukcji wyszczególnione:

 

Kompatybilność:
nVIDIA®: Geforce Fx5900 /6600 /6800 /7300 /7600 /7800 / 7900 /8500 /8600 /8800GTS (G92) /8800 GT (G92) 8800 (G80) /9600 GT /9600 GSO /9800 GT /9800 GTX /9800 GTX+ /GTS 250 /GTX 260 /GTX 275 /GTX 280 /GTX 285 /GTX 460 /GTX 465 /GTX 470 /GTX 560

Link to post
Share on other sites

@djmrowa

Tak jak pisałem w poście nr 5 i zacytuję to jeszcze raz: 

"Z tego co przeglądałem zdjęcia Twojej karty i zdjęcia chłodzenia to wydaje mi się, że jest sporo miejsca pod tym chłodzeniem oraz nie powinno kolidować ze złączami na karcie więc wydaje mi się, że da radę założyć tego Scythe ale ręki nie dam sobie uciąć!" (i dopiszę jeszcze) ...bo sam nie posiadam ani takiej karty, ani takiego chłodzenia ;).

 

Jeśli chodzi o :

 

 

Przecież jest w aukcji wyszczególnione:

 

to także pisałem już o tym wcześniej w tym samym poście:

"(...)informacje na temat kompatybilności chłodzeń takich jak ten Scythe Setsugen dotyczą kart referencyjnych opracowanych przez nVidię i AMD. W przypadku kart niereferencyjnych gdzie producent sam projektuje PCB i chłodzenie sytuacja się komplikuje i takie chłodzenie może pasować albo nie. (...)"

Edytowane przez stachoo86
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...