Skocz do zawartości

KOMPUTER OC ! [nawet do 12 tysięcy złotych]


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera: OverClocking + GRY

  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: ok 12 000 zł kilka zmiennych w tym ale +/- z taką kwotą mam do czynienia

Czy będziesz podkręcać sprzęt?: Tak, głównie dlatego jest kupowany

Specjalne wymagania: Najlepszy zestaw w najlepszej cenie, Chodzi mi o to że ta kwota którą mam do wykorzystania to w zasadzie większość moich oszczędności - jeżeli naprawdę warto zainwestować to chętnie oddam tą kwotę za dobry zestaw lecz jeżeli lepsze do nauki OC będzie kupno komputera za np 2k 4k 8k to chętnie wezmę

Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor?: FHD

Których części potrzebujesz?: Tylko "buda"

Czy posiadasz jakieś części ze poprzedniego komputera? w zasadzie posiadam dyski twarde.

Własna propozycja zestawu: dodam swój ale jeszcze nie w tym momencie bo aktualnie próbuję coś skomponować już po raz 20

Inne: tak jak piszę troszkę overclockingiem się już bawiłem na starym sprzęcie lecz tamten komputer był kupowany do gier i też tam znalazł główne zastosowanie. Ja po prostu fascynuje się pobieraniem ze sprzętu wszystkiego co się da dlatego szukam czegoś na czym mógłbym się nauczyć OC w wysokim stopniu.

Edytowane przez Endik
Link to post
Share on other sites

Jeśli podana kwota to twoje oszczędności to naprawdę nie ma sensu tyle wydawać, dodatkowo pod granie w rozdzielczości FullHD. Najbardziej sensowną opcją jest jakiś zbalansowany zestaw pod OC z GTX 970 i będziesz komfortowo grał chyba we wszystkie gry.

 

Jeśli zakładamy wysoką wydajność w grach w FullHD i wykorzystanie twoich dysków to nie ma sensu brać czegoś droższego niż: http://www.morele.net/inventory/info/BwNfp1/ - 4106zł

Jest to bardzo wydajny zestaw, z możliwością OC w dodatku złożony z solidnych podzespołów (np wysokiej klasy zasilacz i obudowa). Dodatkowo bardzo cichy (GPU i zasilacz z półpasywnym chłodzeniem + wyciszona obudowa).

 

Jeśli w granicach rozsądku i opłacalności zejdziemy z podzespołami to można zaoszczędzić 400zł:

Intel Core i5-4690K /3.5GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

SilentiumPC Grandis XE1236

MSI Z97-G43 /intel Z97, LGA 1150/

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix

Gainward GeForce GTX 970 Phantom 4GB DDR5 256Bit

Cooler Master G550M 550W 80+ Bronze 120mm modular

Gelid Darkforce USB3.0 (b/z)

 

Razem: 3689zł

Zestaw wydajnościowo bardzo zbliżony do poprzedniego. Dałem tu tańsze chłodzenie, tańszą GPU (z 2-letnią gwarancją, bez półpasywnego chłodzenia jak w MSI), tańszy zasilacz (w swojej cenie bardzo opłacalny, ale elektrycznie gorszy od XFX XTR), tańszą obudowę (w swojej cenie właściwie bezkonkurencyjna, ale Fractal R4 to półka wyżej). Na takim zestawie również komfortowo pograsz i zrobisz OC.

 

Sam musisz zdecydować na czym ci zależy. Na ciszy? Na lepszej wentylacji, przewiewności obudowy? Na dłuższej gwarancji podzespołów?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...