Skocz do zawartości

Recommended Posts

Podaj budżet może lepiej... i co chcesz tym chłodzić? Jeżeli sam CPU, to combo z DCP 2.2 jest "ok", ale jak jakieś SLI do tego dojdzie, to pompka nie da rady.

Tutaj masz rez na D5:
http://angela.pl/p9309,xspc-acrylic-dual-5-25-reservoir-for-laing-d5-black.html

 

EDIT:
Do tego musisz oczywiście dokupić pompkę (D5).

EDIT 2:
Tutaj masz na DDC:
http://angela.pl/p5406,xspc-laing-ddc-bayres-one.html

 

EDIT 3:
Do tego oczywiście też musisz dokupić pompkę, ale DDC.

Koniec już tych edytek ;)

Ostatni EDIT:
I ten zestaw z DCP 2.2 jest ZA DROGI!!!! Zdecydowanie tego nie kupuj. 411zł za DCP 2.2? Szaleństwo.

Edytowane przez Karol1701
Link to post
Share on other sites

To DCP 2.2 ogarnie, tylko błagam... nie bierz tego zestawu za aż 400zł!!!
Dla porównania - ja w najbliższych dniach/tygodniu będę sprzedawał swoje combo DCP 2.2, ale z rezerwuarem tubowym (pierwsza rewizja), z mocowaniem EK do tego wszystkiego i z pewnością nie będę sobie życzył więcej, jak 100-120zł za całość (używane pół roku, albo mniej nawet, z gwarancją na 2 lata - zostało ponad 18 miesięcy). Dlatego ponad 400zł za ten zestaw to jakaś pomyłka (mimo iż jest nowy).

Muszą być nowe części? Jak nie, to poluj na DDC (wersje 10W - mniej się grzeją, są cichsze, a na CPU wystarczą z dużym zapasem) i rez jaki sobie chcesz. W 400zł na pewno się zmieścisz, przy odrobinie szczęścia nawet w 300zł, jak nie mniej. ;)

Link to post
Share on other sites

Ale pewnie jak zwoduje kartę, to tylko DCP 4.0 będzie słyszalna - karta nie zagłuszy. Mounting plate razem z gąbeczkami, DCP 4.0 oraz rez combo do DCP 4.0 to 420zł. Za 460zł jest combo od EK DDC. Jak dla mnie, to nawet nie ma co się zastanawiać i dokładać do DDC (już nie mówiąc o tym, że taki zestaw na allegro za połowę ceny można wyrwać, ale cóż... ).

Link to post
Share on other sites

O mnie mówisz? :)
Już wszystko jest pod wodą... tragedii nie ma na tej DCP 2.2, ale po dołożeniu bloku na GPU temperatury CPU faktycznie trochę wzrosły. Ale jeszcze tylko tydzień się na niej "pomęczę"... :rotfl:
Na przykładzie BF4 mogę powiedzieć, że na GPU mam maksymalnie 47 stopni, a na CPU 64 stopnie na najcieplejszym rdzeniu (OC 4.5GHz @ 1.18V). Więcej nie zanotowałem.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czemu wszyscy tutaj piszą że pompka może mieć ciężko, nie wydoli... ja posiadam dcp 2.2 na puszczona na 7 V z chłodnicą i blokiem na CPU i wydajnośc jest większa niż chodziła na 12 V a przy tym jest niesłyszalna. Nie wiem dlaczego przyjęło się takie coś czym mocniejsza pompa tym lepiej, to że masz tornado w rezie nic nie daje, ba nawet pogarsza sprawę. Uważam że DCP 2.2 spokojnie da radę z blokiem CPU i GPU i 2 chłodnicami. 

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czemu wszyscy tutaj piszą że pompka może mieć ciężko, nie wydoli... ja posiadam dcp 2.2 na puszczona na 7 V z chłodnicą i blokiem na CPU i wydajnośc jest większa niż chodziła na 12 V a przy tym jest niesłyszalna. Nie wiem dlaczego przyjęło się takie coś czym mocniejsza pompa tym lepiej, to że masz tornado w rezie nic nie daje, ba nawet pogarsza sprawę. Uważam że DCP 2.2 spokojnie da radę z blokiem CPU i GPU i 2 chłodnicami. 

DCP 2.2 jest cicha, ale jako posiadacz takiego configu (chłodnice XT45 360mm i UT60 240mm, bloki na CPU i GPU) mówię Ci, że dla DCP 2.2 to za dużo. Po dodaniu bloku na GPU temperatura CPU wzrosła o 10 stopni.

Na samo CPU DCP 2.2 spokojnie wystarczy i jest to bardzo fajna opcja dla początkujących, którzy nie mają jakoś mega-rozbudowanego układu.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czemu wszyscy tutaj piszą że pompka może mieć ciężko, nie wydoli... ja posiadam dcp 2.2 na puszczona na 7 V z chłodnicą i blokiem na CPU i wydajnośc jest większa niż chodziła na 12 V a przy tym jest niesłyszalna. Nie wiem dlaczego przyjęło się takie coś czym mocniejsza pompa tym lepiej, to że masz tornado w rezie nic nie daje, ba nawet pogarsza sprawę. Uważam że DCP 2.2 spokojnie da radę z blokiem CPU i GPU i 2 chłodnicami. 

Miałem pompkę która też chodziła na 7V ale do niesłyszalności było jej daleko,napewno była głośniejsza od mpc 35x(też chodzi na 7V).Nie rozumie jak może ona być wydajniejsza działając na 7V vs 12V?

 

DCP 2.2 jest cicha, ale jako posiadacz takiego configu (chłodnice XT45 360mm i UT60 240mm, bloki na CPU i GPU) mówię Ci, że dla DCP 2.2 to za dużo. Po dodaniu bloku na GPU temperatura CPU wzrosła o 10 stopni.

Na samo CPU DCP 2.2 spokojnie wystarczy i jest to bardzo fajna opcja dla początkujących, którzy nie mają jakoś mega-rozbudowanego układu.

Wiadomo że temperatura musiała wzrosnąć bo dodałeś kartę której TDP wynosi 250W(jeśli to karta którą masz napisaną w sygnaturze.

Link to post
Share on other sites

@ UP
Jasne, nie spodziewałem się, że temperatura CPU zostanie na tym samym poziomie, ale mimo wszystko 10-12 stopni to raczej za dużo. Zresztą... jeszcze tydzień (jak najszybciej mam nadzieję) i będzie porównanie do czegoś znacznie lepszego ;) ale już teraz dam sobie rękę uciąć, że temperatura CPU spadnie poniżej 60 stopni.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...