Skocz do zawartości

Logitech G9x i Roccat Alumic problem z płynnością ruchu .


Recommended Posts

 

 

Jak masz wyższe dpi to tym bardziej możesz zmniejszyć czułość odpowiednim przyciskiem

Jaką czułość jakim przyciskiem?

 

 

wykorzystywać dpi

Przecież zostało już napisane, że jest to osobista preferencja. 

 

 

hertze,

Każdą mysz możesz ustawić na 500/1000Hz, nie trzeba o tym wspominać.

 

 

bezpośredni odczyt

Czyli pomijanie ustawień systemowych, zostawiając suwak 6/11 i wyłączając zwiększenie precyzji uzyskujesz to samo.

 

 

a nie każda myszka 400 i sensitive nabijany przez opcje "czułość myszki"

Przecież człowieku wyżej o tym napisałem, wszystko zależy tego czy jesteś HSP czy LSP. 

 

 

A jakie to ma znaczenie, skoro każda myszka powinna działać na 400dpi?
 

Nikt przecież tak nie twierdzi! Czytać się naucz, po prostu twierdzenie, że skoro mysz ma 8K DPI to muszę tylko ustawiać i jest to lepsze jest błędne.

 

Czego tutaj nie pojmujesz?


 

 

a ty nadal żyjesz legendami cs'a 1.6.

To nie legenda tylko praktyka, używają takiego DPI go grają na niskiej czułości.

Jeśli grasz na wyższej (przykładowo 10cm/360) to raczej lepiej zamiast zwiększać czułość w grze to wymanewrować DPI, ale także w graniach rozsądku, aby nie uzyskać negatywnego efektu.

 

Granie na 8K DPI na laserowej myszce na szmacianej podkładce o grubym splocie przy jednoczesnym zmniejszaniu czułości w grze to głupota, nie narysujesz nawet linii prostej.

Podobnie w drugą stronę, granie na 400DPI i ustawianie maksymalnej czułości w grze.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
Jakie dpi? Takie jak sobie ustawisz - steelseries ma autorski program, który to umożliwia. Jaki przycisk? Taki pod scroll'em.

Oczywiście wiedziałem o co Ci chodzi tylko to po prostu nie miało to sensu...

To teraz skonfrontuj to z poprzednim zdaniem

 

 

Jak masz wyższe dpi to tym bardziej możesz zmniejszyć czułość odpowiednim przyciskiem

 

Przecież logiczne, że jak coś zwiększysz to potem możesz zmniejszyć, a jak jeszcze bardziej zwiększysz to jeszcze bardziej możesz zmniejszyć.

A o tych profilach i przyciskach to przecież każdy wie...

Link to post
Share on other sites

Na myśli miałem skalę, z 6k zjeżdżając do 500 zmniejszasz 12 razy, natomiast gdyby taką 2,4k przeskolwać 12 razy to musimy zejść do 200dpi - ja w tym momencie widzę schodki ;) Dlatego uważam j.w. wspomniałem, że wyższe dpi i zmiana w locie jest przydatna dla pewnych grup komputerowców ;)

Ps. Następnym razem napisz, żebym to jeszcze raz, inaczej napisał :)

Link to post
Share on other sites

Wiadomo, sam korzystam ze zmiany w locie, dobry bajer.

 

 

 

musimy zejść do 200dpi - ja w tym momencie widzę schodki ;)
 

W czym? Bo wydaje mi się, że błąd raczej leży w twojej metodyce sprawdzania tych schodków. Mógłbyś je widzieć gdyby pomimo zmniejszania DPI kursor poruszałby się tak samo szybko (interpolacja).

Link to post
Share on other sites

niezły off top się zrobił ;) starcie ślizgaczy nic nie dało (tylko pogorszyło ich charakterystykę zamówiłem nowe , nie było ściernego mniejszego niż 2500 , nie polecam chyba , że ktoś chce zwiększyć control ), podkładkę oddaje do sklepu zamówiłem całą czarną . nie miałem niestety możliwości sprawdzić innej myszki . problem widzę pozostanie w sferze domysłów ( co dziwne bo sporo jest kolorowych podkładek i nigdzie nikt takiego problemu nie opisał). konkluzja jest taka , że albo roccat dał du*y albo tylko moja myszka nie lubi obrazków na padzie ( nawet strona speed gdzie są tylko linie zarysu logo powoduje przyhamowanie kursora ). 

Link to post
Share on other sites

Tak jak napisalem na poczatku. To problem lasera od Twojej myszy w "starciu" z rysunkiem na podkladce. Roccat dal du*y, jak kazda inna firma ktora produkuje podkladki z takimi wielkimi, badziewnymi logami na nich. Dobrym przykladem tu jest podkladka Goliatus Alpha speed, niegdys produkowana przez Razer w jednolitej czarnej barwie, dzis jest z wielkim zielonym logo na pol okladki co wedlug mnie zepsulo jej walory, wlasnie z powodu opisanego przez Ciebie. Jedne sensory radza sobie z takimi rysunkami lepiej, inne troche gorzej a jeszcze inne wcale. Zazwyczaj jest tak ze optyczne mysze radza sobie lepiej, a lasery gorzej. 

Link to post
Share on other sites

No właśnie raczej jest na odwrót. ;)

Wlasnie nie. Z zalozenia laser jest bardziej "precyzyjny" co za tym idzie lepiej "wychwytuje" wszelkie zroznicowania na powierchni po ktorej "jezdzi". Dla przykladu, gdy podkladka jest brudna (sa na niej slady, smugi, plamki itp itd) to laser moze byc podatny na tego typu "przeszkody" bardziej niz optyczny sensor, podobnie jest z  tymi rysunkami inaczej mowiac optyczne sensory sa bardziej "tolerancyjne".

Edytowane przez broodeeck
Link to post
Share on other sites

@up to pojeździj na szklanej podkładce i zobacz jak optyk jest tolerancyjny... laser będzie działać, zobacz jak sobie radzi optyk na podkładce białej z jakimś wzorem (np. qpad ct white) i zobaczysz jak Ci ucieka kursor na liniach... laser działa... .

 

Sensor optyczny odbija swój promień od powierzchni dlatego na wielu zbyt gładkich podkładkach nie działa za dobrze, stad zaleca się przeważnie materiałowe podkładki... i również dlatego jak podkładka jest w zbyt różnych kolorach to podczas przechodzenia między nimi gubi się.

Link to post
Share on other sites

Mam dwa raty (rat3 i rat7) oraz logitecha g400 i roccat kova+. Posiadam podkladke zowie gtf speed. Testowalem te mysze na tej podkladce. Na nowej (czystej) lasery naturalnie nie maja zadnego problemu, natomiast gdy podkladka mi sie pobrudzila z czasem (wystepowaly tluste plamy, smugi itp itd) optyki (logitech i kova+) radzily sobie lepiej niz oba raty (lasery). Podkladke oczywiscie moge prac, wiec z jej wyczyszczeniem nie ma problemow, sluzy juz mi prawie dwa lata i mysz po wypraniu podkladki zachowuje sie na niej jak na nowej. Naturalnie to o czym piszesz z podkladkami szklanymi czy bialymi z roznymi kolorami to sie zgodze, natomiast mi chodzilo w odniesieniu o podkladke czarna (lub ciemna). Moj kumpel ma podkladke cyborg glide7 (ciemnoniebieska z rysunkiem bialego robota) i bylo podobnie, w ratach wystepowaly momentami podczas grania dziwne zachowania kursora na tym rysunku, natomiast kolegi mx518 i moj g400 radzily sobie praktycznie bez problemu lub duzo mnie odczuwalnie.

Edytowane przez broodeeck
Link to post
Share on other sites

Dobra nie spieram sie. Faktycznie raty maja slabe sensory, do tego tym dziwne nam sie to wydawalo z kolega, ze przeciez Glide 7 to podkladka producenta ratow wiec z ich wlasnymi myszkami powinna pracowac w 100% sprawnie. Kiedys zglebialem ten temat i czytalem rozne artykuly o roznicach laserow i optykow, mozliwe ze zwyczajnie pamiec mi szwankuje. :P

Link to post
Share on other sites

mad catz wycofał ze sprzedaży podkładki glide 5, te takie silikonowe bo z mało jaką myszką działały, mamy jeden egzemplarz u nas ;). Lasery wolą natomiast gładkie powierzchnie bo na nierównościach, właśnie na okruszki i inny syf bardzo reagują (stąd im większe dpi w laserze tym gorzej na materiale chodzi, bo zaczyna zczytywać ze szpar w splocie włókien przez co załamuje się promień w takich miejscach). Tyle, że na zmianę kolorów nie powinny reagować o ile struktura powierzchni pod różnymi kolorami jest identyczna.

Link to post
Share on other sites

mad catz wycofał ze sprzedaży podkładki glide 5, te takie silikonowe bo z mało jaką myszką działały, mamy jeden egzemplarz u nas ;). Lasery wolą natomiast gładkie powierzchnie bo na nierównościach, właśnie na okruszki i inny syf bardzo reagują (stąd im większe dpi w laserze tym gorzej na materiale chodzi, bo zaczyna zczytywać ze szpar w splocie włókien przez co załamuje się promień w takich miejscach). Tyle, że na zmianę kolorów nie powinny reagować o ile struktura powierzchni pod różnymi kolorami jest identyczna.

Czyli jednak dobrze pamietam, ze na brudnej podkladce optyczne radza sobie lepiej. Z kolrami to faktycznie moze chodzic o roznice w strukturze a nie o sam kolor, takze tu rowniez przyznaje racje. No nic doszlismy w koncu do wyjasnienia problemu z moimi ratami przynajmniej. Swoja droga, zawiodlem sie na myszce za 90 euro (rat7), przesiadlem sie po 3 miesiacach na logitecha g400 i roznica w quake live byla znaczna. Planuje zrobic przezroczysta poleczke z podswietleniem na myszki i podkladki, to rpzynajmniej tam bedzie sie ladnie ten szczur prezentowal. :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...