Skocz do zawartości

Logitech G9x i Roccat Alumic problem z płynnością ruchu .


Recommended Posts

Witam , kupiłem Alumica do starego Logitech G9x ( wymieniłem też ślizgacze na nowe żeby nowe są ciut wyższe od oryginalnych ) . I teraz jest taki problem , że na stronie z hologramem (na drugiej mniej) , kursor się tnie w losowych momentach przy różnych prędkościach ( na starej podkładce everglide ricochet z nowymi ślizgaczami nie ma tego problemu bo najpierw myślałem , że to odległość soczewki ma znaczenie ale chyba jednak przy tak małych różnicach w wysokości nie ma aczkolwiek też nie wykluczam ), generalnie wyklucza to grę w jakiekolwiek FPS'y. Nie mam innej myszki laserowej żeby to przetestować . Miał ktoś problem z tą konfiguracją ?

Nie wiem czy kupić nową myszkę czy może zmienić podkładkę ( ale design mi się podoba ;)), bo problem chyba jest hardwarowy (obstawiam , że hologram zakłóca promień , tyle , że producent podaje , że testował z tą serią myszy) . 

Pozdro

Link to post
Share on other sites

g9x ma stosunkowo niski lod (coś ok. 2mm), wiec jest możliwość, że to przez te ślizgacze. Chociaż z drugiej strony pamiętam, że kolega kiedyś pisał, że jego roccat xtd działa na alumicu lepiej niż g500, ale głównie przy szybszych ruchach było to zauważalne. Niestety nie mam już dojścia do alumica, żeby zobaczyć jak z g9x się sprawuje :(

Link to post
Share on other sites

To nie kwestia DPI , bo czy to 400 czy 5000 jest to samo . dziś zetrę je papierem ściernym 2500 i zobaczymy , bo mi się wydaje ,ze wiązka się zbyt rozprasza bo jest za wysoko . ten hologram na alumicu może lekko zmieniać jej kąt dodatkowo i stąd problemy. jak obniżę je mniej więcej do poziomu poprzednich (szkoda , że najpierw nie sprawdziłem na oryginalnych tylko od razu zmieniłem ) to się wszystko wyjaśni czy to wina obrazka na podkładce czy za wysoko laser ( info na ślizgaczach jest , żeby nie zmieniać wysokości soczewki nad padem , tam są pod nimi jeszcze takie szmatki najpierw je usunąłem ale wydawały mi się za niskie te ślizgacze , potem dałem je z powrotem ). no nic jak to zrobię to dam znać , może się komuś to info przyda.

Link to post
Share on other sites
Przy bardzo dokładnych ruchach raczej przydaje się niższe DPI. Niższe DPI - niższa czułość. ;)

 

DPI NIE jest wyznacznikiem precyzji!

Napiszę krótko bardzo prymitywnie. Skoro produkują sensory 8k+ to jednak to dpi musi mieć jakieś znaczenie. Sprawdzić i dopasować pod siebie samego nie jest wcale trudno. W grach sens ---, dpi +++

Link to post
Share on other sites

wyższe dpi powstaje, żeby marketingowcy mieli co pisać i czym zachęcić do kupna, bo jak widać ciągle jest łatwo nabrać ludzi, że muszą kupić nową myszkę jak zobaczą, że ma 12k dpi, a ich stara miał tylko 6k, bo przecież jak można na tych 6k funkcjonować...

Link to post
Share on other sites

Przydaje się pod warunkiem, że możemy ją szybko zmienić. Dzięki temu nie muszę latać po panelu sterowania i tego na okrągło zmieniać - nie wspominając już o celowaniu snajperką w fps'ach. Moim zdaniem: Wyższa czułość jest fajna, gdy po pierwsze można ją zmieniać "w locie" a dwa jesteśmy osobami, którym się przyda wyższa i niższa czułość. Więcej niż te 5,6k w laserze mi nie trzeba.
DPI defakto jest wyznacznikiem precyzji bo to rozdzielczość a co za tym idzie, wpływa na widoczność schodków przy jeździe kursorem ;) Mam nadzieje, że nie zagmatwałem :P

Link to post
Share on other sites
DPI defakto jest wyznacznikiem precyzji bo to rozdzielczość a co za tym idzie, wpływa na widoczność schodków przy jeździe kursorem Mam nadzieje, że nie zagmatwałem

Krótko i na temat: NIE masz racji.

Gdzie ty w ogóle widziałeś schodki podczas używania myszki? Chyba w programie graficznym, ale to nie z powodu myszki tylko rozdzielczości pola graficznego, przykładowo pixele w paincie.

 

 

 

W grach sens ---, dpi +++

 

Idealne ustawienie to: Surowy odczyt z windowsa: 6/11, zwiększ precyzje wskaźnika na off.

Nie przesadzać ze zwiększeniem czułości w grze, to samo tyczy się DPI, im niższa wartość tym większa szansa, że dobrze i bez błędu zeskanuje nam powierzchnie (okruchy, splot, nierówności mają wtedy mniejsze znaczenie).

 

Wszyscy topowi gracze FPS, czy to CS'a, czy Quake'a grają na 400 / 800DPI.

 

 

Wyższe dpi się przydaje przy bardzo dokładnej obróbce zdjęć lub modeli 3d :P

No chyba jak chcesz w coś dokładnie wycelować to zmniejszasz DPI, aby ten sam ruch przesuwał kursor bardzo delikatnie.

Link to post
Share on other sites

Myszka powinna polegać na swoim sensorze i wykorzystywać dpi, hertze, bezpośredni odczyt, a nie używać odświeżania 125 i dpi 400, które uzupełnia sensitive 12 w grze. Hardware przede wszystkim, nie soft. To sensor ze swoim dpi powinien się liczyć, a nie każda myszka 400 i sensitive nabijany przez opcje "czułość myszki". I że niby 6000dpi ultra gaming jest beee i jittering albo "szarpie". Trzeba poczytać o sensorach, a najlepiej sprawdzić samemu. Potencjał jest w myszce, a nie opcjach gry. Skończcie te wasze bzdurne legendy. DPI się liczy, wysokie też - trzeba wiedzieć jak i z czego korzystać.... też gram w fpsy, posiadam jedno z pierwszych kont steam 2003. Grałem/gram w 1.5 1.6 css csgo i mnóstwo innych. Zapraszam wszystkich upartych ze swoim dpi 400 do wspólnej gry vs.

 

Edytowane przez atomowy
Link to post
Share on other sites
Im mniej wiem, tym chętniej się wypowiem. Typowy użytkownik omamiony przez marketing. :/

Zapraszam do jakiegokolwiek konter strajka. Rozwieje twoje wątpliwości.

 

Z marketingiem masz rację, bo kupiłem i sprawdziłem już kilka kultowych myszek. A Ty pewnie lecisz na swoim dpi 400 + intieli

 

Świadomy gracz, a takich jest mniej niż 1% kupuje sensor, a cała reszta myszkę gaming pro...

Edytowane przez atomowy
Link to post
Share on other sites

Ciekawi mnie, w jaki sposób byś to zrobił. :->

 

Możesz dokładniej opisać myszki, które kupiłeś?

 

A jakie to ma znaczenie, skoro każda myszka powinna działać na 400dpi? W ogóle po co to dpi jest i po co tyle rodzajów myszek?

Powinna być tylko jedna myszka, najlepiej optyk constans 400dpi od jednej firmy "raz-logi-cat". Czasy intieli 400/800 się skończyły, a ty nadal żyjesz legendami cs'a 1.6.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...