Skocz do zawartości

Zmiana sprzętu i problemy


Recommended Posts

Witam, będzie to zlepek wszystkich problemów na które się natknąłem po zmianie płyty głównej oraz karty graficznej.

 

1. Dźwięk (chipset ALC898) z płyty głównej ASRock Z77 Extreme4 nie jest taki sam jak na poprzedniej płycie, wtedy miałem VIA HD Audio i po ustawieniu wszystkiego był surrond 5.1. Teraz dźwięk jest strasznie cicho, w większości grają tylko przednie głośniki, a muzyka jest grana tylko na 2.1 (tylne głośniki wydają jakieś proste dźwięki) a tak nie było.

 

2. Karta graficzna czasem wyłącza monitor i wszystkie okna które było na tym monitorze lądują na drugim. Używam tv jako głównego oraz monitor jako dodatkowy i gdy blokuję system lub po prostu wyłączam tv to po włączeniu i zalogowaniu nagle mam wszystkie okna na tv (znajdowały się wcześniej na monitorze). Dzieje się tak samo po wybudzeniu z uśpienia. Karta graficzna Radeon R9 290. W dodatku czy to normalne, że po wyłączeniu gry ekran się wygasza (<1s) a następnie znowu? Na poprzedniej karcie wyłączał się tylko raz, a tutaj aż 2.

 

3. Komputer sam wybudza się z uśpienia, mam wyłączone wybudzanie z klawiatury i myszy w BIOSie ale i tak jak poruszę myszą to się włączy. W konsoli sprawdziłem i pokazuje, że to mysz wybudziła.

 

4. Podłączone mam 3 dyski twarde, ale ostatnio zauważyłem, że jeden z nich pojawia się  Urządzenia i drukarki (tam gdzie mogę bezpiecznie usunąć pendrive'a.

 

5. Używam pompki i chłodzenia Corsair H80i, nie wiem czy znalazł ktoś rozwiązanie czy nie, ale czasami mi nie wykrywa niczego. Z tego co wyczytałem Corsair Link ma problemy z Windows 8, ale ja jestem dalej na Win7. Po zmianie płyty zaktualizowałem Link i zaczęły się problemy, przywróciłem do poprzedniej wersji, ale ona nie działa wcale lepiej.

 

Czy zna ktoś jakieś rozwiązania na ww. problemy? W ostateczności zrobię jednak tego formata, ale cały czas starałem się tego uniknąć (nawet nie wiem czy to rozwiąże problemy).

 

Dziękuję i pozdrawiam.

 


Nikt nie zna odpowiedzi na moje problemy? Ostatnio pliki na dysku opisanym w punkcie 4 nie działają poprawnie.

Link to post
Share on other sites

Ad.3 Wyłącz wybudzanie we właściwościach myszy oraz "uruchamiaj według czasomierza" w opcjach zasilania. Ad.4 Przetestuj dysk programem diagnostycznym.

Masz najnowszy bios płyty głównej i aktualne sterowniki?

 

#3 Zrobiłem, mam nadzieję, że to było to, dzięki.

Co do programu diagnostycznego, co konkretnie mam przetestować? Nigdy nie miałem problemów z dyskami, są podłączone normalnie pod wejścia na płycie głównej jak poprzednio. Dziwi mnie tylko, że jeden się tak wyświetla tak jakby był dyskiem zewnętrznym.

Link to post
Share on other sites

Sprawdź status SMART w Crystal Disk Info i zrób pełny skan w HDTune. Może w biosie masz włączone hotplug lub hotswap przy dysku, dlatego jest on tam widoczny. Ale piszesz, że pliki z niego nie działają więc to pewnie nie to, a coś z dyskiem.

 SMART nic złego nie wykazuje, może trochę uogólniłem, bo uruchomiłem parę razy jakiś plik i całkowita zwiecha systemu. Dyski mam podłączone tak samo taśmą z niby funkcją Hot swappable, nie wiem jak to dokładnie działa, ale i tak nie wyciągam tak często dysków.

Zrobię skany wszystkich dysków, i tak miałem to w planie od dawna.

Co do Biosu, instalowałem niedawno całkowicie płytę, więc powinien być najnowszy, ale dla pewności sprawdzę.

#2, 4, 5 w dalszym ciągu nie rozwiązane. Co do 5 to myślę, że trzeba poczekać na aktualizację programu. 

W BIOS nie znalazłem, żadnej opcji do włączania/wyłączania Hot swap, tylko ten jeden dysk jest tak traktowany.

Link to post
Share on other sites

Ad.4 A w Advanced -> Storage Configuration i wybierając dysk, z którym jest problem nie masz takiej opcji?

Próbowałeś podpiąć dysk pod inne wejście sata?

 

Ad.5 http://forum.corsair.com/v3/showthread.php?t=118618 Usuń oprócz programu jeszcze ukryty folder i zresetuj komputer przed ponowną instalacją.

 

Ad.2 Masz najnowsze sterowniki?

Edytowane przez vicodin
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...