Skocz do zawartości

Tania karta graficzna, lepsza od aktualnej.


Recommended Posts

Cześć i czołem. Chciałbym kupić kartę graficzną do 150 zł (bo tyle mam) i potrzebuje rady. Muszę coś wymieniać? Chodzi mi o kartę taką z 512 albo z 1024mb, jeżeli mógłbym także dostać linki z kartami takimi to będe wdzięczny.  Nie mam zbytnio kasy dlatego chce taką tańszą. Ewentualnie przy zmianie czegoś jeszcze, z karty nici ;p. Proszę mi wybaczyć, nie znam sie na kompach i dlatego tu pisze. Liczę na to że żadne hejty się nie posypią, proszę pisać jeżeli mam coś jeszcze tutaj podać.

Procek Intel® Pentium® D Cpu 2.80 ghz 2 rdzeniowy
2 GB Ram
Zasilacz Dell L280P-00
Moja karta: Ati FireMV 2250
Płyta główna Dell Optiplex GX620

Link to post
Share on other sites

Rozmawiałem dzisiaj z kolegą, ma kilka kart 512 mb które mi odda. Ewentualnie podam dokładnie marki tych kart. Tzn że jeżeli taką wstawie, będę musiał coś wymieniać czy raczej powinno być w porządku? Komputer ten dostałem z Angli od kuzyna (mój był gorszy i już się psuł), jest położony na biurku bokiem a na nim leży monitor. http://www.fabindx.com/wp-content/themes/classifiedstheme/thumbs/8.jpg dokładnie taki sam. I jeszcze pytanie, czasem chodzi strasznie głośno, aż drażni a po restarcie jakby był wyłączony. Da się jakoś zmniejszyć to "buczenie"? Wiem że odstaje od tematu ale jestem ciekaw. 

Link to post
Share on other sites

Pasta nie musi być taka co pokazałem. Koszt takiej lepszej to około 15zł. 

Jeśli między procesorem a radiatorem nie ma przewodnika ciepła czyli tej pasty to odbieranie temperatury jest znikome. Jeśli temperatura przekroczy określoną wartość to może nawet uszkodzić procesor. Przeważnie dzieje się to co teraz odczuwasz. Spadki wydajności, zamulanie.


http://allegro.pl/pasta-termoprzewodzaca-gelid-extreme-1g-8-5-w-mk-i4617484578.html

 

To pomoże :)

Link to post
Share on other sites

Nie, jak się zdejmie radiator to powinno się zawsze zmyć starą i wysmarować od nowa, nawet jak wydawałaby się w stanie " w miarę". Na pewno zmiana pasty w niczym nie zaszkodzi, a najtańsza kosztuje ok. 2zł w kazdym komputerowym sklepie i i tak będzie lepsza niż stara, już niesprawna.

Link to post
Share on other sites

Witam, zmieniłem swoją pastę. Jednak nie wiem czy to coś pomoże. Chciałem zrobić formata ale zapomniałem o jednym szczególe: otóż nie mam płyt ze sterownikami, gdyż kompa dostałem. Czy są one mi niezbędne? Wczesniej jak ziomek zgrywał mi windowsa polskiego (miałem ang) to nie pamietam żeby były potrzebne.


Zmiana pasty pomogła, dodatkowo przeczyściłem kompa programem CCleaner i odkurzacz. Na razie jest dobrze.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...