Skocz do zawartości

Problem z nową kartą graficzną


Recommended Posts

Witam serdecznie, chciałem się poradzić, zakupiłem za 250 zł HIS HD 5770 Turbo z Chłodzeniem IceQ5, i non stop wiesza mi się komputer. Czy to w grze czy podczas oglądania filmu, komputer się zacina, jak jest jakiś dźwięk w tle to też go zacina i słychać takie nieprzyjemne stukanie lub coś podobnego, zależy jaki dźwięk było słychać, no i jedynym wyjściem jest reset komputera, nie wiem jak sobie z tym poradzić, w grach się to często zdarza, w War Thunderze co jakieś 30 minut , w dodatku po zamontowaniu tej karty Windows uruchamia się strasznie długo, najpierw przez jakieś 2 minuty słychać jak radiator karty zwalnia i przyspiesza po dopiero jakichś 1-2 min zaczyna się włączać komp. Będę wdzięczny za pomoc.

Podzespoły:
Q6600 Kręcony do 3.0
HIS HD 5770 Turbo (IceQ 5)
2 GB Ram
Płyta http://www.asus.com/pl/Motherboards/P5N32E_SLI/
Zasilacz Corsair CX 430

Link to post
Share on other sites

Jakim programem mogę to sprawdzić?

PS. Wykonałem telefon do znajomego który ma serwis komputerowy i stwierdził, że to może być wina płyty głównej, ponieważ okropnie grzeją mi się chipsety na niej, i mówił ze karta może troszeczkę za bardzo obciążać płytę, to możliwe?

Link to post
Share on other sites

Skoro problem wystąpił po zmianie karty to sensownym pomysłem jest że sama karta jest uszkodzona i to nie grafika obciąża chipset tylko sterowniki które nie rozpoznają prawidłowo rdzenia grafiki, pierwsze co powinieneś zrobić to sprawdzić czy na starej grafice ( o ile się jej nie pozbyłeś) nie występuje ten problem. Druga rzecz to zasilacz który może nie domagać, warto załatwic jakiś na podmiankę i ewentualnie złącze na płycie, ale najlepiej będize jak najpierw sprawdzisz na starej grafice kompa. 

Link to post
Share on other sites

warto zaznaczac że komputer działał przez jakiś czas prawidłowo jak opisujesz problem, jak już ktoś wyżej wspominał przetestuj dla pewności dysk, Włącz komputer bez żadnego napędu jak masz więcej niż jedna kość ramu to zastaw tylko jedna i zobacz czy też zawiesi, zobacz też czy problem wystąpi również bez sterownikow do grafiki

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...