Skocz do zawartości

POMOC W WYBORZE!


Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich chciałbym was poprosić o pomoc w wyborze nowej karty do tego oto zestawu:


CPU: INTEL I5 4460


PŁYTA: Asrock H-81M


Monitor: 1920x1080


 


Mam na oku tę oto kartę: http://olx.pl/oferta/gigabyte-radeon-hd7970-oc-280x-3gb-gwarancja-do-listopada-2016r-CID99-ID7kHVJ.html#ad8447892b


Co o niej możecie powiedzieć ? (Zdjęcia prawdziwe, na gwarancji sądzicie, że to dobry wybór do nowych gier nadchodzących ?)


 


Link to post
Share on other sites

A górna granica jaką jesteś w stanie zapłacić za kartę ?

Czy te 700 to max ?

Bo jeśli ma być do ~750 nie więcej,  ta karta będzie OK.

I pytanie na jak długo ? 

Przejściowo na pół-max 1 roku czy na dłużej ?

Jeśli na dłużej to lepiej dołożyć do mocniejszej.

Link to post
Share on other sites

Moje max na kartę to 750 zł :).

Dlatego szukam w używkach i dlaczego sądzisz, że ta karta nie pociągnie dłużej niż rok ?

Nowe układy już wyszły/wychodzą a ta karta na tle tych innych źle nie wypada więc moim skromnym zdaniem to posłuży chociaż 2 lata ale to tylko moje zdanie :).

Link to post
Share on other sites

Pociągnie jeszcze długo  :)

Sprzedałem ciut gorszą od tej (gtx-770) bo już dostawała zadyszki.

np.AC Black Flag na ultra potrafiła spaść do 20fps w trakcie grania.

do BF4 w zupełności wystarczy.

Watch Dog działa fajnie ale o TXAA zapomnij na tej karcie. (17-22fps)

Jak z nowymi to nie wiadomo  :)

 

Generalnie za te pieniądze jak najbardziej warto kupić.

Moją sprzedałem głównie przez małą ilość pamięci vram. jedynie 2gb. I to chyba jedyny powód.

Jakbym miał wersję 4gb to pewno kupiłbym drugą taką.

 

 

Jak nie przeszkadza Ci brak MSAA-4 lub TXAA w grach to jak najbardziej warto.

Mnie przeszkadzało trochę

Edytowane przez Lord_Krecitsqa
Link to post
Share on other sites

Sam posiadam GB 7970 GE i osobiście nie polecam, co zresztą można przeczytać w tematach które zakładałem. Dałem ze tego kaszalota 1700 zł- kiedy to była jeszcze nowość. "są szybsze i znacznie lepiej się podkręcają " wydaje mi się ze to jest wydanie karty którą posiadam, z niebieskim PCB, czyli zablokowanym napięciem wiec podkręcanie w zasadzie odpada (chyba ze jest to pierwsze wydanie w którym napięcie nie było zablokowane). Nigdy tego nie pisałem, ponieważ zawsze zwracałem dużą uwagę na stosunek cena/wydajność lecz na 99% moim następnym GPU będzie coś od NV.

Link to post
Share on other sites

Sam posiadam GB 7970 GE i osobiście nie polecam, co zresztą można przeczytać w tematach które zakładałem. Dałem ze tego kaszalota 1700 zł- kiedy to była jeszcze nowość. "są szybsze i znacznie lepiej się podkręcają " wydaje mi się ze to jest wydanie karty którą posiadam, z niebieskim PCB, czyli zablokowanym napięciem wiec podkręcanie w zasadzie odpada (chyba ze jest to pierwsze wydanie w którym napięcie nie było zablokowane). Nigdy tego nie pisałem, ponieważ zawsze zwracałem dużą uwagę na stosunek cena/wydajność lecz na 99% moim następnym GPU będzie coś od NV.

 

A myslisz że GTX-770 od AMD lepszy ?

Wcale nie lepszy.  :)

Radek na 100% ma ładniejszy obraz i lepiej radzi sobie z wygładzaniem.

 

Moja karta poszła za 740zł. Z gwarancją ponad rok. 

I tak polecam Ci kolego ustaw sobie wyznacznik. 700-750zł karty pokroju 7970/gtx770 a jeśli drożej to niech oferują coś więcej od w/w

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...