Skocz do zawartości

Rajintek Nemesis czy Ram sie zmiesci?


Recommended Posts

Witam:)

 

Ja do Was z takim pytaniem i zarazem pomoca.

 

Chce kupić chłodzenie Rajintek Nemesis, tylko problem jest taki ze posiadam pamięci Corsair Vengeance z wysokimi radiatorami. Mierzyłem odstęp od środka procesora do drugiego slotu i wyszło mi 6,9 cm, wiec razy 2  wychodzi ze niby zmieści się chłodzenie o szerokości 138 mm. Z tego co podają szerokość chłodzenia Nemesisa to 140mm, ale długość 130 mm. Wiec pytanie moje. Moze posiada ktoś owe chłodzenie i jest mi w stanie pomóc i powiedzieć czy można obrócic je naprzykład 90 stopni?  Wtedy myślę ze by się zmieciło...

Link to post
Share on other sites

Od razu Ci mogę powiedzieć, że nie ma szans. Jeśli będziesz chciał zamontować cooler standardowo gdzie masz największą wydajność tzn. tak -> http://static.cms.netshare.pl/cms/2014/04/raijintek_3_.jpg To muszę Cię zmartwić, niestety Niemcy nie pomyśleli nad regulacją wysokości wentylatorów więc ni cholery się to nie uda. Chyba że w 3 i 4ym slocie, ale wtedy nie masz dual channel.

Będziesz musiał zrezygnować z kilku stopni - u mnie wzrosły temperatury o 3-4 stopnie i zamontować jeden z wentylatorów do środka.

Tak to wygląda u mnie:

http://imgur.com/sEVVGIy

 

W swoich G.Skillach musiałem odkręcić radiator górny, a i tak się nie zmieściły :)

Edytowane przez Czapi123
Link to post
Share on other sites

no tak ale moge wlozyc kosc w drugim slocie wtedy? Nie mozna obricic chlodzenia o 90 stopni? Wentylatorami do karty gradicznej? Gdzies widzialem screeny ze ludzie tak maja. To mowisz ze jak wrzuce ten wentylator z drugiej strony to wejda kosci w 2 i 4 slot? A roznica 4 stopnie?

Edytowane przez secior1989
Link to post
Share on other sites

a chcesz pobierać ciepłe powietrze z płytki pcb karty graf :D? moim zdaniem takie ułożenie jest kompletnie nieopłacalne. Jeżeli ustawisz tak jak ja to będziesz miał podobny wzrost temperatur i wtedy włożysz normalnie 2 i 4 slot.

a jakie masz pamieci? co ja tylko przymierzalem i mysle ze zahaczy

Link to post
Share on other sites

Nic Ci nie zahaczy. Mam takie pamięci: http://www.gskill.com/marketing/tug.jpg

i musiałem ściągnąć ten radiator więc wysokość moich to 3.9cm. Nawet teraz mogę je wyjąć, nie ściągając chłodzenia, oczywiście pod delikatnym kątem :P Zawsze możesz zrobić trochę inaczej: jak widzisz u mnie pierwszym radiatorem jest ten duży. Możesz odwrócić cooler, aby pierwszym był mały i wentyle wsadzisz 1 z tyłu małego i 1 z tyłu dużego, ale tutaj uważaj bo musisz zmierzyć odległość między wentylem na tyle obudowy, a z tyłu dużego radiatora BO MOGĄ SIĘ DOTYKAĆ, przynajmniej w moim fractalu tak by było. Różnic w temperaturze raczej być dużych nie powinno, może 1-2 stopnie. To da Ci jeszcze trochę miejsca :)

Edytowane przez Czapi123
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...