Skocz do zawartości

Pioneer SE-A1000 vs. Superlux HMC631.


Recommended Posts

Witam! 

Chciałbym się zapytać Was, który z podanych wyżej (patrz temat) modeli wybrać oraz jaką kartę dźwiękową.

Oczywiście jeżeli są lepsze słuchawki, nie muszą być z mikrofonem, od tych podanych wyżej proszę proponować. Muszą mieścić się w pułapie do kwoty 400 zł.

Chciałbym od razu dokupić kartę dźwiękową. Czytając inne tematy zauważyłem, że dobrym wyborem byłaby karta:

Xonar Phoebus Solo.
Lecz nie mam zielonego pojęcia jaką kartę wybrać do Superlux'ów. 

 

Słuchawki będą służyły do słuchania muzyki, BF4 oraz gier MMO.

Interesowałby mnie jeszcze zakup mikrofonu.

Edit! Od razu mówię, nie chcę Gaming\owego chłamu.

Edytowane przez Yslia
Link to post
Share on other sites

ja mam phoebus solo + pioneerki, graja pieknie, czysto, szeroko, bas nie łupie jak u dresa w golfie dwójce ale jest wyraźny i bardzo dobrze kontrolowany, wiecej w moim temacie ktory jest gdzies nizej.

 

Duża wada phoebusa jednak to brak wejscia na front panel, nie zwrocilem na to uwagi i teraz mi front panelek nie dziala Q_Q, nie jest on konieczny ale jak sie kupuje nowa obudowe to troche smuci to ze nie wszystko dziala ;p

Edytowane przez Okawaru
Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie wez SE-A1000.

Ja mialem superluxy HD669 to po przesiadce na A1000 roznica byla ogromna.

 

Z dzwiekowki to albo Phoebus Solo albo Prodigy Cube (usb).

 

Obydwie sa dobre, aczkolwiek w pierwszej musisz instalowac sterowniki (i masz jakies tam miksery, choc nie wiem czy sie bedziesz bawil tym) a w Cube nie potrzeba zadnych sterow - wlaczasz i gra na kazdym Windowsie.

 

W grach Cube sprawdza sie wysmienicie, pozycjonowanie dzwieku w BF4 na Cube+SE-A1000 jest naprawde mocne (szczegolnie przy presecie 'Tasmy Wojenne').

 

Z mikrofony to albo Zalman Mic-1 (15zl) jezeli chcesz przypinany do kabla sluchawek albo Trust Starzz jezeli chcesz wolnostojacy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Duża wada phoebusa jednak to brak wejscia na front panel, nie zwrocilem na to uwagi i teraz mi front panelek nie dziala Q_Q, nie jest on konieczny ale jak sie kupuje nowa obudowe to troche smuci to ze nie wszystko dziala ;p

akurat, to zaleta dodatkowe elementy w sygnale będą powodować obniżenie jakości dźwięku.

Link to post
Share on other sites

Mam mikrofon STARZZ ale niestety się psuje po kilku latach.

 

Wiec chyba kupie sobie ZALMAN Mic-1 bo mogę go przypiąć i co najważniejsze jest bardzo leciutki i mały.

 

I teraz tak czy jeżeli wybiorę Phoebus' a to sterowniki są załączone do karty czy trzeba je pobierać ze strony producenta ?

Link to post
Share on other sites

Mam mikrofon STARZZ ale niestety się psuje po kilku latach. Wiec chyba kupie sobie ZALMAN Mic-1 bo mogę go przypiąć i co najważniejsze jest bardzo leciutki i mały. I teraz tak czy jeżeli wybiorę Phoebus' a to sterowniki są załączone do karty czy trzeba je pobierać ze strony producenta ?

sterowniki zawsze powiny byc pobierane ze strony producenta, tylko wtedy masz gwarancje ze instalujesz najnowsza wersje.

Link to post
Share on other sites

Spójrz na Takstary Pro 80. Polecam je, bo przesiadłem się z Cal!, porównywałem je z Ultrasonami HFI580 i mimo swojej ceny grają na poziomie droższych słuchawek. Na integrze potrafią jakoś zagrać, wiadomo to nie rewelka, ale i nie tragedia, także dodatkowo karta kupiona przez Ciebie będzie na +. Jest ich gamingowa wersja (kingston xcloud), ale wydaje mi się, że lepiej kupić takstary i dokupić jakiś porządny mikrofon :)

 

Zajrzyj na stronę mp3store i sprawdź gdzie są sklepy. Może masz jakiś w pobliżu to mógłbyś ich odsłuchać i przy okazji jakiś innych słuchawek (np akg k550). 

Edytowane przez davv1882
Link to post
Share on other sites

MP3Store jest "blisko" mnie około 50min pociągiem do Katowic. Tylko mam pytanie do was czy ktoś z was był w tym sklepie w Katowicach i jak jest on wyposażony. Jazda do Katowic pociągiem 50min w jedną stronę tylko po ty by dowiedzieć się, że na sklepie niema takiego towaru (słuchawek) mija się z celem.

Link to post
Share on other sites

Jest wiele modeli słuchawek, które "można polecać". Ale to ty sam musisz wybrać co Ci się podoba(po odsłuchu). Jest AKG K550, jest Soundmagic HP100, Brainwavz hm5, Ultrasone hfi580. Proponowałem Ci, żebyś przesłuchał Takstary, bo te słuchawki grają świetnie, a możesz sporo zaoszczędzić. Sam się zastanawiałem nad tymi słuchawkami z tego przedziału cenowego(500 zł). Rozmawiałem z osobami, które doradziły mi PRO 80 (być może masz takie podejście do tych słuchawek jak ja miałem, czyli jak to może dobrze grać skoro kosztuje 300 zł), ale jednak może. Te słuchawki grają dość równo i mają nie najgorszą scenę (choć K550 pod tym względem są lepsze). Może po odsłuchu stwierdzisz, że AKG czy Ultrasony grają lepiej. Może tak być, dlatego najważniejsze jest samemu sprawdzić, które słuchawki Ci odpowiadają.

Edytowane przez davv1882
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...