Skocz do zawartości

Jaki zasilacz ???


Recommended Posts

Witam

Mam zamiar w najblizszym czasie( jak zlotowka sie jeszcze umocni :D ) zakupic nowa karte GeForce with CUDA GTX 260 Core 216 EVGA 896MB (PCI-E) (55nm) SSC i tutaj mam pytanie jaki zasilacz do tego. aktualnie mam 400W Chieftec'a. Oto moje propozycje, mam nadzieje ze pomozecie podjac decyzje(budzet 500zl) ceny zasilaczy wg komputronik.pl 317zl -503zl :P :

Tagan BZ PipeRock Series 600Wat

Chieftec (CFT-750-14C) 750Wat

Chieftec (GPS-550AB-A) 550Wat

OCZ Stealth X Stream 600Wat SLI

OCZ Game X Stream 600Wat SLI

a moze macie inne propozycje co do zasilaczy

 

Core2Duo E8400 3,00Ghz

Gigabyte GA-P35-DS3

PDP Patriot Dual LLK 2x1GB DDR2 EPP 800Mhz CL2

Seagate 250GB Barracuda 7200.10

Asus GeForce 8600 GTS 256MB

Chieftec BH-01 B-B-SL-400Wat

Vista HP 32bit

 

Za kazda odpowiedz z gory dziekuje :D

Link to post
Share on other sites

Tobie spokojnie starczy porządne 500W, i to jeszcze z zapasem na dołożenie Quada

Jestem zwolennikiem większego zapasu (wszyscy wiedzą) ale dzięki temu nie musze wymieniać zasilacza tak często i zastanawiać sie nad tym czy jeszcze moge coś dołożyć do zestawu czy nie.

ja bym modecoma nie polecał

A to czemu :D są naprawde OK.

 

Link to post
Share on other sites

600W to też za dużo do takiego zestawu.

niekoniecznie, o ile wlasciciel dokona swiadomego wyboru. zestaw w 1wszym poscie wezmie pewnie 300W i takie minimum na linii 12V wypada miec. trzeba tylko pamietac ze najlepsze parametry zasilacze osiagaja na 50% load (temperatury, halas, sprawnosc, jakosc napiec) etc. im bardziej sie od tej wartosci odchodzi, tym gorzej (poza halasem i temp, ale z reguly obroty wiatraka sa takie same na 20 i 50%- tylko temp bedzie nizsza). w zwiazku z powyzszym ktos, kto zasilke kupuje swiadomie, chce sie cieszyc cisza i jej parametrami powinien brac conajmniej 500W na linii 12V czyli w przypadku ocz wlasnie 600W. ktos kto chce byle co, byle chodzilo moze celowac w jakies 450W chiefteca czy nawet modecoma MC 350W (tez uciagnie, choc w bolach).

Pzdr

Link to post
Share on other sites

Czemu? Volcano jest na bazie Chiefteca, chyba serii CFT o ile się nie mylę. Ale fakt, że tyle mocy na pewno mu nie jest potrzebne.

 

Słyszałem wiele niepochlebnych opinii o Modecomie. Nie wiem jak z serią Volcano, może się to zmieniło.

 

A na plus OCZ którego podałem przemawia blisko 200zł mniej w cenie :D i to jest wersja SLI więc zasilacz jest przyszłościowy. Zasilacz jest markowy i nie ma wysokich wahan napiecia wiec nie musi mieć "w ciul" watów :P

Link to post
Share on other sites

Ja bym Ci polecał Tego Tagana BZ PipeRock Series 600Wat. Na prawdę bardzo dobry zasilacz jest mega cichy, odpinane kable, no i zobacz co jest w zestawie.

przy sprzęcie: C2D E8500, Asus Striker Formula II, GTX 260 nawet sie nie zagrzeje cały czas wieje zimne powietrze. Na prawdę polecam nie powinien Cię zawieść.

Link to post
Share on other sites

Procesor ~60W, karta ~180W. 300W tu nie ma.

 

A jak zasilacz pracuje na 15-25% mocy, to najczęściej osiąga gorsze parametry niż na 50-60%.

240W to 48% 500W linii 12V w zasilaczu OCZ 600W. moglbys jasniej?

 

btw: proc ~65W (nie krecony!) a karta w szczycie ~206W= ~271W czyli ~54,2%. co jest zreszta wartoscia umowna, bo OCZ jest na tyle "uprzejmy" ze nie podaje maksymalnego obciazenia dla linii 12V. ktos je kiedys w tescie mierzyl pod obciazeniem i wychodzily wartosci: nominalna minus ciut mniej niz 100 dla obu modeli. co biorac pod uwage dosc mocne 3.3 i 5V pewnie jest prawda.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...