Skocz do zawartości

niezbyt drogi telefon(smartfon?) z internetem


Recommended Posts

czesc, pewno wielu z was to zdziwi, ale mimo swojego młodego wieku bardzo mało orientuję się w telefonach komórkowych. 

 

szukam przedewszystkim prostego, niedrogiego telefonu, ale żeby miał możliwość przeglądania internetu, mniej więcej tak, jak robi to przeglądarka na pc -  czyli wystarczy, żeby telefon miał przeglądarke (np. internet explorer 9) ? 

 

Czy taki telefon musi mieć opcje sieci LTE, jeżeli wezmę sieć np. z NJU mobile?

Telefon nie musi mieć pięknych dźwięków, ani robić super zdjęć, wystarczy, żebym mógł swobodnie przeglądać na nim internet (nie chodzi mi o filmy na youtube, ale raczej o strony typu jakdojade, czy rozkłady komunikacji, albo google maps, a także facebook, głównie jako messenger)

 

zależy mi też, żeby telefon mógł udostępniać internet na komputer stacjonarny - bluetooth, usb, ewentualnie dokupię kartę wi-fi pod usb na pc.

 

i nie rozumiem nigdy, czy operatorzy sieci kom. oferują tylko i wyłącznie internet LTE(czyli ze trzeba miec telefon z LTE, czy oferują tez "zwykły" bezprzewodowy internet w telefonie) - interesuje mnie np. to :

https://www.plushbezlimitu.pl/#miej-wiecej-1

 

 

i szczerze nie wiem, czy lepiej po prostu kupić telefon w cenie 300-500zł na raty, a do tego wziąć sieć typu nju mobile (wyjdzie mniej więcej 60-70zł/miesiąc), czy lepiej po prostu wziąć abonament w play i tam wziąć jakiś nowszy telefon za niską cenę?

 

 

czy może mi ktoś coś doradzić? im taniej tym lepiej.

Edytowane przez lh997
Link to post
Share on other sites

LTE - działa nadziś tylko w dużych miastach na razie - Lumie mają HSPA+ - czyli predkość 42 MB/s - więcej niż wystarczajacą :)

Jak nie masz sprzetu z LTE to działasz na HSPA+ lub nizszych predkościach. Sieć GSM jest kompatybilna w dół - nawet stary sprzęt z GPRS czy EDGE ruszy.

 

Tak więc się nie martw, kup dowolny telefon i internet na 100% będzie działał. :)

 

Polecam Ci z z najtańszych : Lumia 530 - znajoma wczoraj kupiła nówkę w Media Markt za 429 zł - w Media mozesz od reki kupic ją nawet na raty.

 

Lumia 630 - to wydatek 600 zł - też w sklepie - Lumia 630 Dual SIM - ma ta zaletę, ze możesz mieć dwie karty - na przykład AREO do internetu a druga do rozmów. Wielu znajomych - kupuje PrePaid'y które w danym momencie są najbardziej atrakcyjne - i używa je do internetu, a druga kartę - "stalą" mają do rozmów. :)

 

Ja osobiście wolał bym kupić na raty - powód jest prosty - zawsze mozesz zmienić operatoram nie jesteś uwiązany umową.

Link to post
Share on other sites

a no wlasnie, a ta oferta z nju mobile mnie nawet zachęciła - rezygnuję kiedy chcę, a telefon mogę odsprzedać :]

jezeli sieci są kompatybilne w dół to świetnie - ktoś mnie kiedyś źle poinformował. mi to starczy nawet 2mb prędkości, nie zamierzam szaleć na telefonie, bo internet wystarczający mam u siebie w domu, a  nie opłaca mi się brać internetu za 60zł w drugim komputerze(w innym miejscu zamieszkania) do sporadycznego sprawdzenia autobusu/fejsa/wiadomości z uczelni

 

a czy prócz tej lumii 530, jest coś wartego uwagi w podobnej, albo niższej cenie?

chodzi mi głównie przy internecie o przeglądarki htmlowe, bo niektóre strony mogłyby się wykruszyć chyba przy jakiś słabszych przeglądarkach - a może się mylę?

nie oczekuję od telefonu cudów, bo ja nie z takich co traktują telefon jak zabawkę :D funkcjonalność przede wszystkim 

Edytowane przez lh997
Link to post
Share on other sites

Motorola Moto E android kit kat z aktualizacja do androida L Wyświetlacz 4,3 cala rozdziałka qHd.

Telefon mogę w 100% polecic każdemu 2- rdzeniowy processor spokojnie mnie zadowala względem wydajności wszystko chodzi płynnie tak jak trzeba. :menda:

A dotego cena teraz wacha się około 400 PLN tymbardziej że telefon został wyprodukowany dośc niedawno Polecam  :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...