Skocz do zawartości

Płyta główna i procesor do zestawu


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera: gry
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 1200zł, 
  • Których części potrzebujesz?: MOBO+CPU
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? raczej tak, 
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?: 23" Full HD 1920 x 1080
  • Specjalne wymagania: - brak
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? ram 8 gb ddr3, dysk 500gb, dvd, bequiet 750w, r9 280x
  • Własna propozycja zestawu: i5 + asrock z87 fatal1ty killer

Cześć, już nie raz korzystałem z Waszej pomocy, dlatego dzisiaj postanowiłem napisać poraz kolejny. Potrzebuję dobrego procesora z płytą głowną do 1200zł. Mam okazję kupić płytę główną od znajomego za 350zł. Jest to ASROCK z87 Fatal1ty Killer pod 1150. Używana od lutego z gwarancją 24 miesięczną. Czy warto ją kupić czy zainwestować w coś nowego?

 

 

Pozdrawiam

Piotrek 

Link to post
Share on other sites
Link to post
Share on other sites

Tak jak koledzy wyżej jeśli chodzi o procek to na pewno http://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-4690k-socket-lga1150-64bit-do-3-9-ghz-88w-cache-6mb-box-bx80646i54690k-haswell-refresh-647918/ ale warto bo było się zastanowić nad dołożeniem do płyty. Ja kupiłem niewystarczającą i nie mogę wszystkiego z procka wycisnąć. Jeśli nie masz możliwości zwiększenia budżetu to bym wybrał http://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-z97-hd3-z97-dualddr3-1600-sata3-raid-hdmi-dvi-d-sub-atx-ga-z97-hd3-641616/

Link to post
Share on other sites

Ja podobnie jak koledzy wyżej również radziłbym jakiś model z średniej półki. Przy takim procku warto zainwestować w bezpieczną płytę, która pozwoli na długą eksploatację przy podkręconym procku, a modele klasy za około 500 zł na to pozwalają. Tutaj żadne testy tego nie potwierdzą ani nie zaprzeczą, a kierować się można tylko doświadczeniem - takie przynajmniej jest moje. Jeśli chcesz wycisnąć z tego procka więcej zainwestuj albo w tego gaming 5, albo jakiegoś asusa z tej półki cenowej. Jeśli chodzi o mobo to tych producentów się trzymałem zawsze, co nie znaczy że inne są do d***, ale byłbym nieuczciwy jakbym Ci je polecił, skoro nie sprawdziłem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...