Skocz do zawartości

Monitor ~24", do 900 zł. (Cienkie ramki, Praca/Gry)


Recommended Posts

Witam, 

Szukam monitora około 24 calowego, w cenie do 900 zł. Z monitora korzystam do internetu, pracy i grania (60/40). Jedyne czego na nim nie będę robił, to oglądanie filmów. Rozdzielczość wystarczy mi Full HD. Zależy mi na ładnym wyglądzie i cienkich ramkach.

 

Zastanawiałem się nad modelami

- Dell U2414H (prawidłowy pod każdym względem)

- LG 24MP76HM (śliczny, ale brak recenzji)

- LG 25UM65-P (ciekwa opcja 21:9, średni wygląd)

 

Czy te monitory będą nadawały się do pracy i grania A może lepiej skupić się na czymś bardziej "gaming", aby się lepiej grało? Ogólnie jestem otwarty na inne modele - dopiero zaczynam się rozglądać za czymś idealnym dla mnie.

 

Tematy wyróżnione z forum przeczytałem.

Edytowane przez pjo_pl
Link to post
Share on other sites

Zaczne od tego, ze nie smiem sie nawet porownywac wiedza do Ciebie na temat monitorow. Dlatego, zapytalem sie czy nie lubisz Benq, w domysle chcac dowiedziec sie jakie sa argumenty przeciwko jezeli podana przeze mnie alternatywa jest zlym wyborem. A Ty mi piszesz, ze chyba sobie zartuje. To nie jest odpowiedz. :P Pomijajac juz te ramki, moze mi przyblizyc w kilku zdaniach co jest z tym monitorem nie tak?

Link to post
Share on other sites
Dlatego, zapytalem sie czy nie lubisz Benq

 

odpowiem tak, miałem gamingowy monitor benq lata temu, bardzo go sobie chwaliłem pod wieloma względami, co zaskakujące konstrukcja na tyle solidna, że pracuje po dziś dzień (korzysta młodsze pokolenie)

natomiast miałem też do czynienia z całkowicie klasycznym przypadkiem skośnookiego naciągania w stylu sklepu nie dla idiotów z ich strony i lwia część ich produktów tyle właśnie sobą prezentuje, dotyczy to w zasadzie każdego producenta, również NEC czy Eizo, które jadąc na renomie marki wciskają czasami różne nieciekawe rzeczy, choć w ich przypadku to nie w połowie tak nagminne

 

a dlaczego XL nie jest dobry do omawianych w temacie zastosowań? to sprzęt e-sportowy i... tyle, jego parametry skupiają się na jednym - szybkość i w tym jest dobry, podczas gdy wymagania autora są całkiem inne

weźmy podstawowy parametr istotny do domowego użytkowania - jasność i korekcja gamma, tzn zdolność monitora do "bycia ustawionym" pod zmieniające się warunki, raz jest dzień i świeci słońce, innym razem jest pochmurnie/leje, jeszcze innym jest wieczór i mam zapalone wszystkie światła, a jeszcze innym tylko lampkę, oczekujemy, że nasz sprzęt wyświetli obraz tak samo dobrze w każdych warunkach, a nasz XL nie jest w stanie nawet ogarnąć nawet szerszego zakresu jasności i jego minimum zatrzymuje się gdzieś w okolicach 100 (z haczykiem) nitów, a to zdecydowanie za dużo, w domu chcemy mieć tak 80, czasami nawet mniej i wiele monitorów schodzi nawet do 40 tylko mało który recenzent wspomina co w tym czasie widać na monitorze, bo z reguły jest to szaro bura masa zlanego obrazu, czego nie uświadczysz w lepszym sprzęcie, który ogarnia cały swój zakres jasności

inna sprawa wszystkie systemy, nazwijmy to, ograniczania smużenia odbijają się negatywnie na wielu parametrach, jest to mało zauważalne, gdy gramy, dla niektórych wręcz świetne (bo efekt jest prawidłowy do zastosowania, obraz jest ostry jak żyleta), ale kompletnie nie zdaje egzaminu gdy chcemy tylko poczytać, albo posiedzieć nad pakietem biurowym, odbije się nam to zdrowiu w dość szybkim tempie, z takiego samego powodu nie wysyłamy żony na zakupy lamborgini diablo tylko dajemy jej tico czy innego lanosa, tak różne monitory maja różne zastosowanie, a stworzenie w pełni uniwersalnego urządzenia kończy się tak, jak skończył Eizo FX2431 - wycofany, bo nie było komu kupować, nikt nie da 5k za domowy monitor do wszystkiego (i pal licho, że był świetny do gier, filmów, czytania, zdjęć i wszystko w jakości sprzętu graficznego)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzieki wielkie drachenfeles. Naturalnie polecial punkt reputacji. Czyli ja wybralem dobrze, mam benq2411T i glownie chodzilo mi o poprawienie jakosci gry w fpsie typu q-live, spedzam mnostwo czasu w grach, takze ta jego e-sportowa zaleta jak najbardziej dla mnie sie przydala. Natomiast cala reszta mnie zaciekawila i juz wiem, ze powinienem kupic sobie drugi monitor. :) Kto wie, moze kiedys pozwole sobie na ten luksus. 

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Witam,

Po jakimś czasie nieco odświeżę temat. Mianowicie przejrzałem monitory dostępne na rynku i zacząłem się zastanawiać nad matrycą typu AMVA+ (Przykładowo w Prolite X2483HSU). Czy nie jest to lepszy wybór do moich zastosowań od della? Zaznaczam że nie potrzebuje jakiejś mega wymyślnej podstawki.

Link to post
Share on other sites

Jeszcze chciałbym poruszyć ostatnią kwestie - monitory 27". Czy istnieje jakiś w cenie ~1300 zł, który będzie dobrze nadawał się do moich zastosowań? Może Asus mx279h?


Edit: Mógłby ktoś odpowiedzieć? Decyzja do podjęcia "na wczoraj".

Edytowane przez pjo_pl
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

No to spoooro.

A co to są za różnice między tym Dellem a jakimś 27" w tej cenie?

 

 

Kupiłem Della, ale jeszcze się nie przekonałem więc proszę o nie zamykanie tematu!

 

________________________________________________________________________________


Nowe Info:

 

Kolory w monitorze rzeczywiście fajne, lecz strasznie słabo z czernią. Nawet w środku dnia słabo wygląda, a w przy zgaszonym świetle jest jest tragedia. Prawy dolny róg ma brązową poświatę, a lewy srebrną. Proszę abyście ocenili czy taka sytuacja jest normalna. Przesyłam album ze zdjęciami w półmroku, oraz jedno przy zapalonym dość mocnym świetle: http://imgur.com/a/07s9z

 

Biurko jest czarne i bez żadnych przedmiotów odbijających światło.

Edytowane przez pjo_pl
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...